nov
2019
Fra 16-11-2019 til 17-11-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SLR hest/pony spring (C)

Stævnenummer
Prop00034703
Dato for resultat d. 02-12-2019
Resultatbehandling færdig
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line
22550400
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Karina Eckert, Per Krohn, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen, Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

8. MA1* Springning Ponyer (115/105/95 cm) B7 (C)

Spring: MA1* Springning Ponyer (115/105/95 cm) B7 (SVH 4)

Opdateret: 02-12-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 800 DKK 2: 640 DKK 3: 480 DKK 4: 320 DKK 5: 200 DKK
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg, Per Krohn, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Karoline Sloth Kjær BJERREGÅRDS QLIMAX
2009/WE/HEIDEWINDE'S JARNO/MENAI STARLIGHT HELZINA/MENAI COSMOS
SLRK 0 26,39 0 26,39 30,8 1
1 1
Olivia Høyer Pedersen HAREFIELD DIEGO
2011/IHR/KILLEA ISLAND//
HIS 0 28,13 0 28,13 30,81 1
2 2
Astrid Tolsgaard Jensen SUNDAY RU FLAVIEN
2006/PSF/ARON N/GRACE RU FLAVIEN/MARIO
EGE 0 28,54 0 28,54 32,39 1
3 3
Silje Frederikke Kristoffersen BASSY
2003/BL///
EGE 0 26,33 0 26,33 32,9 1
4 4
Magdalene Rose Mikkelsen FLYING RONALDO
2006/NF/Kantje's Ronaldo/Mistral/Sulaatik's Fireball
SPR 0 27,03 0 27,03 33,71 1
5 5
Amalie Sophia Laursen EDELWEIS FIDO
2003/WE/CWMCLAIS PRINCE/EDELWEIS DINA/BROSMI DUKE
NSR 0 26,30 0 26,30 34,06 1
6 6
Una Broe-brøndum CLEMENTS STARDUST
2004/LH///
NSPR 0 22,56 0 22,56 34,56 1
Maria Espersen LOUGH KEY DIZZY RASCAL
2009/BL///
HIS 0 25,94 0 25,94 35,55 1
Cecillie Aggersbøl ZOÉ BREDAGER
2001/SP/TAI TANANGA/SIZZE BREDAGER/SARNAU VENTURE
ØKR 0 27,88 0 27,88 37,53 1
Josephine Sofia Eisenreich Vinther CESARD
2004/BL/MACHNO CARWYN/DAYSIE DE PAQUIER/EL AFRIT OX
CSC 0 28,40 0 28,40 38,47 1
Julie Karoline Terp MOERPUTTEN ARMANI
2008/NF/BLOEMKAMP'S COJAC/MOERPUTTEN JAMIE/JUSTICE H.R.
HIS 0 26,30 0 26,30 36,65
Leonora Løwe Skjold CAHER DUBH
2005/IHR///
SPR 0 26,11 0 26,11 37,42
Sofie Kjer Gregersen JASMINES HOLLY
2011/IRH/WESTSTAR SUNNY/DANCING JASMINE/MOORES CLOVER
NSR 0 27,39 0 27,39 38,36
Vanessa Warburg RONJA
2004/WD/AMOS/BLAENYRESGAIR DESITNY/NEBO DANIEL
HES 0 25,75 0 25,75 38,6
Frederikke Sunnborg Andreasson JOLY'S BEAGLE
2004/NF/POLSBURY PAJERO/CATESHILL SILVER COIN/RICARDO
HAS 0 28,10 0 28,10 39,63
Milla Wisti Petersen COUNTY EXPRESS
2003/IHR///
HIS 0 24,09 0 24,09 48,33
Klara Kirstine Bendixen PINOCCHIO STAR
2004/LH///
OHR 7 40,53 7 40,53 35,38
Maria Espersen DUN BOY
2010/BL///
HIS 0 27,51 0 27,51 53,05
Karoline Sloth Kjær TOUCHÉ
2013/SP/DEXTER LEAM PONDI/LAYKA/BJIRMEN'S WYTSE
SLRK 4 26,65 4 26,65 34,91
Rikke Friis WR GOLDEN GIGI
2012/IHR///
AAGS 16 28,55 16 28,55 39,22
Malou My Sohn Henriksen ELLIOT
2004/BL///
SLR Opg. Opg.