nov
2019
Fra 16-11-2019 til 17-11-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SLR hest/pony spring (C)

Stævnenummer
Prop00034703
Dato for resultat d. 02-12-2019
Resultatbehandling færdig
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line
22550400
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Karina Eckert, Per Krohn, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen, Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

12. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 02-12-2019
Antal starter:
52
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 200 DKK 5: 160 DKK
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Charlotte Kondrup, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Rikke Rasmussen SLIBOWITZ M
2004/HN/SPARTAN/FELDARA/SERATINO XX
RKV 0 38,75 0 24,03 24,03 1
1 1
Sofie Møller Ellegaard CATWOMAN XS
2005/BL/AROMATS/FINANSE/FANS
SLR 0 37,51 0 24,86 24,86 1
2 2
Sigrid Kamma Køhl CASSIOPEIA
2010/HO/CASSIANO/NANETT III/CORIANDER
LØSR 0 42,88 0 25,06 25,06 1
3 3
Sigrid Ryssel LERTEVANGS COURAGE
2008/DV/LERTEVANG'S COLEIR/LARITTA/LANCIER
OHR 0 40,03 0 25,93 25,93 1
4 4
Carl-Johan Krabbe UTOPIA Z
2011/ZA/USTINOV/CARA MIA/CARANO
FJOR 0 38,07 0 25,95 25,95 1
5 5
Signe Ostenfeld Holme LÆRKEBJERGS IQ
2009/DV/QUINTON/ILONA XX/CAROLUS I
NSR 0 38,46 0 26,04 26,04 1
6 6
Kamilla Juhl MICHELLINA
2001/DV/MICHELLINO/EVITA/BODYGUARD
BAL 0 38,91 0 26,81 26,81 1
7 7
Tina Hattel Schjerning GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 0 39,04 0 26,84 26,84 1
8 8
Ditte Moesgaard BJERGLUNDS VOLANTE
2013/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
NSPR 0 40,00 0 27,02 27,02 1
9 9
Jade Schlichting BAKKEGAARDEN'S BELLAMI
2013/DV/TAILORMADE ATTENTION/CIONE-Ø/RICCIONE
SØG 0 39,09 0 27,15 27,15 1
10 10
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
KRK 0 38,94 0 27,26 27,26 1
11 11
Melanie Østergaard Lyson SØNDERVANGS ARMSTRONG
2003/DV/Askari/Søndervangs Manilla/Cassini Ii
SLR 0 42,21 0 27,73 27,73 1
12 12
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 0 39,32 0 28,18 28,18 1
13 13
Maria Hjorth Frederiksen MASHIA-LIWE
2011/DV/LIWE STAR/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 0 39,96 0 28,23 28,23 1
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
UK 0 37,58 0 28,25 28,25 1
Sofie Birkø RAYPAWERS HOLLYWOOD
2010/HO/HERMES D'AUTHIEUX/KIVA/CASSINI I
SPR 0 36,42 0 28,54 28,54 1
Marina Boss Hagedorn HAMILTON F. DAMGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/CASSIOPEIA/CASIR ASK
HRK 0 41,77 0 28,87 28,87 1
Rikke Friis APPI-S
2005/KW/OKLUND/KIKI/OLYMPIC FERRO
AAGS 0 41,56 0 28,95 28,95 1
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
RKV 0 41,02 0 30,69 30,69 1
Cecilie Nathalie Schack Lord ROSELLINE
2013/LH///
UK 0 40,06 0 31,56 31,56 1
Mie Stuhr-Petersen F.A. RATINA
2013/DV/COLMAN/RUANDA I/QUINAR
HGS 0 42,65 0 32,06 32,06 1
