nov
2019
Fra 25-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest

AB RIDEUDSTYR Christmas Show Warm Up HEST (C)

Stævnenummer
Prop00034554
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Lars Alschner
Dommere
Inge Alette Sørensen, Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul
Teknisk Delegerede
Eva Stæhr Iversholt, Inge Alette Sørensen, Inge-Marie Hald, Lis Mølholm Juul, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

19. AB RIDEUDSTYR - MA1* (135 cm) B7 (C)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) B7 (SVH 4)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1980 DKK 2: 1584 DKK 3: 1188 DKK 4: 795 DKK 5: 540 DKK 6: 540 DKK
Dommere:
John Nielsen, Lars Alschner, Bjarne Mørup, Eva Stæhr Iversholt
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Stine Cassøe Jakobsen CLEYTON VH
2011/DV/CLINTON I/VERONA S/CORONADO
DDHS 0 34,42 0 34,42 30,15 1
1 1
Morten Bennetsen CARLISCO M.
2008/OS/CARTANI/DRYADE V/JALISCO B
NDRK 0 33,53 0 33,53 30,45 1
2 2
Caroline Rehoff Pedersen CAROLUS-MAGNUS
2003/ME/CONTINUE/LADY J/LORD KEMM
RTG 0 33,57 0 33,57 33,87 1
3 3
Caroline Rehoff Pedersen RUBENS DE LAUME
2005/SF/TAM TAM/GERBOISE DE LAUME/REVE D'ELLE
RTG 0 33,79 0 33,79 34,7 1
4 4
Kamilla Ladefoged Rasmussen QUAJONGEN Z
2009/ZA/QUASIMODO Z/ZYRENA/PADINUS
DDHS 0 37,12 0 37,12 36,9 1
5 5
Julie Paludan Sørensen DYRSLUNDS HIMSELF
2008/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SKÅR 0 37,10 0 37,10 36,97 1
6 6
Allan Bilgrav Christensen LUDWIG ENGGÅRD
2011/DV/COME BACK II/LEMLI/LIMELIGHT
IRK 1 38,15 1 38,15 37,17
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR 0 36,02 0 36,02 32,47
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/CASCAVELLE
VIR 0 34,19 0 34,19 32,73
Kamilla Ladefoged Rasmussen VERACINI DH Z
2009/ZA/VA-VITE/DAME BLANCHE VAN ARENBERG/CLINTON
DDHS 0 35,17 0 35,17 34,32
Thit Bibi L. Roed SPIRIT
2010/HN/SANDRO BOY/ESLA/ESPRI
VIR 0 35,59 0 35,59 34,43
Signe Kyhl Gøtske PALIDO
2008/DV/CRELIDO/PATIN/COME BACK II
BIS 4 32,05 4 32,05 31,9
Christian Svendgaard CAPACITY LADY LORD
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/QUICK LADY BZ/QUIDAM DE REVEL
JSK 4 35,16 4 35,16 36,48
Kit Møller Pedersen DUBLIN VAN DE COOLSDREEF
2008/KW/ZÜRICH/ZAROLA/QUATTRO B
DDHS 0 36,07 0 36,07 38,34
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
AOR 5 40,43 5 40,43 34,1
Clara Bergman Smit CAVOUR
2007/KWPN/DAYANO/NIKITA/C-INDOCTRO
SAO 11 46,91 11 46,91 37,09
Frederikke Svendgaard CADO HOLMKLIT
2007/DV/COLMAN/CARANI HOLMKLIT/CARANO
HER 0 36,88 0 36,88 34,21
Stine Cassøe Jakobsen CASIE
2012/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/REAPE/CASHMAN
DDHS 8 36,83 8 36,83 34,73
Anita Louise Petersen EXTRA P
2009/KW/C-INDOCTRO/SUMMERLOVE/AHORN
GRR4 4 35,41 4 35,41 37,14
Peter Mertz ALOU
2008/HO/CORMINT/TALOME I/CHELLO I
USR 28 83,24 28 83,24 37,39
Annika Knudsen Lorentsen DAYLIGHT K
2008/KWPN/VERON/WALZING PATTY/RADISSON
KSRK Opg. Opg.