nov
2019
Fra 25-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest

AB RIDEUDSTYR Christmas Show Warm Up HEST (C)

Stævnenummer
Prop00034554
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Lars Alschner
Dommere
Inge Alette Sørensen, Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul
Teknisk Delegerede
Eva Stæhr Iversholt, Inge Alette Sørensen, Inge-Marie Hald, Lis Mølholm Juul, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

3. AB RIDEUDSTYR - Messingtur 1, Kval., (105 cm) B7 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
54
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 1080 2: 864 3: 648 4: 432 5: 360 6: 360
Dommere:
John Nielsen, Lars Alschner, Inge Alette Sørensen, Inge-Marie Hald
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Maria B. Frederiksen EMPIRE
2009/KWPN/QUASIMODO Z/OLIVIA/HOLLAND
BOR 0 53,94
1 1
Nicoline Andersen Lau ÅEN'S APRIL
2008/DV/COSMEO/BABETTE/BOHEME
GJK 0 51,00
2 2
Anne-Kathrine Hjorthøj LUCKY STAR
2007/DV/LIBERTYMAN/TIENNA/LEONCE
ØSR 0 56,53
3 3
Nicoline Olesen VOLSTRUPS COSY
2012/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS COPY/CORLANDO
HRV 0 53,48
4 4
Emilie Andersen Leiholm CARRY 70
2005/HO/CARINJO/GOLDEN GATE/LESANTO
ODR 0 51,57
5 5
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 0 51,68
5 5
Simone Henriksen KJÆRGAARDS JACKPOT
2003/LU/SPEEDY/MISS JAY OX/TICAN OX
ROR 0 55,19
7 7
Malene Bach FALCON
2014/DV/FAVORIT ASK/SERINA-D/CRELIDO
AAHR 0 55,44
8 8
Gustav Hollænder Jensen CAJOU
2008/HO/CRISTO/ULINKA/CALIDO I
HBR 0 55,08
9 9
Natascha Nyborg Madsen SOVANGS VICTORY
2009/ZP/KÆRGAARDENS MARGAUX/LYKKE/
SMAF 0 55,89
10 10
Tulle Lund ENGEPLET CHESTER
2009/DV/COSMEO/PARISETTE/FRÜHLING
FKR 0 54,95
11 11
Nadja Jensen LANGLEY
2007/HO/LANDOS/UNIT/RINALDO
HRB 0 61,12
12 12
Michelle Jepsen RANKEGÅRDS DISNEY
2006/DV/Midt-West Ibi-Light/Rankegårds Xantippe/Lucky Light
NÅR 0 56,11
13 13
Kristina Kistrup Bungaard AMIGO
2005/KWPN/OKLUND/HEIDEBLOEM/JULIO MARINER XX (GB)
VOSK 0 55,40
14 14
Betina Hørby Jørgensen SKONHØJS MURINHO
2007/LH///
DDHS 4 48,91
Julie Schak Nielsen DON JUAN
2002/DV/LORENTIN II/ANALIE/FANAL PRYDSHOLM
AAHR 0 50,78
Nadine Wolf Holm GRAVERGAARD'S QUICKSTEP
2012/LU/SAMONDO/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
SRA 4 51,17
Josefine Neydig Kiel PRÆST'S AGUDINA
2009/DV/CRELIDO/NIGHTINGALE'S/HOLLAND
HJRK 0 49,40
Cecilie Kit Christensen SILVERSMITH
2007/SIT/SILVERSTONE/DEBBY II/CONSTANT
DRK 4 49,14
Anne Louise Bennetsen MB. NORDAL'S CATCH ME
2014/DV/MB BIRKEGÅRDENS CHARMEUR/PERFECT BEAT/HEARTBEAT
HOSK 4 54,10
Mie Mathilde Amtkjær Veng COCKTAIL
2009/LH///
SPS 4 53,67
Cecilie Møhl Prick BEACH BERNY
2010/HN/BERTOLI W/PRIMADONNA/PRINCE THATCH XX
KSRK 4 53,03
Amalie Brahe Hansen KONG'S CHARDONNAY
