okt
2019
Fra 31-10-2019 til 03-11-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup indendørs stævne med Distrikt Mesterskab Hold/individuelt (C)

Stævnenummer
Prop00034799
Dato for resultat d. 06-11-2019
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
004521400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Elisabeth Østergaard, Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

2. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 80 cm (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
62
Antal placeringer:
25
Dommere:
Henrik Maarlev, Charlotte Petersen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Junno Felsgård Svendsen QUALITY AMANDA
2006/LH///
RIR 0 64,31
3 3
Freya Nordstrøm Mandrupsen FIRST CHOICE
2013/NF/CHAMPIZ/NYGAARDS FRIGG/BAKKEGAARDS PINPOINT
STRÅ 0 73,72
3 3
Mille Tove Weilstrup VESTERGAARDS KICK AND RUN
2005/NF/Stegstedgårds Montana/Ramona/Malibu Ii
MSR 0 67,18
3 3
Sarah Amalie Jensen WILMA
2001/BL///
ISR 0 72,72
3 3
Sarah Amalie Jensen WILMA
2001/BL///
ISR 0 71,86
3 3
Kaisa Oline Sørensen SAVANNAH AMOUR (ROSIGNE)
2008/SP/POUR AMOUR/JACQUELINE/MALIBU II
SLRK 0 75,79
3 3
Ester Paludan Seedorff KOKKEDAL'S INITIAL B
2002/WE/RYTTERBJERGETS INFINITY/DE BUSIES BLACK BESS OF ZEALAND/CALERUX BLACK PRINCE
RSR4 0 66,77
3 3
Caroline Kronholm Nelson STALD POPPELS HOPE
2003/PI///
ROR 0 67,24
3 3
Mette Malene Jensen APRIL
2007/LH///
RVV 0 70,74
3 3
Mette Malene Jensen APRIL
2007/LH///
RVV 0 66,85
3 3
Stine Søgaard Normann MADIBA BALSLEV
2014/DV/LAGAVULIN/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
RIC 0 76,73
3 3
Sofie Aunskov Hansen LISSAKILLEN LADY
2008/CO/ASHFIELD ROMEO/DERRYEEN VIEW/CATAMARAN
MBRK 0 79,19
3 3
Sofie Aunskov Hansen LISSAKILLEN LADY
2008/CO/ASHFIELD ROMEO/DERRYEEN VIEW/CATAMARAN
MBRK 0 80,13
3 3
Maria Holmkjær Meyhoff CHESS'S PRETTY BOY
2014/LH///
FKR 0 70,99
3 3
Rebecca Larsen BROGÅRDENS ARMANTIC
2010/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/ORIONS AWHINA/MICHELLINO
FKR 0 72,08
3 3
Malene Nielsen CLEMENTINE H.
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/CELESTINE/ØXENHOLM GENERAL PIO
NVR 0 77,36
3 3
Malene Nielsen CLEMENTINE H.
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/CELESTINE/ØXENHOLM GENERAL PIO
NVR 0 75,06
3 3
Marie Schou L'AQUILIA
2005/HO/BØGEGÅRDENS APOLLO/MARSANNE/EXKURS
MBRK 0 66,65
3 3
Mille-Marie Vinther DRISDAL'S FLYING THYSON
2011/LU/UNO DON DIABLO/DRISDAL´S CI-CI/URPRINZ
VAL 0 70,01
3 3
Ida Mundberg Hansen UGLHOLM'S LOUIZZA
2015/DV/CRELIDO/STENKÆRGÅRDS L'ORÉAL/LOBSTER
ØSR 0 81,08
3 3
Dorthelill Marisha Petersen WONDERFUL STAR-LIGHT
2009/DV/COSMEO/WELTLADY/WELSER
RØSK 0 70,25
3 3
Josephine Rytter jakobsen MAGNUS
2006/LH///
VER 0 72,87
3 3
Lars Birkedal OBAMA VAN DE WITTEMOERE
2014/BWP/TOULON/JITSE VAN DE WITTEMOERE/FANTAST VH ZWARTE PANNENHOF
BRN 0 74,00
3 3
Dennis Lüth ANPALA'S CONTHANA
2005/LU/HOELGAARD'S KONTRAST/ULLERUP'S COMET/
RIC 0 69,36
3 3
Benedikte Skagge UNDERBERG AX
2015/HO/URIKO/PETUNIE (CANDELA 23)/CANDILLO
RSR4 0 84,62
3 3
Junno Felsgård Svendsen QUALITY AMANDA
