nov
2019
Fra 25-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest

AB RIDEUDSTYR Christmas Show Warm Up HEST (C)

Stævnenummer
Prop00034554
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Lars Alschner
Dommere
Inge Alette Sørensen, Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul
Teknisk Delegerede
Eva Stæhr Iversholt, Inge Alette Sørensen, Inge-Marie Hald, Lis Mølholm Juul, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

9. AB RIDEUDSTYR - LA1* ÅBEN FOR ALLE(115 cm) B7 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B7 (SVH 2)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
58
Antal placeringer:
15
Dotering:
1: 1440 2: 1152 3: 864 4: 576 5: 360 6: 360
Dommere:
John Nielsen, Lars Alschner, Inge Alette Sørensen, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Julie Rask LANDLYSTES LEEROX
2007/DV/Solos Landtinus/Seneca/Lord Caletto
RKH 0 36,16
1 1
Sashia Astrup Jensen SP CAMORAL
2014/HO/CASALL/B-MOLLY/CALIDO I
AOR 0 37,99
2 2
Mette Aakjær Mousten AMAPASSO
2012/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
RDH 0 37,86
3 3
Pernille Fabricius Tange SOFIA VON STOLZENBERG
2010/HN/STOLZENBERG/SANTANA K/SANDRO
AAHR 0 37,31
4 4
Stine Cassøe Jakobsen NALA
2014/DV/ROCKLAND/CHERI/A'KHAN Z
DDHS 0 37,35
5 5
Rudie Telgenhof B. AMELUSINA R 51
2006/KW/CHIN CHIN/V. AMELUSINA 12/GERMUS R
ASR 0 37,68
6 6
Elisabeth Salhøj Rask DEE JAY LINDEBJERG DWB
2013/DV/DIAMANT DE SEMILLY/MADONNA LINDEBJERG/LANDOR S
KOOR 0 38,32
6 6
Alexander Lundgaard Kjeldsen TEGLVANGS ATHENE JONG
2014/DV/ACOLINO/WILLCETT/WILLEMOES
RKH 0 39,16
8 8
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
SLR 0 39,43
9 9
Annestine Kibech Hansen COLIN JUNIOR
2007/KW/INDORADO/MISS MERCURY/GLENDALE
KONG 0 38,97
10 10
Dennis Noes Nielsen ILARINO
2010/SIT/LARINO/ELEANOR ISI/GRAF NOIR
LYK 0 39,83
11 11
Camilla Mortensen TYSONS SON Z
2014/ZA/TYSON/WALTZING MATILDE/INDORADO
BSR 0 39,71
12 12
Pernille Damgaard Andersen GOODSEND'S CHERIE
2007/DV/GODSEND DU REVERDY/SEQUINE/INDORADO
HMR 0 40,83
13 13
Sofie Kondrup CORDERO D.
2003/DV/Carano/Chanell D/Coriander
KSRK 0 39,21
14 14
Julie Zoëga Søndergaard JIVARO DE LAUBRY
2009/BWP/INDORADO/MAGESTUEUSE BEGIJNAKKER/SKIPPY II
KER 0 39,78
15 15
Sashia Astrup Jensen F.A. CHIMA
2014/DV/CLARIMO/RUANDA I/QUINAR
AOR 0 40,38
Hanne Juel FEYRON AM VDL
2010/KW/BUGATTI VDL/UPPSALA/GOODTIMES
SRI 0 36,72
Cecilie Berthelsen AB'S LASANT
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/L. CASANDRA/CARANO
BIS 0 41,04
Cecilie Amdi Juul CLEVIN VH
2011/DV/CLINTON I/CANBERRA S/CANDILLO
IRK 1 42,23
Alexander Lundgaard Kjeldsen MY CHOICE
2014/DV/NUMERO UNICO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
RKH 1 42,33
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 1 45,10
Line Pagh Nielsen BAHAMAS DE LA HAYE
2007/sBs/LORD Z/REGINA VAN DEN HOOGEN AKKER/CLINTON
HRB 0 35,68
Georg Nielsen COLZETTO
2008/LU/COLORADO/LIZETTE/HESLEGÅRD´S CAMERLENGO
SKÅR 0 36,57
Linda Hansen CASSANDRA
