okt
2019
Fra 25-10-2019 til 27-10-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

ARK'S JUBILÆUMSSTÆVNE - SPRING (C)

Stævnenummer
Prop00034524
Dato for resultat d. 28-10-2019
Resultatbehandling færdig
Albertslund Rideklub (Distrikt D01)
Gl. Landevej 24
2620 Albertslund

Kontakt inden stævnet

Lotte Jaenicke
31126557
staevneudvalg@albertslundrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Per Krohn
Dommere
Nina Krogsgaard-Jensen, Finn Soelberg
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

17. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 - FORHØJEDE DOTERINGER (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2019
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 1500 DKK 2: 600 DKK 3: 300 DKK 4: 200 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Per Krohn, Nina Krogsgaard-Jensen, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 0 40,08 0 40,08 24,95 1
1 1
Mathias Kofoed Larsen OEDIPE ST LOIS
2002/SF/QUIDAM DE REVEL/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
HASP 0 40,82 0 40,82 25,1 1
2 2
Kamilla Juhl MICHELLINA
2001/DV/MICHELLINO/EVITA/BODYGUARD
BAL 0 37,58 0 37,58 25,93 1
3 3
Signe Sjøltov CLAUDI SKOU
2006/DV/CARSON ASK/CALINA-SKOV/CAJUS
NSR 0 38,39 0 38,39 26 1
4 4
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER 0 39,04 0 39,04 26,38 1
5 5
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX
BAL 0 37,78 0 37,78 26,84 1
6 6
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR 0 38,66 0 38,66 27,14 1
7 7
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS MACHO MAN
2014/DV/MESSENGER/MØNSTEDS PRICELESS/CAJUS
SPR 0 37,48 0 37,48 27,91 1
8 8
Mathias Kofoed Larsen LAGUNA AMOUR
2014/DV/LAGAVULIN/FLINTEGÅRDENS MON AMOUR/CARANO
HASP 0 38,67 0 38,67 29,16 1
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
NSR 0 36,88 0 36,88 29,4 1
Rikke Rasmussen ØSTERGAARDENS CASEN
2009/DV/LERTEVANG'S COLEIR/RISKY BUSINESS/ITS THE BUSINESS
RKV 0 37,75 0 37,75 29,72 1
Line Lehnshøj CELINE BALSLEV
2012/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
AAGS 0 39,02 0 39,02 31,18 1
Cecilie Gernager Petersen BØGEGÅRDENS DARLING
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
DSM 0 38,05 0 38,05 31,97 1
Alberthe Fohlmann KUNDALINI RISING XX (IRE)
2006/XX/SUNSHINE STREET XX (USA)/EUROMOSS XX (IRE)/EUROBUS XX (IRE)
ISR 0 36,52 0 36,52 26,23
Signe Nørgård Pedersen AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
SLR 0 39,63 0 39,63 26,88
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SPR 0 37,45 0 37,45 27,13
Mia Maj Kruuse Larsen KK'S UNLIMITED
2010/DV/ROCKLAND/NO LIMET J/CONCORDE
GLK 0 34,35 0 34,35 27,65
Dina Hansen KALISTO VAN HET BERNARDSHOF
2010/BWP/NONSTOP/TOSCANA/CEVIN
SPR 0 38,99 0 38,99 28,73
Julie Ahm EJAAS LUNA
2009/DV/CHURCHILL/ENGHOLM´S LANDIA/LANDAU
LØSR 0 41,17 0 41,17 28,84
Julie Skjeldborg LIBAK'S LAMENTOS
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/PINOT/A'KHAN Z
BAR 0 37,42 0 37,42 45,63
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER/DOUBLETTE/JASPER
RKV 4 34,41 4 34,41
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 4 34,90 4 34,90
Sarah Emilie Nørgaard NYMARKS CONVOY
2008/DV/KERMO'S WHITE TALISMAN/COMIKA VEJEN/CORLANDO
CSC 4 36,44 4 36,44
Sofie Kjer Gregersen BAILEY'S
2006/KW/UNANIEM/ORCHID'S M/
NSR 4 36,90 4 36,90
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
BAR 4 41,30 4 41,30
Anne Lindgreen BINDIE
2009/HO/CRISTO/UTOPIA XI/LIMBUS
RKV 4 42,08 4 42,08
Charlotte Kondrup UNCONDITIONALLY LOVED
2014/OS/UNTOUCHABLE/LA BELL/LANDLORD
SPR 7 60,37 7 60,37
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
UK 8 34,65 8 34,65
Caroline Andrea Herschend CASTRO V
2006/DV/COME BACK II/CHATEL'S VOLDOW/VOLTAIRE
BAR 8 39,23 8 39,23