jan
2020
Fra 04-01-2020 til 05-01-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs Nytårsspring (C)

Stævnenummer
Prop00034548
Dato for resultat d. 07-01-2020
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jens Lindskov Jacobsen
Dommere
Karina Eckert, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

5. LA1* (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 07-01-2020
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 800 DKK 3: 600 DKK 4: 250 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Jens Lindskov Jacobsen, Karina Eckert, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Caroline Broch PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
HSK 0 53,61
1 1
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 0 56,29
2 2
Vivan Mary Ryslinge DIVA DE VISION
2009/DV/CONTENDRO I/IRISH VISION XX (IRE)/MINER´S LAMP XX (GB)
HKR 0 56,87
3 3
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 0 58,69
4 4
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 0 58,98
5 5
Frederikke Langetoft QUICK STEEP K
2009/HN/QUAID I/EGINA/ESCUDO II
HIS 0 59,08
6 6
Marina Boss Hagedorn HAMILTON F. DAMGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/CASSIOPEIA/CASIR ASK
HRK 0 59,17
Olivia Espersen VOLSTRUPS CORDO
2010/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
HIS 0 59,95
Pedro Gosk GENEVA
2014/HO/CONNOR/PRISCILLA/LORD CALIDOS
SPR 0 62,15
Sisse Pedersen Mylin BUGS BUNNY D'YSENBEECK Z
2012/ZA/BALOU DU ROUET/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 0 64,35
Melissa Fobian HVEDHOLMS IKAROS
2012/PI/CHURCHILL/PADEGA/DEGAS
SPR 0 64,47
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 0 64,92
Pedro Gosk COKELIGHT TM
2014/DV/CARMARGUE/CANDLELIGHT TM/CHELLYS Z
SPR 2 70,50
Sofie Kruhl Jensen BYE FOR NOW
2012/IRH/LANCELOT/TIPPERARY TURKISH DELIGHT/CLOVER HILL
HRK 4 59,85
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR 4 60,73
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
KRK 4 60,79
Tina Hattel CASUS HOVSTED
2003/DV/SOLOS ACCORD/CARINA HOVSTED/LORD CANTUS
MMR 4 61,31
Caroline Laura Pedersen QUITE LA BRYERE
2006/HO/QUITE CAPITOL/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
CSC 4 61,77
Cecilie König LINSE KESSLER MAK
2012/DV/LUGANER/URO'S IRIS/CALVADOS
FUR 5 68,15
Silja Celeste Bjørkvin AMAROSA
2013/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HIS 10 72,34
Mia Maj Kruuse Larsen CASTELLO
2007/KW/WITTINGER VDL/JOY/ELMSHORN
GLK 12 60,00
Jan Schultz Jørgensen LEMONKA-WM
2008/DS/WANDERFÜRST/LEMONADE-WM/LANDCORDEK
SPR 18 88,36
Lisbeth Nielsen WAVO CARTA
2003/VB/CATANGO Z/ADRIA/ADRIANO - 1
KRK Opg.