nov
2019
Fra 29-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser fredag for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00034569
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Charlotte Kondrup, Nina Krogsgaard-Jensen, Per Krohn, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

11. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
16
Antal placeringer:
4
Dotering:
1: 1050 DKK 2: 840 DKK 3: 630 DKK 4: 420 DKK 5: 210 DKK 6: 210 DKK 7: 210 DKK 8: 210 DKK 9: 210 DKK 10: 210 DKK 11: 210 DKK 12: 210 DKK
Dommere:
Peter Jørgensen, Nina Krogsgaard-Jensen, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 0 55,54 1
1 1
Peter Lykke Svendsen LINTOP
2008/WP/LINTON/GINA BLUE/BALOUBET DU ROUET
BAR 0 56,09 1
2 2
Anastazia Hoffmann CRISTOBAL S
2009/HO/CATOKI/CASABLANCA S/CASSINI I
VÆR 0 56,96 1
3 3
Antonie Lauritzen Mølgaard KAMEE
2010/TR/SUMMERTIME/KASOU/SHAVALOU
NSR 0 65,57 1
4 4
Freja Høyer Pedersen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
HIS 4 54,15
Cecilie Høj Rasmussen N.O.H.'S HEART DREAM
2007/DV/Heartbeat/Wirbelkrone Ii/Waldstern
ROR 4 59,27
Sisse Pedersen Mylin BUGS BUNNY D'YSENBEECK Z
2012/ZA/BALOU DU ROUET/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 4 60,98
Christian Vang-lauridsen JE M' APPELLE DE MUZE
2009/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/FARFELU DE LA POMME/VIGO D´ARSOUILLES
SPR 4 65,94
Marc Christensen ONE 4 CAMILLA K
2013/DV/REGINO ADELHEID/PARIDA-A BASIC POSSESSION K/PARTY DANCE
RIH 8 53,54
Andreas Holm DALBÆKS LACOSTA
2010/DV/CHELLYS Z/DALBÆKS LAGUNA/ULRICH Z
RIF 8 59,83
Anastazia Hoffmann CALAZIO 2
2007/HO/CALATO/ZIVIA/CALYPSO II
VÆR 8 60,45
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 8 62,11
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 14 79,00
Nikoline Dahle CC CATCH
2002/HO/CALANDO V/NAOMI XXXIII/CATANO
SPR 24 61,44
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
NSR 24 61,91
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 29 88,80