Eva Kramer BOLIBOMPA KS (71) (SWB)
2014/SWB/BALOU DU ROUET/K'S ELLEN (71) (SWB)/ELECTRO
NSR 0 38,36 0 32,48 32,48 1
Olivia Strøm BREDVIG CHERIF
2011/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
HRK 0 40,17 0 32,54 32,54 1
Eva Kramer COUNTESS W
2014/DV/COLMAN/STENAGERS CONSTANCE/CONTINUE
NSR 0 42,61 0 34,54 34,54 1
Nanna Lehani Neergaard KANNIKHUS CALINA
1999/DR/Calido I/Cindy/Calimero
NVR 0 39,38 4 25,28 25,28
Julie Ahm EJAAS LUNA
2009/DV/CHURCHILL/ENGHOLM´S LANDIA/LANDAU
LØSR 0 40,42 4 25,89 25,89
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 0 38,38 4 26,30 26,3
Sofie Rosa Borch Mathiesen CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
RIF 0 37,36 4 27,77 27,77
Celine Bundgaard LADY LUNA
2008/DV/LANDOR S/VINNIE/TEMPLE WIND XX
CSC 0 40,17 4 32,20 32,2
Nicklas B. Jensen CLEVER
2011/HO/CANCARA/PRISCILLA/LORD CALIDOS
HRK 0 41,39 4 33,50 33,5
Melissa Fobian EDSON W Z
2013/ZA/EMILION/KHARTOUM.PP/NABAB DE REVE
SPR 0 41,70 8 34,44 34,44
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CAJSAR
2011/DV/CAJUS/CHER/CARANO
MBRK 4 35,89
Nadja Hegnbo FJORDVANGENS LA SANTA
2014/LU/LAGAVULIN/LESLEI/LA ZARRAS
HHR 4 37,21
Julie Karoline Terp QUALITY CONTROL (JUST IN TIME)
2011/AES/QUALITY TIME/ACHA VAN HET LINDEHOF/DARCO
HIS 4 38,04
Line Enggaard Bergmann FARADAY
2012/OS/FAVORIT ASK/CORINI/CORONADO
HIS 4 39,01
Ida Klug TAARUPGAARDS DUBAI
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/DAMGÅRDS LINE/LEANDRO
MMR 4 39,14
Susanne Thornby FIGARO IQ
2013/DV/FAVORIT ASK/GØNGEHUSFARMENS CLEOPATRA/LEANDRO
NSR 4 41,51
Regitze Ericsson HEINSGAARDENS SIF
2014/HN/CHECK IN/HEINSGÅRDENS CALENA/CALIDO I
NØR 4 41,51
Silja Celeste Bjørkvin AMAROSA
2013/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HIS 4 42,61
Mia Mortensen LINDRO
2005/GHH/LIMBUS/VESTERGAARDS SIMPLY/SANCERRE
SPR 4 42,78
Sofie L. Teglbjærg GLADSTOON M
2011/KW/KRACK C/WINICOLE M/HOUSTON
VER 6 55,73
Cecilie May Lauridsen CONTENDRA 4
2013/HN/CONTENDRO I/FOR CHANEL/FOR PLEASURE
NSPR 6 56,66
Signe Sjøltov CLAUDI SKOU
2006/DV/CARSON ASK/CALINA-SKOV/CAJUS
NSR 9 50,60
Nete Pedersen Mylin HEART OF OAK
2007/BL/HEARTBEAT/DIANE OAK/NEXT OAK
NSR 17 69,55
Antonie Lauritzen Mølgaard LEBENSLIEBE
2014/TR/WAITAKI/LEBENSFREUDE/HEOPS
NSR 18 71,20
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 18 72,86
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER Udg.
Sarah Sofie Lundgreen CALIMERO
2006/HN/CHICO'S BOY/ESPINA/ESPRI
SPR Udg.
Stephan Holst Pedersen VEHLSGAARDS HURRICANE
2013/DV/FAVORIT ASK/STARLIGHT ELM/MOSEGÅRDENS DILIGHT
CSC Udg.
Leonore Catrine Christiansen INDIGO
2013/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/UN/CASSINI I
NSR Udg.
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK Udg.
Mette Højsted Eriksen CATALEYA
2012/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/CATALEENA-HØM/CARANO
GBR Udg.