okt
2019
Fra 31-10-2019 til 03-11-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup indendørs stævne med Distrikt Mesterskab Hold/individuelt (C)

Stævnenummer
Prop00034799
Dato for resultat d. 06-11-2019
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
004521400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Elisabeth Østergaard, Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

17. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
55
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 800 DKK 3: 600 DKK 4: 400 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK
Dommere:
Henrik Maarlev, Charlotte Petersen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 0 56,50 1
1 1
Hanne Maren Helgedagsrud HIGH YUMMY II (SWB)
2013/SWB/CASILIUS/HIGH TECH (SWB)/NEW BALANCE
UK 0 57,78 1
2 2
Emilie Louise Weilsby GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
NSR 0 59,02 1
3 3
Emma Pietta Schou KISMO DE L'ESKU
2010/BWP/C-INDOCTRO/AJORKA VH GRAVENHOF/AHORN Z
BAL 0 60,66 1
4 4
Anna Victoria Weilsby QUINCY
2010/HO/QUIRADO/WANKA/CARTANI
NSR 0 60,78 1
5 5
Louise Rich SØNDERGAARDS CORDINAL
2006/DV/CORRATUS/ROSIE SKOVGAARD/ROYAL Z II
SPR 0 61,95 1
6 6
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SPR 0 62,52 1
7 7
Freja Høyer Pedersen NIOBE VAN 'T COMMERCEHOF
2013/BWP/ADORADO/CADANS VAN HET GROENE VELD/CODEX
HIS 0 62,92 1
8 8
Kristine Amalie Paulson CARACELLA
2008/HO/CACHAS/O-CARLOTTA/CARTHAGO
NSR 0 64,10 1
9 9
Julia C. Foss CARRELO ST
2009/HO/CARETINO/ROXANA III/CAROLUS I
RIC 0 64,16 1
10 10
Maria Hjorth Frederiksen A. MIRA LIWE
2011/DV/LIWE STAR/A'MIE "C"/A-DUR
SPR 0 64,55 1
11 11
Josephine Bøgh IBIS
2011/LU/C-INDOCTRO/ELFI/
NSPR 0 66,23 1
12 12
Mia Maj Kruuse Larsen ACALIBRA
2008/HO/CAYADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
GLK 0 66,35 1
13 13
Mikkel Aagaard Rasmussen INIVERSE
2013/KW/FALAISE DE MUZE/DE GOGO/NUMERO UNO
AAGS 0 66,63 1
14 14
Freja Høyer Pedersen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
HIS 0 66,99 1
Maria Thrane Jensen CHARLI
2013/DV/CHANDLER/CHILI CORNET/CORNET OBOLENSKY
RIC 0 67,27 1
Rasmus Krebs Manniche LUCAS
2010/HO/CLINTORD/TIRANA IV/CALATO
SPR 0 68,94 1
Julie Lund Terkelsen ARGENTINA
2008/HO/CANCARA/HISTORY-GIRL/CORRADO I
HRK 0 69,43 1
Emil Vestergaard VIRTUOSE DU REVERDY
2009/SF/GRIM ST. CLAIR/SABA DU REVERDY/ALLEGRETO
HASP 0 70,19 1
Niels Rørdam Holm AB'S CAROLINA
2004/DV/CARANO/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
SPR 0 71,04 1
Rosemarie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 0 71,39 1
Michele S. Christiansen HOPLA'S LOVE ME
2007/DV/HEARTBEAT/LINDVEDGÅRD'S LOVE FOREVER/I LOVE YOU
RIC 0 72,29 1
Sisse Pedersen Mylin BUGS BUNNY D'YSENBEECK Z
2012/ZA/BALOU DU ROUET/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 0 72,93 1
Anastazia Hoffmann CRISTOBAL S
2009/HO/CATOKI/CASABLANCA S/CASSINI I
VÆR 0 74,50 1
Shannon Ketterle IWAN (MORE THAN EXTRA)
2013/KW/EUROCOMMERCE BERLIN/WUCINDA/HEARTBREAKER
RIC 3 85,44
Anna Victoria Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 4 56,65
Ida Dyrbye Hersbøll DOLOMA L
2008/KWPN/CANTURANO/ZOLOMA/CONCORDE
RKV 4 60,91
Sandra Enemark BJERGLUNDS CONDOR
2010/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
RIC 4 61,97
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/ARGUS
KAR 4 62,36
Emma-Sofie Florin Jonassen M.B. CARON (CARON)
2006/DV/Carson Ask/Dalila/Coronado
RIC 4 63,53
Tina Lund BALOUNIQUE Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/CALONIQUE/CARTOON
RIC 4 64,27
Emil Vestergaard 4 EVER AVATAR
2011/DV/CAJUS/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 4 65,11
Marc Christensen ONE 4 CAMILLA K
2013/DV/REGINO ADELHEID/PARIDA-A BASIC POSSESSION K/PARTY DANCE
RIH 4 66,18
Emilie Heering GOLIATH J&J Z
2009/ZA/GRISELDI L/PRESTIGE Z/PUCCINI
NSR 4 67,82
Pernille Stribolt LANCINO
2011/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 4 68,42
Mathilde Leinøe FIOLA KILEN
2008/DV/HEARTBEAT/FILIPPA KILEN/CARANO
CSC 4 70,68
Dennis Steffenauer BOY-S
2006/KWPN/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
RIC 4 74,17
Rosemarie Heering LUIGI
2005/OLD/LAMENTOS/WEISSENA/CONCETTO
NSR 6 81,31
Tina Lund BALOU'S CENTO Z
2013/DV/BALOU DU ROUET/CENTINA 10/CENTO
RIC 6 83,23
Kristine Amalie Paulson TOFTEHØJS JUSTITIA
2010/DV/USTINOV/DITTE/DIAMANT
NSR 7 84,70
Olivia Hundborg Dresler BULL'S CABACHINO
2011/NV/CABACHON/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
CSC 7 87,22
Nikoline Dahle CC CATCH
2002/HO/CALANDO V/NAOMI XXXIII/CATANO
SPR 8 64,78
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 8 65,73
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
SPR 8 66,79
Charlotte Bjørnstrup ZIDANE
2004/KWPN/MONTREUX X-6301/SEMMY/HAARLEM
NSR 8 67,36
Ida Mundberg Hansen MUNDBERG'S SANDRINO BOY
2013/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 8 71,97
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 8 72,77
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SPR 8 74,54
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 8 74,58
Matilde Ertmann Skov IVO
2013/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/DORINE/TENERIFE VDL
RIC 10 80,46
Tina Lund CLEAR CASH
2012/HO/CLEARWAY/NANETT III/CORIANDER
RIC 12 66,67
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 12 70,85
Ditte Roost Robl QUINDULINA G
2009/HN/QUINTENDER/CLAIRE/CHAMPION DU LYS
NSR 12 72,12
Laura Touborg LEVI VAN DE NEERHEIDE
2011/BWP/EMERALD VAN RUYTERSHOF/ELFIE/GALOUBET A
EGE 16 69,45
Katja Riberholdt CARAT
2012/BAY/CADOR/FINE HERA/HERALDIK XX (CZE)
SPR Udg.