nov
2019
Fra 29-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser fredag for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00034569
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Charlotte Kondrup, Nina Krogsgaard-Jensen, Per Krohn, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

9. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 Åben for rytterkat. 2-5 samt 6 på 5-7 års heste (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
44
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 640 DKK 2: 510 DKK 3: 380 DKK 4: 250 DKK 5: 160 DKK 6: 160 DKK 7: 160 DKK 8: 160 DKK 9: 160 DKK 10: 160 DKK 11: 160 DKK 12: 160 DKK
Dommere:
Peter Jørgensen, Nina Krogsgaard-Jensen, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Freja Høyer Pedersen NIOBE VAN 'T COMMERCEHOF
2013/BWP/ADORADO/CADANS VAN HET GROENE VELD/CODEX
HIS 0 50,68 0 23,40 23,4 1
1 1
Emilie Henningsen Schäfer BOBOLENSKY
2006/KW/CORNET OBOLENSKY/VO BALIA/NUMERO UNO
HIS 0 47,47 0 25,42 25,42 1
2 2
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 0 52,53 0 25,50 25,5 1
3 3
Alma Alberte Greiffenberg FAYOLATERMA TK
2010/KWPN/HARLEY VDL/OFIETERMA/KARANDASJ
NSR 0 47,32 0 26,71 26,71 1
4 4
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SPR 0 50,17 0 26,85 26,85 1
5 5
Rosemarie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 0 50,90 0 26,94 26,94 1
6 6
Emilie Heering GOLIATH J&J Z
2009/ZA/GRISELDI L/PRESTIGE Z/PUCCINI
NSR 0 49,65 0 27,41 27,41 1
7 7
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
RIC 0 49,65 0 27,59 27,59 1
8 8
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 0 50,73 0 27,64 27,64 1
9 9
Sofie Møller Ellegaard CATWOMAN XS
2005/BL/AROMATS/FINANSE/FANS
SLR 0 51,72 0 29,13 29,13 1
10 10
Maria Thrane Jensen BALOUNIQUE Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/CALONIQUE/CARTOON
RIC 0 52,11 0 29,21 29,21 1
11 11
Matilde Ertmann Skov HUMMELS FALLULAH
2011/DV/GODSEND DU REVERDY/HUMMELS ZZ TOP/A'KHAN Z
RIC 0 52,45 0 29,24 29,24 1
Melissa Fobian HVEDHOLMS IKAROS
2012/PI/CHURCHILL/PADEGA/DEGAS
SPR 0 55,97 0 30,77 30,77 1
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 55,16 0 31,27 31,27 1
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
BAR 0 60,97 1 36,02 36,02
Josephine Bøgh VAN DEJK
2006/KW/VERDI/U-CAPITOLA-S/EMILION
NSPR 0 58,29 1 36,82 36,82
Caroline Broch PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
HSK 0 49,33 4 25,12 25,12
Victoria Lora Engelbrecht Perez LEOPOLD
2002/DV/USKUDAR DES MALAIS/LEZETA/GUIDAM
NSR 0 52,01 4 26,70 26,7
Julie Friis ØSTERHEDENS HAPPYFEET
2008/LU/HEARTBEAT/VANESSA-B/A JUNGLE PRINCE
RIC 0 55,99 4 28,51 28,51
Helena Graungaard COCAÏNE DE LA BAILLE ROUGE
2008/SBS/CARDENTO/KIONA/ALCANAR XX (FR)
SOLR 0 51,04 4 30,41 30,41
Isabel Jasmin Kristoffersen HECAS CARTANO
2011/DV/CARRICO/LANDTANA/LANDOR S
SPR 0 55,51 4 30,71 30,71
Peter Lykke Svendsen OILILLY
2014/BWP/I AM MOERHOEVE'S STAR/ALISTE VAN DEN OVERWEG/INDOCTRO II
BAR 0 53,52 8 29,68 29,68
Helena Graungaard LA DIVA
2012/LU/PARTY DANCE/TWINLIGHT/LIMBUS
SOLR 0 49,30 8 30,01 30,01
Christian Lygum MONA-LIGHT AF OMMESTRUP
2000/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/MONA-LISA AF OMMESTRUP/LATINO
FHSR Udg.
Julie Ahm EJAAS LUNA
2009/DV/CHURCHILL/ENGHOLM´S LANDIA/LANDAU
LØSR 4 50,66
Mia Herløv Jørgensen CH-SLOT
2007/DV/CORRATUS/CAROLA/CAPE TOWN S.
CSC 4 51,94
Louise Bruun BRUUNHOLMS MAC DREAMY
2012/DV/CANABIS Z/FMR´S CASANDRA/CORLANDO
EGE 4 52,01
Alma Alberte Greiffenberg CARA MIA
2007/SWB/CAREFUL/NOLLY/GOLDEN GRANNUS
NSR 4 52,34
Silja Celeste Bjørkvin AMAROSA
2013/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HIS 4 52,43
Olivia Espersen VOLSTRUPS CORDO
2010/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
HIS 4 53,09
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX (GER)
BAL 4 53,19
Cassandra Lundberg Nielsen GOLDEN QUEEN
2012/SBS/NABAB DE REVE/WONDER GIRL/DARCO
NSR 4 53,97
Mie Stuhr-Petersen F.A. RATINA
2013/DV/COLMAN/RUANDA I/QUINAR
HGS 4 54,42
Maria Thrane Jensen DJANGO REIMERS
2014/HO/DIARADO/VARONESS/CON AIR
RIC 4 54,92
Celine Bundgaard LADY LUNA
2008/DV/LANDOR S/VINNIE/TEMPLE WIND XX
CSC 4 55,29
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 4 57,19
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR 6 65,16
Frederik Fensholt CAROLUS K DHI
2007/KW/C-INDOCTRO/USRANIA/GRAN CORRADO
EGE 6 65,81
Susanne Thornby FIGARO IQ
2013/DV/FAVORIT ASK/GØNGEHUSFARMENS CLEOPATRA/LEANDRO
NSR 8 52,54
Line Enggaard Bergmann ARISTOCRAT
2010/DV/M.B. AMBITION/HIMALAYA/BLUE HORS AGENT
HIS 12 50,22
Katja Riberholdt LANDLYST VOY CONTIGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
SPR 12 54,53
Katja Riberholdt CARAT
2012/BAY/CADOR/FINE HERA/HERALDIK XX (CZE)
SPR 15 71,96
Rosemarie Heering LUIGI
2005/OLD/LAMENTOS/WEISSENA/CONCETTO
NSR 19 85,83
Natasja Kock Mogensen EXTRA D'YSENBEECK Z
2014/ZA/ELVIS TER PUTTE/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR Udg.