jan
2020
Fra 04-01-2020 til 05-01-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs Nytårsspring (C)

Stævnenummer
Prop00034548
Dato for resultat d. 07-01-2020
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jens Lindskov Jacobsen
Dommere
Karina Eckert, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

14. LA1* (115 cm) B7 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B7 (SVH 2)

Opdateret: 07-01-2020
Antal starter:
17
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 1000 2: 800 3: 600 4: 250 5: 150
Dommere:
Jens Lindskov Jacobsen, Karina Eckert, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Signe Mathilde Pedersen DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
SPR 0 51,02
1 1
Sofie Kruhl Jensen BYE FOR NOW
2012/IRH/LANCELOT/TIPPERARY TURKISH DELIGHT/CLOVER HILL
HRK 0 46,96
2 2
Mia Maj Kruuse Larsen KK'S UNLIMITED
2010/DV/ROCKLAND/NO LIMET J/CONCORDE
GLK 0 45,33
3 3
Josephine Bøgh CORAMO LN
2014/DV/CORMINT/CATONETT LN/CATOKI
NSR 0 54,14
4 4
Lærke Høi Johansen HAVANNAH ASK
2005/DV/CARSON ASK/HANNAH ASK/QUAT'SOUS
VÆR 0 48,76
5 5
Stine Søgaard Normann HUSSMANNS CAYENNE
2008/DV/CARMARGUE/HEDEGAARDENS NADINAH/A'KHAN Z
RIC 0 48,93
Aia Friis SKOVLY'S HEART MELTING
2013/DV/HEARTBEAT/COSMEA FREDENSBO/COME BACK II
VASK 0 51,74
Mia Maj Kruuse Larsen CASTELLO
2007/KW/WITTINGER VDL/JOY/ELMSHORN
GLK 4 51,71
Aia Friis BANKGÅRDS CÈLESTE
2014/DV/CRELIDO/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
VASK 4 48,13
Sigrid Ryssel LERTEVANGS COURAGE
2008/DV/LERTEVANG'S COLEIR/LARITTA/LANCIER
OHR 7 66,54
Karla Augusta Quist RTS - CONTREAU
2004/DV/COME BACK II/CADEAU II/CASTOR
GLK 8 49,88
Carl-Johan Krabbe UTOPIA Z
2011/ZA/USTINOV/CARA MIA/CARANO
FJOR 8 49,13
Mie Stuhr-Petersen F.A. RATINA
2013/DV/COLMAN/RUANDA I/QUINAR
HGS 8 52,28
Josephine Bøgh CARTIER
2013/LH///
NSR 9 57,95
Jan Schultz Jørgensen HJØRNEVANG'S DOMINIQUE
2006/DV/GAGARIN/KRISTIANSMINDES MANILLA/MARENGO
SPR 8 47,24
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 4 50,27
Caroline Broch PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
HSK Udg.