jan
2020
Fra 04-01-2020 til 05-01-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs Nytårsspring (C)

Stævnenummer
Prop00034548
Dato for resultat d. 07-01-2020
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jens Lindskov Jacobsen
Dommere
Karina Eckert, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

3. LB1* (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 07-01-2020
Antal starter:
59
Antal placeringer:
15
Dotering:
1: 700 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 200 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Jens Lindskov Jacobsen, Birgitte Kronborg, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 0 46,89
1 1
Mathilde May Lauridsen CISCO 202
2006/HE/CYLON M/DIVA/DRAKDREAM
NSPR 0 46,69
2 2
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER 0 45,54
3 3
Karla Augusta Quist RTS - CONTREAU
2004/DV/COME BACK II/CADEAU II/CASTOR
GLK 0 41,84
4 4
Nanna Rosenvold BOMBOLULU'S WELMA
2001/HN/WELTMEYER/PLATINA S/PRINCE THATCH XX (GER)
GLK 0 48,17
5 5
Henrik Hattel GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 0 44,29
6 6
Sofie Helene Fischer Jensen ZEFIR
2005/WL/CEDRO/ZORZA/ZEFIR
GLK 0 43,56
7 7
Nete Pedersen Mylin HEART OF OAK
2007/BL/HEARTBEAT/DIANE OAK/NEXT OAK
NSR 0 41,61
8 8
Camille Hartvig Nielsen LEVIS VD BISSCHOP
2011/BWP/BALOUBET DU ROUET/NURLYN/HOLLYWOOD
HIS 0 38,13
9 9
Sara Dagmar Strøm Lundum CARMEN
2007/KWPN/NUMERO UNO/NYKARLA/WOLFGANG
NSR 0 46,21
10 10
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 0 48,39
11 11
Louise Bach Hannibalsen CHARLIE
2010/DV/HEARTBEAT/CHELSEA/CASTRO
FHSR 0 45,21
12 12
Nicklas B. Jensen CLEVER
2003/DV/CAMPBELL/LOEJA/LASINO
HRK 0 48,42
13 13
Emma Hedenskog QUICKBORN Q (SWB)
2010/SWB/QUINTENDER/STAR Q (55) (SWB)/STAKKATO
RIC 0 49,76
14 14
Christina Domino Nielsen LE MISERABLE
2010/DV/LE MISTRAL/HIGH ORDER XX (dk)/AFFILIATION ORDER XX (USA)
FHSR 0 49,61
15 15
Sofie Rosa Borch Mathiesen CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
RIF 0 43,63
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS BAILANDO
2015/DV/BALOU DU ROUET/SOURIS/LORAN
ØSR 0 47,01
Victoria Suzette Kahr FALI UTOPIA
2010/KW/WARRANT/BALI-UTOPIA/SANDREO
CEP 0 48,45
Victoria Greve KJELDGÅRD'S VILLAS
2008/DV/CRELIDO/GOLDMARIE/GRANNUS ASS
RKV 0 47,72
Bjørn Bille Madsen LORDANOS ASK
2009/OLD/LUDWIG VON BAYERN/LOUISA/LORDANOS
HGS 0 46,69
Regitze Ericsson HEINSGAARDENS SIF
2014/HN/CHECK IN/HEINSGÅRDENS CALENA/CALIDO I
NØR 0 50,32
Josefine Clasen GYPSY ROSE
2011/KW/USTINOV/OPERETTA/PETER PAN
HIS 0 46,97
Vivan Mary Ryslinge KAPAW DE VISION
2013/LH///
HKR 0 48,85
Ida Dyrbye Hersbøll DUNHAMMERGAARDS MON CHÉRI
2013/DV/LAGAVULIN/MON CEUR/CARANO
RKV 0 53,10
Joen Wennerwald Hansen MISTER MIR TAGEGAARD
2011/DV/CARPENTER/LEICA TAGEGAARD/GAGARIN
GLK 0 51,68
Celine Hviid Espersen CASSIOPEIA
2013/DV/CARMARGUE/CATHALINA/CALATO
