aug
2019
Fra 16-08-2019 til 18-08-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SIV C-stævne i spring med Pavo og Dansk Ride Forbunds springchampionater for ungheste (C)

Stævnenummer
Prop00034522
Dato for resultat d. 10-09-2019
Resultatbehandling færdig
Vallensbæk Ridecenter Vejlegårdsvej 123-125
2625 Vallensbæk

Kontakt inden stævnet

Emilie Johansen
22197110
springstaevnesiv@gmail.com

Officials

Banedesigner
Christian Eilschou Holm
Dommere
Karina Eckert, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

5. Springning Sløjfeklasse - 100 CMHest & Pony (B0) (D)

Spring: Springning Sløjfeklasse - Hest & Pony (B0) (SVH 0)

Opdateret: 10-09-2019
Antal starter:
30
Antal placeringer:
16
Dommere:
Rasmus Birk, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Sandra Enemark SECOND EDITION
2015/DV/QUINTON/CARISMA/CONVERTER
RIC 0 66,74
3 3
Rebecca Kogler EMIRA C
2007/RP/GRISU N/ELITE III/CARETINO
SIV 0 68,32
3 3
Simone Bøgelund Nielsen LOULOU
2014/SP/LAGAVULIN/BLOKLANDS HOEVE'S HILDE/LINDE HOEVE'S SEBASTIAAN
CEP 0 71,10
3 3
Frederikke Olsen VEMMETOFTE COMPASSION
2003/GHH/COME BACK II/FELINA PORSBØL/LAGANO
ROR 0 62,40
3 3
Rebecca Kogler EMIRA C
2007/RP/GRISU N/ELITE III/CARETINO
SIV 0 68,40
3 3
Louise Bach Hannibalsen CHARLIE
2010/DV/HEARTBEAT/CHELSEA/CASTRO
FHSR 0 62,00
3 3
Ida Dyrbye Hersbøll DUNHAMMERGAARDS MON CHÉRI
2013/DV/LAGAVULIN/MON CEUR/CARANO
RKV 0 70,60
3 3
Eva Wichmann Duus BUTT'S ASTON
2011/HN/EMBASSY/HERALDIK'S AMELIE/HERALDIK XX (CZE)
CEP 0 60,70
3 3
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS BAILANDO
2015/DV/BALOU DU ROUET/SOURIS/LORAN
ØSR 0 64,30
3 3
Petra Wittendorff GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE-II
2015/DV/FAVORIT ASK/COMTWO/COME BACK II
RIC 0 64,00
3 3
Ida Mai Jørgensen KANSAS
2015/KW/CASAGO/TOKYO/CONCORDE
HIS 0 64,80
3 3
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 0 58,70
3 3
Kristina Stilling CARACAS
2010/DV/CORLANDO/JACLÉ/LEENDERT
RIC 0 69,10
3 3
Caroline Andrea Herschend AGGERSVOLDS VICTORIA
2009/DV/PARTY DANCE/WHICKI STAUNSHØJ/RAMBO
BAR 0 62,90
3 3
Emma Josefine Camitz T
2000/KWPN/CAVALIER/MARGAUX/GLENNRIDGE
RIC 0 60,20
3 3
Caroline Andrea Herschend AGGERSVOLDS VICTORIA
2009/DV/PARTY DANCE/WHICKI STAUNSHØJ/RAMBO
BAR 0 61,60
3 3
Antonie Lauritzen Mølgaard LEBENSLIEBE
2014/TR/WAITAKI/LEBENSFREUDE/HEOPS
NSR 4 69,74
Sarah Albæk Berthing THECA'S FAIRLIGHT
2015/KN/FAIRBANKS SKRØDSTRUP/THECA/CAJUS
SPR 4 63,15
Rikke Victoria Bohnstedt BUEGÅRDS TITAN
2009/SP/AMMADOOR/TØSEN (THUNDER'S MAY)/LINUS T (US)
LØSR 4 56,36
Louise Bach Hannibalsen CHARLIE
2010/DV/HEARTBEAT/CHELSEA/CASTRO
FHSR 4 65,70
Alexandra Sofie Nyborg Klerk SANNEBO'S CHAMEOUR
2008/DV/CASIR ASK/CADEAU (CAMILLA)/CHREVI'S CAVALLO
SPR 4 66,20
Kristina Stilling CARACAS
2010/DV/CORLANDO/JACLÉ/LEENDERT
RIC 4 62,60
Sarah Albæk Berthing THECA'S BOY
2011/KN/FAIRBANKS SKRØDSTRUP/THECA/CAJUS
SPR 5 76,17
Alexandra Sofie Nyborg Klerk SANNEBO'S CHAMEOUR
2008/DV/CASIR ASK/CADEAU (CAMILLA)/CHREVI'S CAVALLO
SPR 7 87,21
Jessica Vinther Jensen JULIUS - N
2014/KW/KANNAN/BURGLOMA/PADINUS
SAS 7 85,40
Tulle Lund ENGEPLET CHESTER
2009/DV/COSMEO/PARISETTE/FRÜHLING
FKR 8 89,80
Mathilde Frederiksen BAKKEGAARDENS ASTERIX
2010/DV/AKINOS/MARGUERIT/MAGO XX
LØSR 8 69,00
Mathilde Lindskov Stang CYRANO
2006/HO/CASSIANO/PICCOLINA VII/RHEINSBERG
MSR 8 65,90
Mie Rømer PERIADOR
2007/HN/PERIGUEUX/CALENA/CALYPSO II
HIRK 15 87,20
Kia Wallin Jørgensen COMMANDER
2006/DV/COLORADO/MAGGI HARDSYSSEL/MAGO XX
RKV Udg.