dec
2019
Fra 18-12-2019 til 18-12-2019
  • Spring
  • Hest

Aftenspring stævne (C)

Stævnenummer
Prop00034640
Dato for resultat d. 20-12-2019
Resultatbehandling færdig
Fyens Rideklub (Distrikt D07)
Tarupgårdsvej 3
5210 Odense NV

Kontakt inden stævnet

kamilla
42500216
fyensrideklub.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Søren Milert Vestergaard
Dommere
Peder Rosted
Teknisk Delegerede
Henrik Møller Christiansen
Tilbage til klasseoversigt

1. LD Springning Heste (90 cm) B0 (D)

Spring: LD Springning Heste (90 cm) B0 (SVH 0)

Opdateret: 20-12-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
13
Dommere:
Søren Milert Vestergaard, Peder Rosted, Henrik Møller Christiansen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Stephanie Cornaby Elster MERKUR SKOVÅ
2006/FJ/FLORIAN SKOVÅ/CILLE HALSNÆS/ØRJAR
BSRC 0 59,04
3 Ingen fejl
Frederikke Jørgensen TAARUPGAARDS LONDON
2007/DV/SOLOS LANDTINUS/IBIS/DONNAVAN
ASTI 0 61,36
3 Ingen fejl
Frederikke Jørgensen TAARUPGAARDS LONDON
2007/DV/SOLOS LANDTINUS/IBIS/DONNAVAN
ASTI 0 61,58
3 Ingen fejl
Sine Kulmbach CAMPARI VG
2010/DV/COME BACK II/NIONE FORTUNA/ABANTOS
AGR 0 54,71
3 Ingen fejl
Andrea bødker zaydel PLAYBOY
2002/LH///
SVR 0 50,87
3 Ingen fejl
Clara Clausen ANCI K
2005/DV/CHOPIN DANE/ANET-KICK/ATTENTION
FYR 0 51,19
3 Ingen fejl
Andrea bødker zaydel PLAYBOY
2002/LH///
SVR 0 46,52
3 Ingen fejl
Cathrine Thinggård Jacobsen SØNDERVANGS QUICK LINE
2013/DV/LAST MAN'S HOPE/SØNDERVANGS QUICK STEP/QUIDAM DE REVEL
FYR 0 58,92
3 Ingen fejl
Cathrine Thinggård Jacobsen SØNDERVANGS QUICK LINE
2013/DV/LAST MAN'S HOPE/SØNDERVANGS QUICK STEP/QUIDAM DE REVEL
FYR 0 57,16
3 Ingen fejl
Willow Beckwith CADEM'S SHINNER
2007/LH///
FYR 0 54,75
3 Ingen fejl
Willow Beckwith CADEM'S SHINNER
2007/LH///
FYR 0 52,60
3 Ingen fejl
Jasmin Skyggebjerg BLACK BEAUTY
2011/LH///
FYR 0 53,43
3 Ingen fejl
Caroline Holten West STUTTERI JESTIS ANCHORE
2002/DV/AKINOS/STUTTERI JESTIS LAVINIA/LORAN
DVRK 0 57,74
3 Ingen fejl
Maya Nilsson LUNA
2008/GHH/LIMONCELLO II/CIRKELINE/CALIMERO
KER 4 54,25
Stephanie Cornaby Elster MERKUR SKOVÅ
2006/FJ/FLORIAN SKOVÅ/CILLE HALSNÆS/ØRJAR
BSRC 4 59,95
Caroline Holten West STUTTERI JESTIS ANCHORE
2002/DV/AKINOS/STUTTERI JESTIS LAVINIA/LORAN
DVRK 4 59,51
Maya Nilsson LUNA
2008/GHH/LIMONCELLO II/CIRKELINE/CALIMERO
KER 8 52,89
Clara Clausen ANCI K
2005/DV/CHOPIN DANE/ANET-KICK/ATTENTION
FYR 8 75,07
Jasmin Skyggebjerg BLACK BEAUTY
2011/LH///
FYR 9 80,68
Isabella Zitz PANERAI TER MUYNCKEN
2015/BWP/NUMERO UNO/WINNING GIRL/INDORADO
FYR 9 81,79
Christina Uldahl SOLANTINO
2010/LU/SOLOS LANDTINUS/MELVEJS JACKIRA/UNION JACK
ODIN 11 88,06
Sine Kulmbach CAMPARI VG
2010/DV/COME BACK II/NIONE FORTUNA/ABANTOS
AGR 23 104,69
Isabella Zitz PANERAI TER MUYNCKEN
2015/BWP/NUMERO UNO/WINNING GIRL/INDORADO
FYR Udg.