NSR 0 51,17
Eva Wichmann Duus BUTT'S ASTON
2011/HN/EMBASSY/HERALDIK'S AMELIE/HERALDIK XX (CZE)
CEP 0 52,97
Pedro Gosk NON CORONA
2013/HO/NONSTOP/P-CORONA/CARTHAGO
SPR 0 51,05
Christel Rasmussen STORBJERGS CASSIOPEIA
2009/DV/CASIR ASK/LUNA/LORAN
FØLR 0 50,44
Dinna Goltermann Otto QUIABLO
2007/OLD/QUIDAM/SCHICKSAL/PABLO
GLK 0 48,03
Mie Mundberg VALLØS HANDSOME
2009/DV/HEARTBEAT/CORONNA/CASTRO
ØSR 0 46,54
Mia Mortensen LINDRO
2005/GHH/LIMBUS/VESTERGAARDS SIMPLY/SANCERRE
SPR 0 50,21
Anna Palm Kokholm BLUNA
2003/DS/BORITAS/DRINS II/DRAKO
DSM 4 40,62
Jasmin Høyer TM QUEENSTOWN
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/PERFORMANCE QUEEN STAR/QUICK STAR
AMR 4 41,21
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
NSR 4 43,10
Jan Schultz Jørgensen HOPLA'S KARLA
2009/DV/ONASSIS/KLARA/VOLTAIRE
SPR 4 44,91
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS MACHO MAN
2014/DV/MESSENGER/MØNSTEDS PRICELESS/CAJUS
SPR 4 45,78
Carl-Johan Krabbe UTOPIA Z
2011/ZA/USTINOV/CARA MIA/CARANO
FJOR 4 46,22
Signe Sjøltov CLAUDI SKOU
2006/DV/CARSON ASK/CALINA-SKOV/CAJUS
NSR 4 46,56
Lisa Petrén Bach Hansen COJAK
2005/DV/CAPE TOWN S./RACY RANKING/RACING ACE XX
CEP 4 46,91
Tine Jakobsen LYKKESGAARD LA COLLINE
1997/LU/Le Mont-H/Jasmin/
RKV 4 48,03
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS SAMIRA
2014/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 4 48,60
Cecilie Kongebro Stahl LANDLYST STAKKANTO
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LANDLYST CALINA/CHARMING BOY
SPR 4 50,03
Emmely Stensgard Vendt LOBSI UGLHOLM
2009/DV/CRELIDO/LOBBI/LOBSTER
GLK 6 60,83
Mille Stentoft Andst PRINCE OF THE GLEN
2008/IHR///
GLK 8 44,07
Vicky Nielsen MR JONES
2006/LH///
OHR 8 46,05
Karoline Sloth Kjær ZELDA Z
2011/DV/CROWN Z/CARELLA QUINTA/RAFFAELLI Z
SLRK 8 47,01
Amanda Gether Lund COLLINE 7
2011/HO/COLMAN/UNRUHE/CONTENDER
HIS 8 47,67
Sofie Aabo Nielsen MOUSE VAN DE BREM
2012/BWP/TRIOMPHE DE RIVERLAND/IRRAIS VAN DE BREM/BLUE BOY
ARK 8 49,17
Maria-bella Van Walstijn DJANGO
2008/KW/PHIN PHIN/VIOMF/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE
GEK 8 50,37
Karoline Sloth Kjær TRIBUTE
2014/LH///
SLRK 12 46,69
Rikke Rasmussen VIRIBUS UNITIS
2004/HO/LASINO/INARA V.Q./COR DE LA BRYÈRE
RKV 13 66,70
Isabella Asklund ENEKÆR´S SAMBATINO
2008/PI/SAMONDO/INDIAN TIPI/INDIAN SON
DARK 15 65,42
Katrine Mia Frederiksen IKKE
2008/BWP/SIERAPPEL/PIROUETTE TENHAEGENDOORN/KING'S BENS
GLK 17 54,51
Rikke Rasmussen ØSTERGAARDENS CASEN
2009/DV/LERTEVANG'S COLEIR/RISKY BUSINESS/ITS THE BUSINESS
RKV 31 96,00
Matilde Engelhard barresø nielsen ISIDOR
2010/DV/C-INDOCTRO/QUENNEL/QUITE EASY
GEK Udg.
Marie Becker FORTUNA
2005/PA/NIGERIA/BALLI/BACARDI
GEK Udg.
Ida Katrine Færk GERSHWIN DU BOIS PINCHET
2007/HN/QUIDAM DE REVEL/WINDINA II/DOMINO
VASK Udg.
Cecilie Raahauge LE MANS
2010/DV/LEANDRO/TIA/QUITE-L
NSR Udg.