jul
2019
Fra 04-07-2019 til 07-07-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

D4 HorseShow Spring C-stævne m/D-klasser (C)

Stævnenummer
Prop00034495
Dato for resultat d. 22-07-2019
Resultatbehandling færdig
Odsherreds Rideklub (Distrikt D04)
Nykøbing Slagelsesvej 10
4560 Vig

Kontakt inden stævnet

Diana Bülow
30263186
di@pc.dk

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg
Dommere
Lene Kiertzner, Helle Winberg, Jørn W. Jørgensen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

33. Bronze Tour Pony Finale (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
34
Antal placeringer:
9
Dommere:
Peter Jørgensen, Maria Stentebjerg, Jørn W. Jørgensen, Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Denice Bense Warburg BISSELBJERG GÅRDENS MALIBOU
1999/DR///
HES 0 45,81
1 1
Martine Dahl Sørensen TROJA
2004/SP///
OHR 0 47,25
2 2
Mathilde Birch HEDEHUSETS RAGOUT
2000/CO/REBEL JUSTICE/MASKENKOL'S TIPTOE/HEDEHUSETS CHAN-ROA
NSR 0 50,87
3 3
Caroline Østerby MITZI
2010/LU/AQUAVIT N/CIKI/
AMR 0 44,72
4 4
Mie Egeskov Jensen SANDEGÅRD´S JOY
2002/LH///
HASP 0 50,28
5 5
Sarah Lund Mortensen OX MOUNTAIN WIND
2004/IHR///
SOLR 0 46,37
6 6
Laura Rask Christensen CLEMENTS SPOOK
2005/LH///
SAS 0 52,00
7 7
Norah Sara Ulrich Bøge CLAREVIEW SKIP
2007/CO/TULIRA ROBUCK/CLAREVIEW BRENDA/DRIMCONG OWEN
HAS 0 46,14
8 8
Alma Christina Milton Burnes LOOK AT ME
2007/NF/MODERATO II/L-STELLA/QUICK STEP
HIS 0 48,17
9 9
Sille Petrine Mathisen HIDALGO
2007/LH///
STRK 0 46,84
Ida Mai Burnes RAWA'S MOJITO
2009/RP/BROOKLANDS MOONWALKER/HENNES LEHNCHEN/LANDOIS
HIS 0 48,77
Sarah Linnemand Andersen GRAFETTI
2009/IHR///
FRKS 0 48,14
Selma Voergaard CECILIE
2007/LH///
NSR 0 45,99
Sacha Branick LINTRUPGAARDS SPIRIT
2006/SP/ANTARIO N/ASHKA/VITA NOVA'S HANASSIE
XSRF 0 48,06
Cirkeline Højvang Østerø FREDENS LADY NOVA
2010/RP/HEIDBERGS NANCHO NOVA/FREDENS LITTLE LADY/GOLDEN DANCER
VOSK Udg.
Laura Errebo Truelstrup SCHILLINGGAARDS MONIQUE
2007/PI/CAPPUCCINO-T/SHADOW/
RVV 4 40,38
Andrea Kanstrup Vestmar MISS BUTTERFLY
2007/IHR///
RIS 4 44,87
Mayse Hjorth Bonde BLUE
2006/BL///
CEP 4 49,73
Emma Gradischnig EMERALD ADORATION
2003/BL///
SLR 4 53,69
Mie Cecilie Laungaard HALLEY MC
2009/RP/CASINO ROYALE K/HIGH LIGHT/BLACK DANCER
ESP 4 55,22
Maya Ceder CARNHILL CLOVER LASS
2005/IRH/WOODFIELD SAMMY/BARRENHILL BERTA/MOORES CLOVER
GEK 6 65,64
Cathrine Batchelor HØNSEHALSENS BALDUR
2011/CO/HOHNHORST JEREMY/HEDEGÅRDENS BELLA/TEGLSTRUP DUKE
SPIP 8 43,96
Malou Knudsen Güllich FØLLE
2006/LH///
SLR 8 54,40
Maja Kimmie Hansen MILKY TWILIGHT
2000/BL///
SLR 9 59,71
Sara Fivelsdal FERRARI
2010/SP/CHAMBERLAIN/KARISMA/BOOMERANG
VEK 20 88,26
Mika Studsrød Larsen ELIM
1998/DR/Eduard/Shally/
NVR 21 76,24
Caroline Stensnæs HOLMENS CASINA
2005/NF/PEDRO/HOLMENS AMANDA/PARK'S TAMBOUR
OHR Udg.
Inge Bach Mikkelsen SPOTLIGHTS DONNA
2008/SP/DOUCAN/BROOMELLS MALTESER/SPARSIDE BUTTONS
SPR Opg.
Cecilie Mai Pedersen AL CAPONE DM
2008/LU/ATLAS STENGAARD/MISTERY DANCER/HORSEMOSENS NAVARONE
SLRK Udg.
Ida Sofie Kaas DIXIE
2008/LH///
OHR Udg.
Esther Anna Rostgaard Sørensen FJORDGLIMT'S AFRODITE
2009/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/ARTEMIS HIPPIOS/POSEIDON HIPPIOS
OHR Udg.
Sille Boël Vollertsen FUGLEKILDES CASSANDRA
1999/NF/MALIBU II/FUGLEKILDES LISETT/EXMOOR STALDENS PASCAL PAOLI
SYK Opg.
Liva Nedergaard Madsen BØGELYS BØG
2006/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS BIRDY/RICO-SØNDERMARK
HASP Udg.
Caroline Stensnæs PONDUS
2005/LH///
OHR Udg.