dec
2019
Fra 02-12-2019 til 08-12-2019
  • Spring
  • Pony

AB RIDEUDSTYR Christmas Show Warm Up Pony (C)

Stævnenummer
Prop00034553
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Erling E. Simonsen
Dommere
Lis Mølholm Juul, Bjarne Mørup, Inge Alette Sørensen, Ulla Biisgaard, René Lyngø
Teknisk Delegerede
Ulla Biisgaard, Lis Mølholm Juul, Inge Alette Sørensen, René Lyngø, Eva Stæhr Iversholt, Inge-Marie Hald
Tilbage til klasseoversigt

1. AB RIDEUDSTYR LB1* (85/75/65 cm) B7 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
33
Antal placeringer:
9
Dommere:
John Nielsen, Erling E. Simonsen, Lis Mølholm Juul, René Lyngø
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Clara Milling Haumann THORSLUNDS CIRKELINE
2012/LH///
SVRK 0 29,04
1 1
Silke Emilia Munkholm MOON LIGHT
1994/LH///
ASR 0 33,68
2 2
Maja Gimbergsson Gyde TAROK
1999/LH///
HRV 0 33,30
3 3
Frida Hougaard Hansen STARLY
2003/LH///
SKRK 0 34,16
4 4
Eva Harriet Elkjær Christensen MS BLUEBERRY
2003/IHR///
ESP 0 35,15
5 5
Sascha Vestergaard Levisen GROSENGÅRDS BOHÉME
2007/SP/MAY-WAY/GROSENGÅRDS KAROLINE/
GRR4 0 36,34
6 6
Emma Sofie Gotterup Heissel KLINTHOLMS SIR CHUCK
2006/WE/FIANGO W./BJERREGÅRDS BOLET/DOWNLAND GOLDLEAF
KRK 0 36,48
7 7
Malou Føns Arnesen SKY
2005/LH///
BOOR 0 31,78
8 8
Malou Kiran Grewal LENTEKRIEBEL
2005/WA/REITDIEPSTER MAGIC MAX/ZUURSEVELD'S LINDA/LIGHTFEET
ISR 0 34,24
8 8
Laura Bligaard KLINTHOLMS SIR JEFF
2005/WB/BJERREGÅRDS TAYER/BJERREGÅRDS MADONNA/COED COCH ENDOR
SKRK 0 32,60
Rebecca Holm Nielsen MIRAIN GALICIA
2009/WB/CWRTYCADNO SADWRN/BJERREGÅRDS GRIS LIGANO/CENNEN SCHUBERT
THOR 0 36,68
Elisabeth Karred Møller NOR
2004/LU/MØRKBAKS ASLAN/NET/
BSR 0 36,55
Naya Als Yablonka PESSOA
2002/DR///
ASR 0 36,08
Sascha Vestergaard Levisen MIKKLAS TARZAN
2001/LH///
GRR4 0 38,33
Anne-Marie Grønkjær TEQUILA
2004/LH///
TBR 0 34,40
Viola Winther SKOVENGENS SIR BAILEY
2004/DR///
RKH 0 41,37
Emilie Daugaard Mortensen BJERREGÅRDS BALTAZAR
2004/WE/FRIARS SHANCO/LONNIE/TWYFORD MAJOR
SVR 0 34,99
karoline Alberte Bidstrup Hansen STREEP WIL RACEN
2000/BL///
NVR 0 38,38
Eva Harriet Elkjær Christensen WHITNEY
1998/LH///
ESP 0 39,25
Alexander S. Jørgensen EHC'S GO-GO
1997/DR///
SLRK 0 40,03
Melanie Buchhave Mortensen BULLER
2007/LH///
MRR 0 32,31
Helene Koldby LEMBCKES FELIX
2010/LH///
HORI 4 44,75
Silje Dalgaard RUGHAVENS FLINT
2010/KN/BROOMELLS MANTOVANI/RUGHAVENS PRIMA/SOKRATES AF MESBALLE
HDR 0 36,86
Emma Sofie Gotterup Heissel KLINTHOLMS MISS AMY
2008/WE/BJERREGÅRDS JACKPOT/BJERREGÅRDS BOLET/DOWNLAND GOLDLEAF
KRK 4 46,62
Christian Hald Cassøe MISS AMI
2002/LH///
DDHS 4 34,58
Sofia Corneliussen NOERRELIDE'S PRETTY PEPSI
2011/WE/STOERTEBECKER'S GENIUS/ROSENGÅRDENS PIL/JUNIPERLODGE JONES
DAR 4 41,12
Emmelie B. Jørgensen LADY IN BLACK (LADY)
2003/LH///
HDR 0 34,62
Caroline Mie Blæsbjerg HØRDUM ATHENA
2007/SP/PEDRO/HØRDUM SHEILA/
HKR 5 49,45
Mejse Rosenkrands Knudsen BLACK BOY
1999/BL///
VAS 5 49,82
Anne Damgaard Larsen WHISDOM BY JAZZ
2001/LH///
MRR 6 54,93
Christian Hald Cassøe LUCAS
2001/DR///
DDHS Udg.
Liv Juhl WUPTI
2011/LH///
VAS Udg.
Celina Jannsen Christensen HOLMGAARDENS REMEMBER LYN
2009/WE/CEFN LYN/GRIBSVADS ROLLY/SPRINGBOURNE HERIAN
HRR Udg.