dec
2019
Fra 02-12-2019 til 08-12-2019
  • Spring
  • Pony

AB RIDEUDSTYR Christmas Show Warm Up Pony (C)

Stævnenummer
Prop00034553
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Erling E. Simonsen
Dommere
Lis Mølholm Juul, Bjarne Mørup, Inge Alette Sørensen, Ulla Biisgaard, René Lyngø
Teknisk Delegerede
Ulla Biisgaard, Lis Mølholm Juul, Inge Alette Sørensen, René Lyngø, Eva Stæhr Iversholt, Inge-Marie Hald
Tilbage til klasseoversigt

9. AB RIDEUDSTYR - Trøstefinale MESSINGTUR (85/75/65 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
37
Antal placeringer:
10
Dommere:
John Nielsen, Erling E. Simonsen, Lis Mølholm Juul, Inge-Marie Hald
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Liv Papageorgiou Veiler BRANCO
1995/NR/BAYARD/NATASJA VAN DE CIJNSHOF/SHIHAB OX
KOOR 0 40,43 0 20,52 20,52 1
1 1
Rie Ahrends Nissen MØLGAARDS TIFFANY
2007/NF/CHAMPIZ/SKOVLY LISE/SPRINGTIME AF ULRICHSDAL
GRR4 0 44,24 0 20,83 20,83 1
2 2
Frederikke Holm Burmeister NØRLUNDS LADY RIHANNA
2011/SP/MELLI'S DORNIK/LADY CAYENNE/VALENTINO
HRB 0 40,92 0 21,32 21,32 1
3 3
Melanie Schmidt domaiski STEMAR'S DIJOY
2012/SP/DICARDO/JOY AF LUNDSBJERGGAARD/STEGSTEDGÅRD`S MC KENZIE
ABR 0 44,71 0 22,00 22 1
4 4
Emmelie B. Jørgensen SPICE GIRL
2003/BL///
HDR 0 42,53 0 22,12 22,12 1
5 5
Louise Kirshøj Kjær DRUMCASHEL CHARLIE BLAZE
2004/IHR///
ASR 0 40,52 0 22,48 22,48 1
6 6
Marie Schramm Jacobsen BASKÆRLUNDS WELTINO
2008/SP/KLOOSTER'S ELTINO/WERONICA/NORDLICHT
FYR 0 39,48 0 22,75 22,75 1
7 7
Filippa Cederholm Larsen ANEMONE
2004/LH///
SLR 0 42,09 0 22,79 22,79 1
8 8
Caroline Skovbjerg WIECHHOFS RAVAMOON
2002/NF/RAMBO/MEDYNA/MORNING SUN
JSK 0 42,00 0 22,81 22,81 1
9 9
Emilie Sehested Boll CASTLEVIEW MAX
1998/IHR///
SIR 0 40,69 0 23,26 23,26 1
10 10
Emma Aamand MY LITTLE PONY
1997/DR///
FYR 0 44,09 0 24,17 24,17 1
Sandra Løvfall Thalund BØGELYS THEA
2007/NF/GAY COUNT SHETAN/VOGNMANDGÅRDENS BIRDY/RICO-SØNDERMARK
HAS 0 45,88 0 28,44 28,44 1
Simone Florin Jonassen BALOO
1999/DR///
RIC 0 40,94 4 24,75 24,75
Mathilde Skipper FH COOL COLOR
2011/LH///
STE 0 47,71 4 24,84 24,84
Maria Østergaard Christensen SALVAJE
1999/LH///
VAS 0 40,48 4 32,16 32,16
Laura Kappelgaard Larsen HAAHR'S BLUE DIAMOND
2013/CO/KILPATRICK BOY/HAAHRS SIRIKIT/HIGHTOWER TIROL
HIR 4 42,84
Mathilde Ladefoged Engbjerg GORMITI CARRERA
2009/LH///
HIR 4 42,86
Mie Bergsaker ØLTANG'S VICTORY
2009/LU/TOFTEGAARD'S DA VINCI/MINUTUS/ROYAL Z II
SLR 4 44,93
Philippa Victoria Tillegreen SKOUSBOE CANDYFLOSS
1996/CO/Skousboe Morning Rock/Cheery Af Ellebrud/Øxenholm Chess
ØSR 4 56,17
Mark Frederik Holst CAMILLA
2010/BL/KARLOS//
TURK 5 63,02
Mille Elkær DAISY
2001/LH///
FRH 7 68,22
Frida Edstrand HØJAGERS CHABLIS
2001/BL///
MGR 8 75,45
Mia Sønderby Mikkelsen LØGTHOLT'S ORLANDO
2005/NF/PEDRO/HØJMARKENS IMOLA/BEACON PERICLES
VIR 9 61,36
Lærke Vestergaard Sørensen MAGNUS
2006/LH///
FAVR Udg.
Sofia Tønnesen NIKE
2006/SP/BON JOVI/AMD NAOMI/TOP NANTARIO
BRF Udg.
Sissel Isabel Gødvad Børgesen SOMMER
2012/LH///
ØSR Udg.
Sarah Mansa Hansen ARMANI
2007/LH///
HJOR Udg.
Karoline Clara fjordbak ELMEGAARDENS TIMBERLAKE
2014/LU/TORNADO XX/LUND'S BILLIE JEAN/MOLLEGAARDS JANUS
FAVR Udg.
Dicte Lundsteen-Berg WR BLACK MAGIC
2012/IHR///
ØSR Udg.
Sophia Mai Rønshof Bjørkman LODGE PARK JUNIOR
2006/IHR///
SPR Udg.
Frida Løvgreen Jessen VANJA' FABIO
2012/NF/MISTER MALTHE/SOLBAKKENS VANJA/KANTJE'S VALENTIJN
VOSK Udg.
Isabella Bruun Mathiassen SAMSON
2008/LH///
PSR Udg.
Josephine Fisker Flensted JUMANDJI
1997/DR///
HJRK Udg.
Rebecca Emilie Andersen MORITZ
2001/BL///
MJR Udg.
Emmeli Victoria Kock Gundesen BEEKZICHT'S ABGAR
2003/NF/Ralph/Braamhoeve Nobel/Valentino
BDR Opg.
Nova Anneberg Bruno MR INCREDIBLE
2006/BL///
HDR Udg.
annie Egetoft GARNIS
2003/LH///
KRI Udg.