2009/LH///
FSRK 4 37,67
Madelen Bennetsen MB CHAMPAGNE
2014/DV/MB BIRKEGÅRDENS CHARMEUR/LINDVEDGÅRD'S COCKTAIL/RATIO
NDRK 4 38,09
Mette Munkholt CLASSIC CALITO
2005/LH///
NRC 4 36,23
Ditte Hedegaard SCHNELL'S COLOR MYSTERY O.
2012/DV/CARRICO/RED DEVELL Á SCHNELL/A-DUR
SRA 4 37,56
Jacqueline Dupont SILVANO K
1999/KW/MERMUS R/NATASCHA/LAURIN HOLSTEIN
SAO 4 35,56
Camilla Daugaard Mørch LIZANOVA C.
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/LISETTE D./LORD CANTUS
SVR 4 38,49
Iben Just Madsen HALIFAX
2012/DV/HEARTBEAT/LAURA LIGHT/LEO-LIGHT
KONG 4 37,67
Maibrit Laustsen LILLIFEE AJK
2014/HN/LORDANOS/LIANA/LINARO
AAHR 4 39,79
Maibrit Laustsen CAZIA
2014/DV/CHANDLER/AKACIA Z/A'KHAN Z
AAHR 4 40,60
Hannah A Rich Kristiansen CLAVILLE'S COMPLETE
2001/DV/CORONADO/LOTTE/RASANT
SPR 0 41,30
Stine Cassøe Jakobsen CARÓ
2014/DV/CARMARGUE/REAPE/CASHMAN
DDHS 0 40,75
Josefine Cady MONBEG MCGREGOR
2012/IRH/MERMUS R/NEWTOWN ELAINE/ROYAL PERSIAN XX (IRE)
AAGS 0 39,84
Mikael Kofoed LUCKY STARLIGHT
2007/OLD/LUCKY LIGHT/PRETTY BROWNY/PONTICELLO XX
HESK 4 38,86
Mette Mikkelsen JORIS
2014/AES/GRAND PILOT/WISH ME LUCK Z/WISH
FMR 5 42,01
Mette F Schougaard NOLA LOVE
2013/BWP/GLASGOW-W VH MERELSNEST/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
BÆK 1 45,21
Ditte Moesgaard BJERGLUNDS VOLANTE
2013/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
NSPR 0 37,24
Sofie Rask Thomsen VEDETTE B M
2005/SBS/SHEYENNE DE BAUGY/NIOBE M/ORKAAN
SKÅR 7 52,05
Jacqueline Dupont BRILAR
2012/DV/CASIR ASK/ASMIRA/ESTEBAN XX (den)
SAO 8 36,65
Natasja Bang Lynge DALEVA
2008/KWPN/WARRANT/NULEVA/C-INDOCTRO
DDHS 8 39,63
Julie Boje PARTY ROCK
2011/LU/ROCKLAND/GRANDALSGÅRDS KICK ASS/CORRATUS
KONG 8 38,05
Mikkel Friedrich UNITY F
2014/HO/URIKO/MY LARA/LINARO
AOR 4 41,56
Natashia Nørgaard NOELLA HOPE
2014/DS/NOUMA D'AUZAY/COMMENT CA VA/CALIDO I
USR 8 39,88
Daniel Hald Cassøe CAVALINE D.D.
2012/DV/CAVALL ASK/OVERTURE KH./CORRATUS
DDHS 4 41,58
Dennis Noes Nielsen UN BONHEUR
2014/HO/UNTOUCHABLE/SUNSHINE XII/CASH AND CARRY
LYK 9 43,74
Katrine Ladefoged Rasmussen LEGEND
2012/LH///
DDHS 4 38,52
Maria Jacqueline Wessberg Jensen DAME NOIRE VAN OVERIS Z
2012/ZA/DARCO/COLETTE IV/COLLIN L
KOOR 8 35,74
Nadja Therkildsen RAYPAWERS FAIR PLAY
2014/DV/FAVORIT ASK/UNDERCOVER/DOGE DU TAILLANET
AAR 4 36,51
Dina Hansen KALISTO VAN HET BERNARDSHOF
2010/BWP/NONSTOP/TOSCANA/CEVIN
SPR 12 37,41
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 15 53,76
Natascha Nyborg Madsen SOVANGS VICTORY
2009/ZP/KÆRGAARDENS MARGAUX/LYKKE/
SMAF 17 43,30
Tina Schubert CAMPARI
2009/DV/DIADEM/CHANET SKOVBO/CHURCHILL
NDRK 4 37,64
Zofia Amalia Florkiewicz LYDERSHOLMS CARLOS
2010/LH///
KIRK Udg.
Victoria Sophia Hartvig Kledal LODAL´S CARREA
2012/ZP/COMPANIERO/CAYENNE/CARANO
HRK Opg.
Julie Hoe Kristensen GLEN RACO
2010/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/RACOTTA/RACOT
BBR Udg.
Amalie Lønskov CONDEUR CROWN
2007/PA/CROWN'S BLUE PEARL/CASMIR CROWN/BELLONARD
LSR Opg.