nov
2019
Fra 25-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest

AB RIDEUDSTYR Christmas Show Warm Up HEST (C)

Stævnenummer
Prop00034554
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Lars Alschner
Dommere
Inge Alette Sørensen, Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul
Teknisk Delegerede
Eva Stæhr Iversholt, Inge Alette Sørensen, Inge-Marie Hald, Lis Mølholm Juul, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

15. AB RIDEUDSTYR - LA2** ÅBEN FOR ALLE(120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
32
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 1440 2: 1152 3: 864 4: 576 5: 360 6: 360
Dommere:
John Nielsen, Lars Alschner, Lis Mølholm Juul, Inge-Marie Hald
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Maria Nørregaard Langhoff BIRKEGÅRDENS CONCHITA
2014/DV/CAVALL ASK/BIRKEGÅRDENS CELINA/CALATO
HDR 0 66,49 1
1 1
Louise Bodenhoff CAMANO FF
2008/DV/CARMARGUE/CARNEVAL/CARANO
HIR 0 66,76 1
2 2
Julie Lund Terkelsen ARGENTINA
2008/HO/CANCARA/HISTORY-GIRL/CORRADO I
HRK 0 66,86 1
3 3
Dina Hansen KALISTO VAN HET BERNARDSHOF
2010/BWP/NONSTOP/TOSCANA/CEVIN
SPR 0 67,06 1
4 4
Signe Andrea Frank FLORIDOR
2012/DV/FAVORIT ASK/MITZI/LEANDRO
DVRK 0 67,26 1
5 5
Aistis Vitkauskas CALIMERO W
2014/AES/CANABIS Z/MARTHAGO/CARTHAGO
DER 0 68,21 1
6 6
Aistis Vitkauskas PLEASE BE A LEGEND
2012/LU/LUGANER/PETITE COLETTA/CORLANDO
DER 0 70,44 1
7 7
Line Busk Heltborg ACE OF BEADEEBELL
2008/DV/HEARTBEAT/RABELL/ROYAL Z II
KRT 4 57,49
8 8
Signe Kyhl Gøtske PALIDO
2008/DV/CRELIDO/PATIN/COME BACK II
BIS 4 58,87
9 9
Marie Dresler VOLSTRUPS CARLA
2005/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS CARTIA/CALATO
FSRK 4 60,00
Camilla Bak Dalgaard NØRGÅRDS LUDWIG
2013/DV/LADOGA/THY´S QUARTET/QUITE EASY
MRR 4 61,70
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
MBRK 4 62,97
Zabrina Nanett Christensen CAIPIRINHA
2013/LU/CANNAVAROS/L'AMOUR II/LAMBRUSCO ASK
HARK 4 67,02
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 4 68,90
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 4 69,08
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 4 72,73
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
SLR 4 75,66
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 5 79,42
Christian Svendgaard PHEBUS ST LOIS
2003/SF/DIAMANT DE SEMILLY/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
JSK 6 83,68
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 8 58,28
Signe Andrea Jørgensen LADY KRAKA
2008/DV/KRAKE ASK/LUCKY GIRL/LUCKY LIGHT
SFR 8 61,61
Henriette Bek IRNIKE
2013/KW/ZIROCCO BLUE/GARNIKE/JASPER
MRR 8 64,53
Frida Christensen KROGÅRDENS FAVORIT HEART
2010/DV/HEARTBEAT/KROGÅRDENS FAVORIT/COME BACK II
ASR 8 69,52
Lea Junge CONTINENTAL
2011/OS/CANSTAKKO/FLORALIE DE BAUMEE/SIOUX DE BAUGY
FYR 8 69,78
Aistis Vitkauskas COOGAN ENGGÅRD
2014/DV/CANTOLAR/LADY MELODY ENGGÅRD/COME BACK II
DER 13 79,43
Katrine M. Ernst CASINADO
2007/GHH/CASSINI II/CONCERT/CORONADO
SVRK 18 81,17
Iben Just Madsen CALIFORNIA ACE
2009/DV/CORONADO II/LADY FLEUR/RACING ACE XX
KONG 20 69,53
Freja Løbner Fugl LA MARISSA
2007/LU/LACASIR ASK/MALITZA/
AAR 20 71,82
Johanna Gallus BEACH BERNY
2010/HN/BERTOLI W/PRIMADONNA/PRINCE THATCH XX
PRC 21 93,85
Helena Kobborg LINCA G
2008/HO/DE CHIRICO/LEXA II/COR DE LA BRYÈRE
AAR Udg.
Kamilla Emilie Houborg ALBERTE N
2009/DV/AMARONE/CARLA N/CARSON ASK
AGR Udg.
Lise-Lotte Holst Andersen FOR FUN
2010/KW/CANTURANO/LORETTE/AMETHIST
SOR Opg.