2014/DV/VOLSTRUPS CASH/WINCETT III/CALIDO I
KONG 0 54,40
Ditte Moesgaard BJERGLUNDS VOLANTE
2013/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
NSPR 0 54,75
Nadja Hegnbo FJORDVANGENS LA SANTA
2014/LU/LAGAVULIN/LESLEI/LA ZARRAS
HHR 8 53,04
Anne Sofie Leth KOPP'S TOURMALET
2012/DV/TOULOUSE/GLISTENING SILVER XX (GB)/PUISSANCE XX (GB)
HER 4 50,52
Kristine Kousted LUCKY
2009/LH///
BÆK 4 52,08
Hanne Juel ARAMIS
2006/GHH/ARCUS/DOMINA X/LAGANO
SRI 4 53,63
Steffani Lorenzen VRAGARD'S LIA
2009/PI/MASTERCARD/JOY/
BOOR 8 64,45
Marie Mødekjær HOLMGAARD'S CONTES
2009/DV/COLMAN/CARMEN THAIS/CASINO
RIS 4 57,74
Karoline Staal Seehagen HØJVANGS ALSAS
2003/GHH/ALJANO/CAROSSA/CALIMERO
ABR 8 52,29
Filippa Maria Jensen MAESTRO VAN 'T BARELHOF
2012/BWP/IRON MAN VAN DE PADDENBORRE/IVORY VAN DE PADENBORRE/ARGENTINUS
SKÅR 4 56,63
Emilie Josephine Elisabeth Munch Bjerril HARRYSMINDES CAATO
2013/DV/CRELIDO/DIANDRA/DAIDALOS
SPR 8 60,64
Sara Pichura MOSEGÅRD'S BRUNO
2007/DV/HEARTBEAT/MOSEGAARD´S RIGOLETTELS/LIBERO H
MMR 9 66,07
Freja Slumstrup Lyhne SOLVANGS' CANDIS
2008/DV/CASIR ASK/CHANELL/CALATO
BSR 0 53,48
Emilie Bækgård Lillerud WILLOW
2011/LH///
HYOR 10 70,28
Simone Lykkegaard Sørensen LITTLE JOY
2013/LH///
ØBR 12 78,97
Jasmin Rolver NØRREMØLLEHØJ'S ATOS
2005/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LADONNA/BØGEGÅRDENS LANTANO
FSRK 8 58,08
Melanie Gabelgaard Christensen LAMBADA
2012/DV/SIR SHUTTERFLY/LOUSANNE/LOUVRE S
KÅR 8 54,18
Simone Hylkjær Hosbond GERONIMO
2011/KW/UKATO/TARINA/WELLINGTON
RÆV 8 53,04
Tina Brun Mortensen AMBER
2005/KW/PLACIDO/NOBBY NORALY/EPILOT
DDHS 8 57,97
Emma Alberte Adolfsen O'PUCCINI
2008/DV/ONASSIS/MILINA/MICHELLINO
HIRI 8 64,27
Malene C. Skorstensgaard CASSIDY
2013/AES/CARDENTO/CAMELINE MH Z/CARETANO
AAR 4 56,90
Alberte Viktoria Hrynczuk JOCCO BLUE
2014/KW/ZIROCCO BLUE/C-FANTASIA/CORLANDO
DSM 4 62,36
Sarah Hartmann Pedersen NYGAARDS CONTADOR
2013/SP/AMMADOOR/GALATHEA/GOLDEN EMPIRE
LYK 4 63,56
Hanne Viola Quick Pedersen D'AMOUR V/H DENNENHOF
2003/AES/VASCO V/H DENNENHOF/WAIKA/ITOU D'AMOUR
HYOR 8 52,03
Anne Lundsgaard Madsen LOCO CABALLO
1998/LH///
VAS 12 49,69
Maria Nielsen KJÆRMARKS BORKA
2008/LH///
SER 16 54,25
Anna Pørtner GIOVANO-J
2006/BWP/NONSTOP/VANOLDE VAN HET SCHAARBROEK/NABAB DE REVE
KSRK Udg.
Fillipa Castanie Uhrenholt Johansson ROCKITA LANGHOLT
2011/DV/ROCK FOREVER/LARISA LANGHOLT/BØGEGÅRDENS LAURINO
UK Opg.
Julie Evelyn Kattenhøj Brockdorff ZANTOS
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/ZANTIA/ALICANTE
VAS Udg.
Cæcilie Agerbæk Fokdal BØGEHOLMS MACCO
2012/LH///
VJRK Opg.
Nicoline Olesen COMET
2008/LH///
HRV Opg.
Annesofie Lykke Jacobsen INDIRA SØMARK
2006/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/ROMANCE SØMARK/BLUE HORS ROMANCIER
ØBR Udg.