nov
2019
Fra 16-11-2019 til 17-11-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SLR hest/pony spring (C)

Stævnenummer
Prop00034703
Dato for resultat d. 02-12-2019
Resultatbehandling færdig
Slangerup-Lynge Rideklub (Distrikt D02)
Slangerup Overdrev 1 A
3550 Slangerup

Kontakt inden stævnet

Line
22550400
hestespring@slr-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Karina Eckert, Per Krohn, Charlotte Kondrup
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen, Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

13. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 02-12-2019
Antal starter:
45
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 650 DKK 2: 550 DKK 3: 400 DKK 4: 300 DKK 5: 160 DKK
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Karina Eckert, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Anna Victoria Weilsby CADOS L
2009/WP/CAYETANO L/CAT PENNY L/CORNET OBOLENSKY
NSR 0 46,61 1
1 1
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 0 51,63 1
2 2
Rikke Rasmussen SLIBOWITZ M
2004/HN/SPARTAN/FELDARA/SERATINO XX
RKV 0 52,09 1
3 3
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX (GER)
BAL 0 52,23 1
4 4
Vicky Mathiesen DEJÓ
2003/BL/KAFKA/DEBORA/BE MY GREY XX
HGR 0 54,08 1
5 5
Nanna Lehani Neergaard KANNIKHUS CALINA
1999/DR/Calido I/Cindy/Calimero
NVR 0 55,61 1
6 6
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 0 56,24 1
7 7
Silja Celeste Bjørkvin AMAROSA
2013/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HIS 0 57,67 1
8 8
Julie Ahm EJAAS LUNA
2009/DV/CHURCHILL/ENGHOLM´S LANDIA/LANDAU
LØSR 0 58,79 1
9 9
Julie Friis ØSTERHEDENS HAPPYFEET
2008/LU/HEARTBEAT/VANESSA-B/A JUNGLE PRINCE
RIC 0 59,19 1
10 10
Marie Louise Riisgaard Kemp BOLTON GATE BEN
2005/BL///
NSR 0 60,50 1
11 11
Kiah Andersen VALENTINA
2012/DV/ACOLINO/HYGGEBO´S DONNA/CASTRO
MSR 0 64,62 1
12 12
Regitze Ericsson HEINSGAARDENS SIF
2014/HN/CHECK IN/HEINSGÅRDENS CALENA/CALIDO I
NØR 0 64,94 1
Eva Kramer COUNTESS W
2014/DV/COLMAN/STENAGERS CONSTANCE/CONTINUE
NSR 1 70,66
Sigrid Ryssel LERTEVANGS COURAGE
2008/DV/LERTEVANG'S COLEIR/LARITTA/LANCIER
OHR 4 54,17
Mia Herløv Jørgensen CH-SLOT
2007/DV/CORRATUS/CAROLA/CAPE TOWN S.
CSC 4 56,58
Mille Christensen KOKKOBONGO
2007/HO/CANDILLO/F-LANDLADY/LINCOLN
ØRK 4 57,58
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
SLR 4 57,59
Kamilla Juhl MICHELLINA
2001/DV/MICHELLINO/EVITA/BODYGUARD
BAL 4 57,92
Marcus Bach Jensen KHARTOUM.PP
2010/BWP/NABAB DE REVE/WAMI VAN DE GULDENNAGEL/LATANO
RIC 4 59,17
Susanne Thornby FIGARO IQ
2013/DV/FAVORIT ASK/GØNGEHUSFARMENS CLEOPATRA/LEANDRO
NSR 4 61,87
Cecilie Nathalie Schack Lord ROSELLINE
2013/LH///
UK 4 63,50
Frederikke Langetoft QUICK STEEP K
2009/HN/QUAID I/EGINA/ESCUDO II
HIS 4 65,45
Nanna Ellefsen HOELGAARD'S TAKE QUANDO
2008/OLD/QUANDO-QUANDO/ATTIKA/ASTEK
SPR 5 67,23
Caroline Andrea Herschend CASTRO V
2006/DV/COME BACK II/CHATEL'S VOLDOW/VOLTAIRE
BAR 5 67,78
Mie Stuhr-Petersen F.A. RATINA
2013/DV/COLMAN/RUANDA I/QUINAR
HGS 5 68,76
Cecilie May Lauridsen CONTENDRA 4
2013/HN/CONTENDRO I/FOR CHANEL/FOR PLEASURE
NSPR 5 70,76
Olivia Strøm BREDVIG CHERIF
2011/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
HRK 6 72,30
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
BAR 7 76,46
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
NSR 7 77,21
Pernille Christiansen GREDSTEDGAARDS FATAST
2012/DV/FAVORIT ASK/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
SLR 8 55,99
Dina Hansen KALISTO VAN HET BERNARDSHOF
2010/BWP/NONSTOP/TOSCANA/CEVIN
SPR 8 59,05
Tina Hattel Schjerning GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 8 59,62
Rikke Friis APPI-S
2005/KW/OKLUND/KIKI/OLYMPIC FERRO
AAGS 8 59,72
Sofie Møller Ellegaard CATWOMAN XS
2005/BL/AROMATS/FINANSE/FANS
SLR 8 66,38
Olivia Espersen VOLSTRUPS CORDO
2010/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
UK 9 83,66
Line Enggaard Bergmann ARISTOCRAT
2010/DV/M.B. AMBITION/HIMALAYA/BLUE HORS AGENT
HIS 12 57,98
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 12 60,19
Tina Hattel Schjerning CASUS HOVSTED
2003/DV/SOLOS ACCORD/CARINA HOVSTED/LORD CANTUS
MMR 16 79,52
Puk Harkjær Kornbo FUSAGERS FLORENTINE
2011/DV/FAVORIT ASK/FUSAGER´S COROA/CORONADO
NSR Opg.
Victoria Sophia Hartvig Kledal LODAL´S CARREA
2012/ZP/COMPANIERO/CAYENNE/CARANO
HRK Udg.
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC Udg.
Ditte Moesgaard BJERGLUNDS VOLANTE
2013/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
NSPR Udg.
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
KRK Udg.
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK Udg.