okt
2019
Fra 25-10-2019 til 27-10-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

ARK'S JUBILÆUMSSTÆVNE - SPRING (C)

Stævnenummer
Prop00034524
Dato for resultat d. 28-10-2019
Resultatbehandling færdig
Albertslund Rideklub (Distrikt D01)
Gl. Landevej 24
2620 Albertslund

Kontakt inden stævnet

Lotte Jaenicke
31126557
staevneudvalg@albertslundrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Per Krohn
Dommere
Nina Krogsgaard-Jensen, Finn Soelberg
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

10. LC Springning Heste (100 cm) B0 (D)

Spring: LC Springning Heste (100 cm) B0 (SVH 0)

Opdateret: 28-10-2019
Antal starter:
26
Antal placeringer:
12
Dommere:
Per Krohn, Nina Krogsgaard-Jensen, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Iben Dinsen LAJGÅRDENS WILMA
2014/DV/WARRANT/ORLANDA/ALCATRAZ
SPR 0 45,74
3 Ingen fejl
Frederik Maximilian Fogh IMPRESSIONIST V/D DONKHOEVE
2008/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/FAMONA/ZADOK
MAK 0 41,19
3 Ingen fejl
Petra Wittendorff GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE-II
2015/DV/FAVORIT ASK/COMTWO/COME BACK II
RIC 0 44,07
3 Ingen fejl
Stine Søgaard Normann MADIBA BALSLEV
2014/DV/LAGAVULIN/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
MSR 0 44,43
3 Ingen fejl
Maria Stentebjerg AMADEUS
2006/LU/BØGEGÅRDENS APOLLO/LOPSTI MAGIC/BØGEGÅRDENS LANTANO
ROR 0 39,26
3 Ingen fejl
Frederik Maximilian Fogh IMPRESSIONIST V/D DONKHOEVE
2008/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/FAMONA/ZADOK
MAK 0 41,34
3 Ingen fejl
Kristina Stilling LILLE SKYTTEHUS LAIKA
2012/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/LILLE SKYTTEHUS QUICKIE/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 0 46,63
3 Ingen fejl
Mette Højsted Eriksen CATALEYA
2012/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/CATALEENA-HØM/CARANO
GBR 0 44,54
3 Ingen fejl
Mia Maj Kruuse Larsen KK'S UNLIMITED
2010/DV/ROCKLAND/NO LIMET J/CONCORDE
GLK 0 40,31
3 Ingen fejl
Tulle Lund ENGEPLET CHESTER
2009/DV/COSMEO/PARISETTE/FRÜHLING
FKR 0 43,94
3 Ingen fejl
Ditte Moesgaard BJERGLUNDS VOLANTE
2013/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
NSPR 0 43,06
3 Ingen fejl
Sara Dagmar Strøm Lundum CARMEN
2007/KWPN/NUMERO UNO/NYKARLA/WOLFGANG
NSR 0 44,07
3 Ingen fejl
Emma Luna Kabongo RASMUS
2007/HN/RASCALINO/DIANA/DON BOSCO
ARK 4 47,13
Iben Dinsen LAJGÅRDENS WILMA
2014/DV/WARRANT/ORLANDA/ALCATRAZ
SPR 4 46,33
Eirin Henni BALLINCHALLA EARL
2011/CO/ROBE EARL/CORCLOUGH DREAMER/ARDGAINEEN BOY
HSK 4 51,53
Alberte Viktoria Hrynczuk JOCCO BLUE
2014/KW/ZIROCCO BLUE/C-FANTASIA/CORLANDO
DSM 4 48,29
Louise Bruun BRUUNHOLMS BADABING
2014/DV/LAGAVULIN/CHILISCO/QUIDAM DE REVEL
SPR 4 45,21
Katarina Kristensen COLESTA
2014/DV/COLESTUS/HENJA/LAGOS
NSR 6 64,69
Emma Luna Kabongo RASMUS
2007/HN/RASCALINO/DIANA/DON BOSCO
ARK 8 43,58
Petra Wittendorff GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE-II
2015/DV/FAVORIT ASK/COMTWO/COME BACK II
RIC 8 43,97
Maria Stentebjerg AMADEUS
2006/LU/BØGEGÅRDENS APOLLO/LOPSTI MAGIC/BØGEGÅRDENS LANTANO
ROR 16 74,10
Stine Søgaard Normann MADIBA BALSLEV
2014/DV/LAGAVULIN/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
MSR 18 80,54
Sascha Dahlstrøm CANTO
2007/HN/TANNENHOF'S CONTEUR/WILD MAGIC/WOLKENSTEIN II
KRK Udg.
Sascha Dahlstrøm CANTO
2007/HN/TANNENHOF'S CONTEUR/WILD MAGIC/WOLKENSTEIN II
KRK Udg.
Victoria Sophia Hartvig Kledal LODAL´S CARREA
2012/ZP/COMPANIERO/CAYENNE/CARANO
HRK Udg.
Victoria Sophia Hartvig Kledal LODAL´S CARREA
2012/ZP/COMPANIERO/CAYENNE/CARANO
HRK Opg.