nov
2019
Fra 29-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser fredag for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00034569
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Charlotte Kondrup, Nina Krogsgaard-Jensen, Per Krohn, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

10. LA2** Springning Heste (120 cm) A Åben for alle (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
34
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 640 DKK 2: 510 DKK 3: 380 DKK 4: 250 DKK 5: 160 DKK 6: 160 DKK 7: 160 DKK 8: 160 DKK 9: 160 DKK 10: 160 DKK 11: 160 DKK 12: 160 DKK
Dommere:
Peter Jørgensen, Nina Krogsgaard-Jensen, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Anna Victoria Weilsby CADOS L
2009/WP/CAYETANO L/CAT PENNY L/CORNET OBOLENSKY
NSR 0 47,46 1
1 1
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 0 52,41 1
2 2
Cecilie Høj Rasmussen N.O.H.'S HEART DREAM
2007/DV/Heartbeat/Wirbelkrone Ii/Waldstern
ROR 0 52,95 1
3 3
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SPR 0 53,39 1
4 4
Anna Victoria Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 0 53,53 1
5 5
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX (GER)
BAL 0 53,79 1
6 6
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
RIC 0 54,07 1
7 7
Melissa Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
SPR 0 54,31 1
8 8
Julie Ahm EJAAS LUNA
2009/DV/CHURCHILL/ENGHOLM´S LANDIA/LANDAU
LØSR 0 54,59 1
9 9
Anastazia Hoffmann CRISTOBAL S
2009/HO/CATOKI/CASABLANCA S/CASSINI I
VÆR 0 56,47 1
Anastazia Hoffmann CALAZIO 2
2007/HO/CALATO/ZIVIA/CALYPSO II
VÆR 0 57,29 1
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 0 58,64 1
Sisse Pedersen Mylin BUGS BUNNY D'YSENBEECK Z
2012/ZA/BALOU DU ROUET/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 0 59,98 1
Frederik Fensholt CAROLUS K DHI
2007/KW/C-INDOCTRO/USRANIA/GRAN CORRADO
EGE 0 60,28 1
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 61,25 1
Bonnie Isabella Wahlsten FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 0 61,40 1
Matilde Ertmann Skov HUMMELS FALLULAH
2011/DV/GODSEND DU REVERDY/HUMMELS ZZ TOP/A'KHAN Z
RIC 4 54,08
Nikoline Dahle CC CATCH
2002/HO/CALANDO V/NAOMI XXXIII/CATANO
SPR 4 56,23
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 4 56,48
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 4 57,44
Julie Friis ØSTERHEDENS HAPPYFEET
2008/LU/HEARTBEAT/VANESSA-B/A JUNGLE PRINCE
RIC 4 59,23
Christian Lygum MONA-LIGHT AF OMMESTRUP
2000/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/MONA-LISA AF OMMESTRUP/LATINO
FHSR 4 61,41
Cassandra Lundberg Nielsen GOLDEN QUEEN
2012/SBS/NABAB DE REVE/WONDER GIRL/DARCO
NSR 5 68,10
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
NSR 5 69,89
Emilie Heering GOLIATH J&J Z
2009/ZA/GRISELDI L/PRESTIGE Z/PUCCINI
NSR 6 71,57
Olivia Espersen VOLSTRUPS CORDO
2010/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
HIS 7 76,17
Freja Høyer Pedersen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
HIS 8 54,94
Andreas Holm DALBÆKS LACOSTA
2010/DV/CHELLYS Z/DALBÆKS LAGUNA/ULRICH Z
RIF 8 55,15
Mia Herløv Jørgensen CH-SLOT
2007/DV/CORRATUS/CAROLA/CAPE TOWN S.
CSC 8 55,42
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 8 58,57
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
BAR 8 65,04
Rosemarie Heering LUIGI
2005/OLD/LAMENTOS/WEISSENA/CONCETTO
NSR 8 79,67
Katja Riberholdt LANDLYST VOY CONTIGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
SPR 24 96,08
Emilie Henningsen Schäfer JOY KLT (SWB)
2006/SWB/ETRUSCO/JOEY KLT/GARIBALDI
HIS Udg.