jul
2019
Fra 04-07-2019 til 07-07-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

D4 HorseShow Spring C-stævne m/D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00034495
Dato for resultat d. 22-07-2019
Resultatbehandling færdig
Odsherreds Rideklub (Distrikt D04)
Nykøbing Slagelsesvej 10
4560 Vig

Kontakt inden stævnet

Diana Bülow
30263186
di@pc.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg
Dommere
Lene Kiertzner, Helle Winberg, Jørn W. Jørgensen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

33. Bronze Tour Pony Finale (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
7
Dommere:
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg, Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mia Rex Bøgvald Pedersen SINALCOPEARL HALLING
2011/WE/MØLLEGÅRDS SINALCO/GASETTE/HOUDINI
AMR 0 45,89
1 1
Nanna Bach Ditlevsen BELLA
2004/LH///
AAGS 0 48,79
2 2
Emma Maria Ljørring Andersen SPRINGVIEW LITTLE JOKER
2004/BL///
SLR 0 44,06
3 3
Kamille Agerbo TRITON HIPPIOS
2009/NF/SIRIUS HIPPIOS/ESKEHØJGAARDS MØRK NAT VIOL/HAVENS SUNSHINE
SOLR 0 43,12
4 4
Mathilde Petersen DAMGÅRD'S MAGGIE MAY
2009/WE/LÅDDENHØJ'S ARMARNI/DAMGÅRDS MAGGIE/
OHR 0 47,14
5 5
Tia Lundberg WR MARBLES
2012/IHR///
ØSR 0 50,96
6 6
Caroline Vestergaard FH. DRIVER
2011/LU/DIAMANT DE REVEL/BÆKLUNDS ANNA-BELL/AQUAVIT N
HASP 0 55,44
7 7
Stine TIkkanen Pagh ROOSGÅRDENS CHIANTI
2005/LH///
HGS 0 51,64
Kamille Sofia Allerslev Hek FANTAZY
2003/LH///
ESP 0 43,10
Mille Sofie Meyer BALLYLOUGH LAD
1996/DR///
TPRK 0 51,49
Sandra Løvfall Thalund BØGELYS THEA
2007/NF/GAY COUNT SHETAN/VOGNMANDGÅRDENS BIRDY/RICO-SØNDERMARK
HAS 0 52,24
Sophia Gløy Schultz SKOVLYS BAMBOCHA
2002/LH///
SLR 0 48,21
Anna Granfeldt ÅGERUPGÅRDS PASCAL
2004/FJ/GOLF GUDENÅ/ÅGERUPGÅRDS CINDY/KNAST HALSNÆS
HSK 0 49,18
Kamille Sofia Allerslev Hek SWEET KISS 4
1999/BL///
ESP 0 39,80
Klara Sigrid Nielsen FH. PEGASUS
2007/LH///
GEK 0 47,59
Cassandra Bech-Azeddine FANNY
2004/NF/ZWAVO'S SUPRISE/NELLY BAVIANE/BAVIAN
BRF 0 44,60
Helene Ilsøe Holstein STRADBALLY MIRIAM
2009/CO/LÆRKENS CASCADE DAWN/STRADBALLY TARA/GLENCARRIG PRINCE
SLR 4 50,74
Emilie Freja Helt SVALEBO'S RED BULL
2010/PI/KLOKKERGÅRDENS SPIRIT/SVALEBO´S SHIWA/GREEN HILLS FIRE FOX
OHR 6 62,32
sophia pedersen SPEEDY ENDURO
2005/SP/MAY-WAY/RIKKE/INDIAN RAKOSI OX
SAR 6 65,32
Sophia Gløy Schultz X
2011/LH///
SLR 15 84,30
Freya Isabella Edmondson ELVIS
2004/LH///
HHR Udg.
Anine J. F. V. Petersen STENLØKKEGÅRDS RICCO
2009/WE/REDPOOLS GATSBY/GRIBSVADS BLACKI/TALON TORETH
OHR Udg.
Mie Egeskov Jensen LUCAS
2007/LH///
HASP Udg.
Rikke Larsen Andersen BJERREGÅRDS BARON
2009/WE/BJERREGÅRDS WITEK/BJERREGÅRDS EVITA/CENNEN SCHUBERT
HRV Udg.
Isabella Sjøquist SAHARA MAGIC
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/SAFRAN MAGIC/BOHØJGAARD'S MIRAGE
HASP Udg.
Tilde Holm Remmer CARRAGHY V
2009/IHR///
NSR Udg.
Fie rosentrætter junge JUNIOR DE TRENO
2005/LH///
GLK Opg.
Sofie Nørgaard-larsen SKY JUMPER
2004/LH///
SOLR Udg.