nov
2019
Fra 29-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser fredag for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00034569
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Charlotte Kondrup, Nina Krogsgaard-Jensen, Per Krohn, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

14. LA1* Springning Heste (115 cm) B7 Åben for alle (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B7 (SVH 2)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 640 DKK 2: 510 DKK 3: 380 DKK 4: 250 DKK 5: 160 DKK 6: 160 DKK 7: 160 DKK 8: 160 DKK 9: 160 DKK 10: 160 DKK 11: 160 DKK 12: 160 DKK
Dommere:
Peter Jørgensen, Nina Krogsgaard-Jensen, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Maria Thrane Jensen QUASIMODO
2007/HO/CASSINI II/TIARA/CASH AND CARRY
RIC 0 45,41 0 32,48 32,48 1
1 1
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 49,35 0 33,05 33,05 1
2 2
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 0 47,54 0 33,49 33,49 1
3 3
Frederik Fensholt CAROLUS K DHI
2007/KW/C-INDOCTRO/USRANIA/GRAN CORRADO
EGE 0 47,02 0 33,63 33,63 1
4 4
Mie Stuhr-Petersen F.A. RATINA
2013/DV/COLMAN/RUANDA I/QUINAR
HGS 0 49,35 0 34,92 34,92 1
5 5
Maria Thrane Jensen CARLSSON
2014/HO/CASCADELLO I/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 0 49,99 0 38,30 38,3 1
6 6
Freja Høyer Pedersen JOLIËTTE
2014/KW/NABAB DE REVE/MONCHERETTE/GUIDAM
HIS 4 45,52 0 27,51 27,51
7 7
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 4 42,52 0 31,46 31,46
Emilie Henningsen Schäfer HERMES VAN SCHUTTERSHOF
2013/SBS/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF/URSULA VAN SCHUTTERSHOF/CORRADO I
HIS 4 46,77 0 33,18 33,18
Mikkel Aagaard Rasmussen INIVERSE
2013/KW/FALAISE DE MUZE/DE GOGO/NUMERO UNO
AAGS 0 47,63 4 34,49 34,49
Celine Bundgaard LADY LUNA
2008/DV/LANDOR S/VINNIE/TEMPLE WIND XX
CSC 0 48,63 4 35,82 35,82
Maria Thrane Jensen LAGRETTO
2014/DV/LAGAVULIN/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 4 47,63 0 36,75 36,75
Melissa Fobian EDSON W Z
2013/ZA/EMILION/KHARTOUM.PP/NABAB DE REVE
SPR 0 49,35 4 36,77 36,77
Eva Kramer COUNTESS W
2014/DV/COLMAN/STENAGERS CONSTANCE/CONTINUE
NSR 4 50,31 1 41,98 41,98
Sofie Kjer Gregersen BAILEY'S
2006/KW/UNANIEM/ORCHID'S M/
NSR 4 47,02 4 32,96 32,96
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 4 46,05 4 32,97 32,97
Louise Bach Hannibalsen CHARLIE
2010/DV/HEARTBEAT/CHELSEA/CASTRO
FHSR 4 45,91 4 33,23 33,23
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 4 33,96 4 33,96 33,96
Susanne Thornby FIGARO IQ
2013/DV/FAVORIT ASK/GØNGEHUSFARMENS CLEOPATRA/LEANDRO
NSR 0 49,27 8 37,32 37,32
Eva Kramer BOLIBOMPA KS (71) (SWB)
2014/SWB/BALOU DU ROUET/K'S ELLEN (71) (SWB)/ELECTRO
NSR 8 45,14 0 38,75 38,75
Mille Naja Fals Christensen KOKKOBONGO
2007/HO/CANDILLO/F-LANDLADY/LINCOLN
ØRK 8 46,94 4 36,24 36,24
Line Enggaard Bergmann ARISTOCRAT
2010/DV/M.B. AMBITION/HIMALAYA/BLUE HORS AGENT
HIS 8 43,08 4 36,76 36,76
Caroline Broch PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
HSK 0 40,35 14 45,30 45,3
Tina Andersen IXION PP Z
2011/ZA/C-INDOCTRO/NOBERLINA/NIMMERDOR
FUR 0 47,13 14 48,66 48,66
Louise Bruun BRUUNHOLMS MAC DREAMY
2012/DV/CANABIS Z/FMR´S CASANDRA/CORLANDO
EGE 12 48,96 4 36,81 36,81
Kristine Amalie Paulson ZACHS FAIRFIGHT
2010/DV/ZACHAROV/FAIRPLAY/ALICANTE
NSR 17 68,43 0 35,05 35,05
Louise Helkan AB'S CONQUEST
2006/DV/CORONADO/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
SPR 12 48,18 8 39,36 39,36
Eirin Henni BALLINCHALLA EARL
2011/CO/ROBE EARL/CORCLOUGH DREAMER/ARDGAINEEN BOY
HSK Udg.