okt
2019
Fra 31-10-2019 til 03-11-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup indendørs stævne med Distrikt Mesterskab Hold/individuelt (C)

Stævnenummer
Prop00034799
Dato for resultat d. 06-11-2019
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
004521400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Elisabeth Østergaard, Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

13. Distriktmesterskab HOLD LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B12 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B12 (SVH 1)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
39
Antal placeringer:
0
Dotering:
1: 1200 2: 800 3: 400 4: 400 5: 400 6: 400
Dommere:
Henrik Maarlev, Lena Aagaard, Tom Nielsen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Clara Skov KJØLENS FRIGGER
2002/NF/BAKKEGAARDS PINPOINT/ROLØKKE FLO/PEVERIL PROBUS
HKR 0 54,57 0 55,48 55,48 0 55,48 1
Martine Dahl Sørensen TROJA
2004/SP///
OHR 0 52,07 0 50,99 50,99 0 50,99 1
Emma Bruun Høyer BUNNY BEG
2011/CO/MURPHY'S OSCAR/ALICIA/RORY RYAN
RIC 4 52,86 0 54,87 54,87 0 54,87
Mikkeline Gandløse BOMMERS ELMIRA
2012/NF/LL.MØLLEGÅRD NERO/MALOU AF LINDBJERGHUS/PEDRO
AAGS 0 49,20 4 46,83 46,83 0 46,83 1
Sara Hansen STUART-ENGLY
2007/HT/STRATO/ANEMONE/LIZ. WILDKOGEL
NVR 0 54,30 4 52,55 52,55 0 52,55 1
Alberte Damkjær BORRIS ADO
2008/IHR///
OHR 0 52,56 4 52,08 52,08 0 52,08 1
christel Engelbrecht GRIBSVADS TEDDY JO
2009/WE/REDPOOLS GATSBY/GRIBSVADS LADY JO/PARCYBEDW BOY GEORGE
RIC 4 62,02 4 50,15 50,15 0 50,15
Petrea Fredskov Christensen GEDSAGERGÅRDS ROBERTO
2008/LH///
HKR 4 53,84 4 57,35 57,35 0 57,35
Emma Clifford Lunden THUNDER
2006/LH///
HKR 8 61,94 0 58,61 58,61 0 58,61
Caroline Mie Blæsbjerg HØRDUM ATHENA
2007/SP/PEDRO/HØRDUM SHEILA/
HKR 8 51,71 0 49,65 49,65 0 49,65
Anna Granfeldt ÅGERUPGÅRDS PASCAL
2004/FJ/GOLF GUDENÅ/ÅGERUPGÅRDS CINDY/KNAST HALSNÆS
AAGS 0 52,06 8 53,24 53,24 0 53,24 1
Sille Lundgaard CHIQUITA KORSTOFT
2011/SP/INNIS GERIK RONDA/POLISH PRINCESS/
NVR 0 53,48 8 53,49 53,49 0 53,49 1
Laura Søgren Gade WOODS LADY
2005/BL///
RIC 8 56,52 4 54,44 54,44 0 54,44
Emilie Freja Helt SVALEBO'S RED BULL
2010/PI/KLOKKERGÅRDENS SPIRIT/SVALEBO´S SHIWA/GREEN HILLS FIRE FOX
OHR 8 60,63 4 59,25 59,25 0 59,25
Annika Andersen HESTEKLEWA MARY
2007/CO/HESTEKLEWA WILD DONOVAN/SKOUSBOE MARVIE/SKOUSBOE MORNING ROCK
HKR 12 54,03 4 55,67 55,67 0 55,67
Ida Klint Jensen LUNDEMARKSGÅRDS SNE
2008/NF/STEGSTEDGÅRDS FIGARO/ODBJERGS IMARI/HØJLUNDS MOTLEY
HKR 17 69,18 0 51,84 51,84 0 51,84
Rikke Friis EGEHØJS SAFIR
1999/SP/Bolero/Santa/
AAGS 17 85,32 4 55,89 55,89 0 55,89
Freja Riisager Bargfeldt PLUTO
2000/LH///
HKR 17 69,48 4 59,38 59,38 0 59,38
Maiken Meglby Iversen HESTEKLEWA MELANIE
2013/CO/HOHNHORST JEREMY/SKOUSBOE MARVIE/SKOUSBOE MORNING ROCK
HKR 12 59,46 12 59,41 59,41 0 59,41
ida andersen MAGIC SKYWALKER
2012/SP/MAGIC DANCER H./HIBBUHL SIKA/NØRLUNDS CARRERAS
NVR 8 66,78 21 85,26 85,26 0 85,26
Nicoline Udby Edvardsen CLASSAROE SCOTT
2013/CO/WOODFIELD SAMMY/MOUNT MARY GIRL/EMOE BERTI
AAGS 36 81,53 21 67,04 67,04 0 67,04
Nicole Isaksen JARIS LOKIRO
2004/WC/LORINA'S CAMEO/PEGASUS ROSELYN/CRUMPWELL CARWYN
RIC Udg.
Milla Josefina Wichmann Duus KONVALJENS FLIPPER
1992/WB/EKELUNDS JIM/FLEUR II/PICASSO
SLRK Opg.
Noah lund MISS FITZ
2009/BL///
HASP Opg.
Marie Kure Aspelin DOLCHE VITA
2004/SP/DOW JONES/MISS MONDI/WOLDBERG´S BART
RIR 18 90,86 Opg.
Lærke Helén Michelsen GIZMO
2003/LH///
SLRK 4 59,12 Opg.
Emma Maj Lindorff HALLELEVGÅRDENS CHILI
2012/NF/ELMHOLTS RAKET/ELMHOLTS BARBETH/BAVIAN
HASP 0 49,54 Opg. 1
Laura Brehm Larsen LUCAS
2004/LH///
NVR Udg.
Ida Noer MARGUERITE AF VEDDINGE
2011/NF/POLSBURY POPOV/GLENWOOD MICHELLE/LL.MØLLEGÅRD NERO
RIR Opg.
Isabella Sjøquist SAHARA MAGIC
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/SAFRAN MAGIC/BOHØJGAARD'S MIRAGE
HASP Opg.
Junno Felsgård Svendsen QUALITY AMANDA
2006/LH///
RIR Opg.
Tilde Kornerup AALDONK'S PANORA
2008/WF/FIRST STAYERHOF 'S RAMZI H/AALDONK'S SUZAN/KOOIHUSTER FOLKERT
RIC 13 69,18 Opg.
Ditte Frid Jensen GRAFIT
2002/BL/WALOR/GWIAZDA/
RIC Opg.
Klara Kirstine Bendixen SPOT THE DOT
2007/BL///
OHR Udg.
julie nybroe LA VITA A EGELYKKEN
2006/LU/FALCO (RACKET)/EGHOLMS DUSJKA/SUHEIL L
RIC Opg.
Emma Reuss Tranberg QUI - HANZI
2011/LH///
RIC Opg.
Cecilie Mai Pedersen AL CAPONE DM
2008/LU/ATLAS STENGAARD/MISTERY DANCER/HORSEMOSENS NAVARONE
SLRK Opg.
Mie Egeskov Jensen SANDEGÅRD´S JOY
2002/LH///
HASP 4 57,05 Opg.
Sofia Brage ALFA A' GUREN
2004/LU/GOLF GUDENÅ/SØNDERGAARDS ALEXIA/HEDEGÅRDENS ASTERIX
RIR Opg.