2006/LH///
RIR 4 70,40
Freya Nordstrøm Mandrupsen FIRST CHOICE
2013/NF/CHAMPIZ/NYGAARDS FRIGG/BAKKEGAARDS PINPOINT
STRÅ 4 73,20
Cirkeline Højvang Østerø HAVENS AURA
2010/LU/DE VITO/HAVENS DONNA/
VOSK 4 69,91
Nicole Isaksen HØJLY'S DUMLE
2009/LH///
RIC 4 63,78
Edith Paludan Seedorff MOSEBO'S SIMON
2009/WB/MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS)/MOSEBO'S JULIE/LLANARTH SHELLEY
RSR4 4 73,83
Isabella Sjøquist SAHARA MAGIC
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/SAFRAN MAGIC/BOHØJGAARD'S MIRAGE
HASP 4 70,40
Stine Søgaard Normann MADIBA BALSLEV
2014/DV/LAGAVULIN/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
RIC 4 79,22
Maria Holmkjær Meyhoff CHESS'S PRETTY BOY
2014/LH///
FKR 4 73,61
Lilianna Sørensen CA BALOU
2014/DV/BALOU/CARINJA T/CAJUS
NVR 4 84,45
Mille-Marie Vinther DRISDAL'S FLYING THYSON
2011/LU/UNO DON DIABLO/DRISDAL´S CI-CI/URPRINZ
VAL 4 65,48
Signe Rubæk Andersen DOMENICA
2007/HN/DESPERADOS/HARMONIE/HARVARD
NFRK 4 79,12
Anne Marie Jensen CHIT CHAT
2013/HO/CHIN CHAMP/WINDGOLD/CARLOS DZ
NSPR 4 79,93
Marie Skyum Klamer VUITTON DK
2001/LH///
TSR 4 68,12
Malin Høy Fraser JC BALOU'S BALTAZAR
2015/DV/BALOU/EGELUNDS GRACE/PETER PAN
HØRS 5 91,41
Julie Schalck Haukohl SHAH'S CAMARO
2006/DV/COLMAN/SAGAS EMMA/FURORE
NVR 5 92,68
Laura Brehm Larsen LUCAS
2004/LH///
NVR 8 71,01
Mathilde Pieron Leander HILKENS MAY LASSIE
2002/SP/BRANDUARDI M/MAHRDORF MARY/DINO B
SLRK 8 74,29
Isabella Sjøquist NØRLUNDS BRUCE
2010/CO/KILPATRICK BOY/NØRLUND SHIBA ROCK/WOODSTOCK
HASP 8 87,22
Kaisa Oline Sørensen SAVANNAH AMOUR (ROSIGNE)
2008/SP/POUR AMOUR/JACQUELINE/MALIBU II
SLRK 8 79,41
Asta Emilie Tørnsø Johansen STIDSBJERGS PONCHO
2006/SP/PAN/KVAZANDRA LAPAZ/TAI CALIDO
ROR 8 71,79
Noah lund MISS FITZ
2009/BL///
HASP 8 71,90
Rebecca Larsen BROGÅRDENS ARMANTIC
2010/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/ORIONS AWHINA/MICHELLINO
FKR 8 69,25
Mathilde Sofie Lai Hansen CHICO (LAKRIDS)
2007/LH///
NSPR 8 73,65
Lars Birkedal OBAMA VAN DE WITTEMOERE
2014/BWP/TOULON/JITSE VAN DE WITTEMOERE/FANTAST VH ZWARTE PANNENHOF
BRN 8 78,49
Malin Høy Fraser JC BALOU'S BALTAZAR
2015/DV/BALOU/EGELUNDS GRACE/PETER PAN
HØRS 8 86,00
Kia Harvej GA FLYING FANTASY
2007/LH///
VOSK 8 104,28
Kia Harvej GA FLYING FANTASY
2007/LH///
VOSK 8 85,76
Marie Skyum Klamer VUITTON DK
2001/LH///
TSR 8 68,76
Lilianna Sørensen CA BALOU
2014/DV/BALOU/CARINJA T/CAJUS
NVR 9 92,04
Katrine Melohn Christensen DA VINCI
2003/LH///
SYK 12 78,45
Clara Ryom WONDER LIGHT
2006/LH///
ØSR 12 82,19
Diana Holm Johansen TARA TYBJERGLILLE
2009/FR/THOR BREGNEBJERG/SKOVBÆKKENS FRIDA/SARPO VEJLEBY
RIR 16 73,87
Signe Rubæk Andersen DOMENICA
2007/HN/DESPERADOS/HARMONIE/HARVARD
NFRK 16 103,38
Regitze Klausen Ralsted HAAHR'S TOCCATA
2005/SP/RØGILD'S KIDOGO/HAAHR'S TOOTSIE/TOOTLE U
BRN Udg.
Tomine Tøiberg Vestergaard CARNEVAL DE PA- RIS KORSVÆNGET
2006/DV/CASIR ASK/LANDI/LANDO
SLR Udg.
Julie Schalck Haukohl HAUKOHL'S COKU DREAM STAR
2012/KN/TAILORMADE STARDUST/DIXIE/JOHN WAYNE
NVR Opg.
Lisbeth Stumpe KASHMIR
2001/DR///
HJOR Udg.