nov
2019
Fra 16-11-2019 til 17-11-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SLR hest/pony spring (C)

Stævnenummer
Prop00034703
Dato for resultat d. 02-12-2019
Resultatbehandling færdig
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line
22550400
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Karina Eckert, Per Krohn, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen, Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

3. LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 02-12-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg, Karina Eckert, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Kaya Bækbo Holm SHANIA
2003/LH///
NSR 0 36,44 0 16,27 16,27 1
1 1
Filippa Jeremiassen FUNNY'S FANTASIA
2001/SR/DERANO/FUNNY/
EGE 0 39,04 0 19,91 19,91 1
2 2
Karoline Esbjørn Visti TIRA
2010/LH///
NØR 0 39,09 0 20,22 20,22 1
3 3
Daniella Munck Andersen AELBRECHTSHOEVE PIKACHU
2013/WF/KLEIN RODERIJS COCKTAIL/MINOU/ANMIKLAGE'S SANDOR
STY 0 31,20 0 20,25 20,25 1
4 4
Sophia Gløy Schultz SKOVLYS BAMBOCHA
2002/LH///
SLR 0 38,22 0 20,47 20,47 1
5 5
Silke Viktoria Sander zum Vohrde BRUNSGAARDS THOR
2008/PI/SHEROC HØJGÅRD/CASSILIAS/
LTR 0 36,85 0 20,47 20,47 1
5 5
Freya Isabella Edmondson ELVIS
2004/LH///
HHR 0 39,13 0 23,47 23,47 1
Victoria Bloch MIDNIGHT MOON
2014/SP/MARCHI/KENTRIS ATHENE/KLOOSTER'S SHOWMAN II
HYP 0 35,41 0 23,91 23,91 1
Evita Agerled Thomsen NØRLUNDS SACHA
2001/SP/DIAMANT N/NØRLUNDS SAMANTHA/DARINO
TPRK 0 36,73 4 18,06 18,06
Alberte Smith Nielsen STENDYSSEN'S SUNITHA
2011/WE/STENDYSSEN'S JAPPELOUP/STENDYSSEN´S SUNBEAM/MØLLEGÅRDS SINALCO
STY 0 37,02 4 21,20 21,2
Isabella-Maria Bech-Olsen ROMEO'S KARL SMART
2010/NF/RONALD/HORSEMOSENS JULIA/STAPLECROSS SPITFIRE
HHR 0 34,53 4 23,96 23,96
Alberte Smith Nielsen STENDYSSEN'S SUNRIDER
2009/WF/STENDYSSEN'S JAPPELOUP/STENDYSSEN´S SUNBEAM/MØLLEGÅRDS SINALCO
STY 0 33,87 8 21,39 21,39
Frederikke Dahl SHAKIRA
2002/LH///
SLR 4 33,59
Thea Væver Hartvig CHECKPOINT CHARLIE
2003/NF/CHECKPOINT ANDERSMINDE/THY BELLA/BAZUUN
NSR 4 37,06
Kirstine Hagerup Meelberg-Lange CLONTARF FANTABULOUS
2006/IHR///
NSR 4 45,73
Filippa Cederholm Larsen ANEMONE
2004/LH///
SLR 4 47,47
Sarah Øgaard STARLIGHT
2002/NF/PEDRO/EGEBALLES GORI/BAKKEGAARDS IRON BELL
BRF 5 53,43
Clara Røhrmann DONKEY KONG
2002/BL///
DARK 13 53,68
Stine TIkkanen Pagh ROOSGÅRDENS CHIANTI
2005/LH///
HGS Udg.
Sandra Løvfall Thalund BØGELYS THEA
2007/NF/GAY COUNT SHETAN/VOGNMANDGÅRDENS BIRDY/RICO-SØNDERMARK
HAS Opg.
Asta Emilie Tørnsø Johansen STIDSBJERGS PONCHO
2006/SP/PAN/KVAZANDRA LAPAZ/TAI CALIDO
ROR Udg.