nov
2019
Fra 29-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser fredag for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00034569
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Charlotte Kondrup, Nina Krogsgaard-Jensen, Per Krohn, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

4. 90 cm Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
12
Dommere:
Peter Jørgensen, Charlotte Kondrup, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Anna Gothen Ibsen NIELAND'S MARIEBELLE
2001/NF/HOPPENHOF'S ERWIN/NIELAND'S MARION/ALADIN
ESP 0 60,00
3 3
Emilie Henningsen Schäfer LADY CAVALLINA
2013/LU/LAST MAN'S HOPE/GILLIAN/BJIRMEN'S WYTSE
HIS 0 60,00
3 3
Helene Marie Mauritzen TINNERATH LAD
2007/CO/ASHFIELD ROMEO/MYSTERY LAD/CALLOWFEENISH BUACHAILL
HRK 0 60,00
3 3
Peter Lykke Svendsen LIBAKS CHICO
2014/DV/CRELIDO/PINOT/A'KHAN Z
BAR 0 60,00
3 3
Emma Andresen OBELIX Z
2002/ZA/OGANO SITTE/HAN D'OR/ROMEO
SLR 0 60,00
3 3
Laura Kjer Gregersen BIJOU
2007/HN/BARONCELLI/DIRTY DANCING/DAVIGNON I
NSR 0 60,00
3 3
Kaya Bækbo Holm SHANIA
2003/LH///
NSR 0 60,00
3 3
Tess Pedersen EGEKJAERS CASMIR
2009/LH///
SRØ 0 60,00
3 3
Carla Munksgaard Thorsøe FIONN THYME
2011/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/CLONKEEN COOSHEEN/COOSHEEN THYME
UK 0 60,00
3 3
Clara Hanke LANOSCH 2
2010/WP/LIGHT ON/RIVALIN/RIBOT
FHSR 0 60,00
3 3
Tess Pedersen EGEKJAERS CASMIR
2009/LH///
SRØ 0 60,00
3 3
Natacha Raun Hertsdahl ZADANZ
2004/BL///
HVR 0 60,00
3 3
Eirin Henni NINE-TO-FIVE SØDOVERGÅRD
2011/DV/BLUE HORS TOUCH ME/LANTINNI SØDOVERGÅRD/SOLOS LANDTINUS
HSK 4 60,00
Mette Augustinus Johns MENJA AF HETHE
2011/OL/GALANT HORNBÆK/OFELIA AF HETHE/BUSTER KÆRGÅRD
HGR 4 60,00
Matilde Engelhard barresø nielsen ISIDOR
2010/DV/C-INDOCTRO/QUENNEL/QUITE EASY
GEK 4 60,00
Louise Plaun CASTLE PARK BUFFET
2010/IRH/FRENCH BUFFET XX (CHI)/CASTLE PEAK LADY/
SPR 4 60,00
Camilla Fliedner Ernst FRASER RIVER
2015/OS/FAVORIT ASK/PROFOTOPICARA/RHEINSBERG
UK 4 60,00
Melissa Fobian CONNY W
2015/DV/CHANDLER/COMTESA/BOSTON
SPR 4 60,00
Emilie Øvlesen DYNAMO
2008/AES/LE CRUISE/LITTLE BLACK BEAUTY/
SPR 8 60,00
Laura Sargent AC-STAR VILLI (L) AF ENGVANG
2012/LU/HOHNHORST JEREMY/AC-SILLE YEMANJA ENGVANG/SKOUSBOE MORNING ROCK
HSK 8 60,00
Laura Følbæk Madsen TERKEL
2004/LH///
HIS 8 60,00
Laura Følbæk Madsen TERKEL
2004/LH///
HIS Udg.
Camilla Terp Flyger HOLMGAARDS DALÍ
2004/SP/BOLERO/HOLMGAARDS DONNA/SACKET ØSTERVANG
HSK Udg.
Camilla Terp Flyger HOLMGAARDS DALÍ
2004/SP/BOLERO/HOLMGAARDS DONNA/SACKET ØSTERVANG
HSK Udg.
Laura Ottesen NAYA KK
2011/DV/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/NANETTE LINDEBJERG/ANDIAMO
NSR Udg.