nov
2019
Fra 29-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for hest med showklasser fredag for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00034569
Dato for resultat d. 10-12-2019
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Charlotte Kondrup, Nina Krogsgaard-Jensen, Per Krohn, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

18. MA1* Springning Heste (135 cm) A (C)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (SVH 4)

Opdateret: 10-12-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1150 DKK 2: 920 DKK 3: 690 DKK 4: 460 DKK 5: 315 DKK 6: 315 DKK 7: 315 DKK 8: 315 DKK 9: 315 DKK 10: 315 DKK 11: 315 DKK 12: 315 DKK
Dommere:
Peter Jørgensen, Tom Nielsen, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Camilla Fliedner Ernst EMINENTO-B-VD ZWARTBLESHOEVE
2004/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/ANASTACIA/ARTOS Z
UK 0 62,74 1
1 1
Mie Stuhr-Petersen CHAPALEUFU
2010/WP/COMME IL FAUT/VAMIRA/CELANO
HGS 0 66,24 1
2 2
Emilie Heering ATLANTA 541
2005/KW/FOR PLEASURE/LILIHAN/LIBERO H
NSR 0 69,56 1
3 3
Christian Vang-lauridsen JE M' APPELLE DE MUZE
2009/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/FARFELU DE LA POMME/VIGO D´ARSOUILLES
SPR 0 70,16 1
4 4
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 4 59,22
5 5
Maria Hjorth Frederiksen A. MIRA LIWE
2011/DV/LIWE STAR/A'MIE "C"/A-DUR
SPR 4 59,82
6 6
Jessica Vinther Jensen LEONIE 111 Z
2006/ZA/LORD Z/M. UNELLIE/CASSINI I
SAS 4 60,24
Emilie Louise Weilsby CLIFF YOUNG
2005/HO/CON AIR/N-QUEEN ROSE/QUANTUM
NSR 4 65,12
Josephine Bøgh IBIS
2011/LU/C-INDOCTRO/ELFI/
NSPR 4 67,05
Gabriella Buur Ziegler SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 4 69,29
Emil Vestergaard VIRTUOSE DU REVERDY
2009/SF/GRIM ST. CLAIR/SABA DU REVERDY/ALLEGRETO
UK 4 70,17
Emil Vestergaard 4 EVER AVATAR
2011/DV/CAJUS/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
UK 6 83,51
Josephine Bøgh ATLANTICO 12
2001/WP/ACORD II/LOUSIANA/LANDADEL
NSPR 8 67,06
Peter Lykke Svendsen LINTOP
2008/WP/LINTON/GINA BLUE/BALOUBET DU ROUET
BAR 8 67,67
Katja Riberholdt CHAMPAGNE ROYAL
2006/HO/CONTENDRO I/IGELLA/RITUAL
SPR 8 70,49
Rasmus Krebs Manniche LUCAS
2010/HO/CLINTORD/TIRANA IV/CALATO
SPR 8 72,72
Mia Maj Kruuse Larsen ACALIBRA
2008/HO/CAYADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
GLK 10 82,85
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SPR 12 66,27
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SPR 20 73,18
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/ARGUS
KAR Opg.
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC Opg.