nov
2019
Fra 29-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser fredag for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00034569
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Charlotte Kondrup, Nina Krogsgaard-Jensen, Per Krohn, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

3. 80 cm Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
33
Antal placeringer:
23
Dommere:
Peter Jørgensen, Charlotte Kondrup, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Benedikte Rie Truelsen WINNERS CHANCE K
2014/DV/DIAMANT DE SEMILLY/TAKE A CHANCE ON ME (CHANEL)/COLMAN
CSC 0 60,00
3 3
Knirke Emilie Lebeck MIRAIN GAWAIN
2011/WE/CWRTYCADNO SADWRN/CWRTYCADNO GLOYW/GRIASHALL KIWI
HIS 0 60,00
3 3
Kamille Sofia Allerslev Hek MY DIAMOND
2009/BL///
ESP 0 60,00
3 3
Emilia Rebecca rohde GRIBSVADS BOBBY
2006/WE/DORTHEALYST TYPHOON (OS)/GRIBSVADS BIMBU/TALON TORETH
HIS 0 60,00
3 3
Kamille Sofia Allerslev Hek MY DIAMOND
2009/BL///
ESP 0 60,00
3 3
Denise Crone TWIST
2003/LH///
SØG 0 60,00
3 3
Emilie Øvlesen SOME JOURNEY
2000/IHR///
SPR 0 60,00
3 3
Thilde Louise Mariegaard NORDLICHT'S MENINA DE PRATA
2012/ECH/MACHOLATTE CREAMY OF NORDLICHT/JASMIN NØRVANG/HELENIKOS XX (IRE)
HIS 0 60,00
3 3
Ninna Meiltoft ANGEL OF MUSIC
2013/LU/CARMARGUE/IBERIA S 3/ICON
SPR 0 60,00
3 3
Mette Augustinus Johns MENJA AF HETHE
2011/OL/GALANT HORNBÆK/OFELIA AF HETHE/BUSTER KÆRGÅRD
HGR 0 60,00
3 3
Maria Bruun Nedergaard REMONTES CASANOVA
2009/SP/MAGIC DANCER H./STEGSTEDGÅRDS MALOU/MALIBU II
UK 0 60,00
3 3
Thilde Louise Mariegaard NORDLICHT'S MENINA DE PRATA
2012/ECH/MACHOLATTE CREAMY OF NORDLICHT/JASMIN NØRVANG/HELENIKOS XX (IRE)
HIS 0 60,00
3 3
Emilie Øvlesen DYNAMO
2008/AES/LE CRUISE/LITTLE BLACK BEAUTY/
SPR 0 60,00
3 3
Ninna Meiltoft ANGEL OF MUSIC
2013/LU/CARMARGUE/IBERIA S 3/ICON
SPR 0 60,00
3 3
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
HIS 0 60,00
3 3
Louise Plaun CASTLE PARK BUFFET
2010/IRH/FRENCH BUFFET XX (CHI)/CASTLE PEAK LADY/
SPR 0 60,00
3 3
Marie-Louise Hensel Milling ADEPT
2007/BL///
HIS 0 60,00
3 3
Laura Kjer Gregersen BIJOU
2007/HN/BARONCELLI/DIRTY DANCING/DAVIGNON I
NSR 0 60,00
3 3
Mathilde Birch HEDEHUSETS RAGOUT
2000/CO/REBEL JUSTICE/MASKENKOL'S TIPTOE/HEDEHUSETS CHAN-ROA
NSR 0 60,00
3 3
Eirin Henni NINE-TO-FIVE SØDOVERGÅRD
2011/DV/BLUE HORS TOUCH ME/LANTINNI SØDOVERGÅRD/SOLOS LANDTINUS
HSK 0 60,00
3 3
Clara Hanke LANOSCH 2
2010/WP/LIGHT ON/RIVALIN/RIBOT
FHSR 0 60,00
3 3
Kaya Bækbo Holm SHANIA
2003/LH///
NSR 0 60,00
3 3
Sille Marie Krøyer RUBY RUBY RUBY
2008/IHR///
STRK 0 60,00
3 3
Selma Hundborg Dresler DINKO STAR
2008/LH///
CSC 4 60,00
Selma Hundborg Dresler DINKO STAR
2008/LH///
CSC 4 60,00
Emilia Rebecca rohde GRIBSVADS BOBBY
2006/WE/DORTHEALYST TYPHOON (OS)/GRIBSVADS BIMBU/TALON TORETH
HIS 4 60,00
Marie-Louise Hensel Milling ADEPT
2007/BL///
HIS 4 60,00
Sille Marie Krøyer RUBY RUBY RUBY
2008/IHR///
STRK 4 60,00
Laura Sargent AC-STAR VILLI (L) AF ENGVANG
2012/LU/HOHNHORST JEREMY/AC-SILLE YEMANJA ENGVANG/SKOUSBOE MORNING ROCK
HSK 4 60,00
Emilie Henningsen Schäfer LADY CAVALLINA
2013/LU/LAST MAN'S HOPE/GILLIAN/BJIRMEN'S WYTSE
HIS 8 60,00
Denise Crone TWIST
2003/LH///
SØG 16 60,00
Anne-Kristine Rie Truelsen OBAHMA JS
2014/BWP/EUROCOMMERCE BERLIN/WISKE/METROPOLE
CSC Udg.
Maria Bruun Nedergaard REMONTES CASANOVA
2009/SP/MAGIC DANCER H./STEGSTEDGÅRDS MALOU/MALIBU II
UK Opg.