nov
2019
Fra 29-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser fredag for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00034569
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Charlotte Kondrup, Nina Krogsgaard-Jensen, Per Krohn, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

17. MB1* Springning Heste (125 cm) B4 (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) B4 (SVH 3)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 1050 DKK 2: 840 DKK 3: 630 DKK 4: 420 DKK 5: 315 DKK 6: 315 DKK 7: 315 DKK 8: 315 DKK 9: 315 DKK 10: 315 DKK 11: 315 DKK 12: 315 DKK
Dommere:
Peter Jørgensen, Tom Nielsen, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Anna Victoria Weilsby CADOS L
2009/WP/CAYETANO L/CAT PENNY L/CORNET OBOLENSKY
NSR 0 50,67 0 26,95 26,95 1
1 1
Camilla Fliedner Ernst EMINENTO-B-VD ZWARTBLESHOEVE
2004/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/ANASTACIA/ARTOS Z
UK 0 52,93 0 27,83 27,83 1
2 2
Josephine Bøgh ATLANTICO 12
2001/WP/ACORD II/LOUSIANA/LANDADEL
NSPR 0 53,41 0 28,69 28,69 1
3 3
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 0 52,63 0 28,78 28,78 1
4 4
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 0 56,73 0 30,06 30,06 1
5 5
Emilie Louise Weilsby GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
NSR 0 55,04 0 30,67 30,67 1
6 6
Mie Stuhr-Petersen CHAPALEUFU
2010/WP/COMME IL FAUT/VAMIRA/CELANO
HGS 0 53,14 0 31,83 31,83 1
7 7
Emil Vestergaard VIRTUOSE DU REVERDY
2009/SF/GRIM ST. CLAIR/SABA DU REVERDY/ALLEGRETO
UK 0 54,47 0 32,18 32,18 1
8 8
Mia Maj Kruuse Larsen ACALIBRA
2008/HO/CAYADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
GLK 0 52,09 0 32,89 32,89 1
Rasmus Krebs Manniche LUCAS
2010/HO/CLINTORD/TIRANA IV/CALATO
SPR 0 56,48 0 35,13 35,13 1
Sisse Pedersen Mylin BUGS BUNNY D'YSENBEECK Z
2012/ZA/BALOU DU ROUET/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 0 57,18 0 36,09 36,09 1
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/ARGUS
KAR 0 50,51 4 31,65 31,65
Melissa Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
SPR 0 55,66 4 32,27 32,27
Anastazia Hoffmann CRISTOBAL S
2009/HO/CATOKI/CASABLANCA S/CASSINI I
VÆR 0 56,36 4 35,51 35,51
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SPR 0 52,99 4 35,69 35,69
Josephine Bøgh IBIS
2011/LU/C-INDOCTRO/ELFI/
NSPR 0 56,01 4 36,45 36,45
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 0 59,31 4 38,50 38,5
Gabriella Buur Ziegler SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 0 55,08 7 51,06 51,06
Marc Christensen ONE 4 CAMILLA K
2013/DV/REGINO ADELHEID/PARIDA-A BASIC POSSESSION K/PARTY DANCE
RIH 0 53,18 12 35,62 35,62
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SPR 1 60,22
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
NSR 4 52,36
Anna Victoria Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 4 55,39
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 4 58,24
Charlotte Bjørnstrup ZIDANE
2004/KWPN/MONTREUX X-6301/SEMMY/HAARLEM
NSR 4 58,48
Emilie Heering ATLANTA 541
2005/KW/FOR PLEASURE/LILIHAN/LIBERO H
NSR 4 59,66
Emil Vestergaard 4 EVER AVATAR
2011/DV/CAJUS/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
UK 6 66,22
Emilie Henningsen Schäfer JOY KLT (SWB)
2006/SWB/ETRUSCO/JOEY KLT/GARIBALDI
HIS 8 55,10
Anastazia Hoffmann CALAZIO 2
2007/HO/CALATO/ZIVIA/CALYPSO II
VÆR 8 55,31
Nikoline Dahle CC CATCH
2002/HO/CALANDO V/NAOMI XXXIII/CATANO
SPR 8 57,53
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
BAR 20 56,93
Antonie Lauritzen Mølgaard KAMEE
2010/TR/SUMMERTIME/KASOU/SHAVALOU
NSR Opg.