okt
2019
Fra 26-10-2019 til 27-10-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Halloween stævne (C)

Stævnenummer
Prop00034835
Dato for resultat d. 04-11-2019
Resultatbehandling færdig
Aagerupvej 89
4390 Vipperød

Kontakt inden stævnet

Gitte Friis
21811016
Spring@aags.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul
Dommere
Rasmus Birk, Karina Eckert, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

3. LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B7 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 04-11-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
7
Dommere:
Jan Juul, Lena Aagaard, Kristine de Lichtenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Bettina Hansen Højris Hansen DONAR
2007/BL///
SLR 0 38,62 0 17,67 17,67 1
1 1
Inge Bach Mikkelsen SPOTLIGHTS DONNA
2008/SP/DOUCAN/BROOMELLS MALTESER/SPARSIDE BUTTONS
SPR 0 41,11 0 17,80 17,8 1
2 2
Mie Cecilie Laungaard RUGBJERGGÅRDS WILD-WERKIBA
2002/HA/WILLIAM/RUGBJERGGÅRDS WILD-VERBENA/ARIE RUNDHØJ
ESP 0 41,90 0 18,53 18,53 1
3 3
Sofie Kamp Nielsen GWENSIDE CASANOVA
2007/WD/TYNYBRYN BOBBY DAZZLER/KINDALE CHARISMA/GWENDRAETH DANNY BOY
FAK 0 41,23 0 18,57 18,57 1
4 4
Cathrine Saldern Lygum PAULINE DI BELLE
2011/BP/ANYDALE RON/BELLE/BEYERLODGE DIAMOND M
NØR 0 37,12 0 18,58 18,58 1
5 5
Caroline Østerby MITZI
2010/LU/AQUAVIT N/CIKI/
AMR 0 37,44 0 19,19 19,19 1
6 6
Emma Kofoed MATADOR
1998/BL///
HRK 0 38,55 0 19,26 19,26 1
7 7
Cornelie Catarine Christiansen DERRYMATTERY FLASH
2007/CO/ROBE THUNDER/CARA ROSE/ARDRAVINNA ANDY
NSR 0 39,03 0 19,67 19,67 1
Emma Gradischnig EMERALD ADORATION
2003/BL///
SLR 0 35,79 0 19,88 19,88 1
Klara Kirstine Bendixen SPOT THE DOT
2007/BL///
OHR 0 38,14 0 19,94 19,94 1
Victoria Braad MELO GULDBJERG
2010/NF/MISTER MALTHE/KVÆGENBJERG'S DOMONIK/ESKEHØJGAARDS ALI
EDAL 0 42,27 0 20,44 20,44 1
Olivia Rekling FIONN'S SON
2009/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/DEREEN LADY/GLENCARRIG PRINCE
EGE 0 39,86 0 21,50 21,5 1
Emma Reuss Tranberg QUI - HANZI
2011/LH///
BRF 4 44,97 0 19,44 19,44
Ella Dolberg Anderson MARTINS DREAM
2005/IHR///
SLR 4 43,43 0 20,58 20,58
Alberte Damkjær BORRIS ADO
2008/IHR///
OHR 0 37,39 4 20,59 20,59
Mie Cecilie Laungaard HALLEY MC
2009/RP/CASINO ROYALE K/HIGH LIGHT/BLACK DANCER
ESP 4 42,87 0 21,69 21,69
Mads Sonne MØRKBAK'S DOTH
2001/LU/MØRKBAKS ASLAN/DORTHEALYST MARY LOU/PARC BRIGADIER
SLR 0 37,22 4 24,17 24,17
Mayse Hjorth Bonde BLUE
2006/BL///
CEP 5 47,63 0 24,78 24,78
Camille Myrner-Høst MR GREY
2009/BL///
EGE 5 49,83 0 25,05 25,05
Nicoline Udby Edvardsen CLASSAROE SCOTT
2013/CO/WOODFIELD SAMMY/MOUNT MARY GIRL/EMOE BERTI
FAK 4 40,58 5 31,29 31,29
Silja Gretha Cramer FLANEGAN
2012/SP/BOOGIE DANCER/FENJA/HOLLY PRINCE RUPERT
VOSK 0 36,28 16 40,26 40,26
Mika Studsrød Larsen ELIM
1998/DR/Eduard/Shally/
NVR 4 42,58 13 28,99 28,99
Mikkel Madsen A'KADUR A EGELYKKEN
2006/LU/FALCO (RACKET)/BOUBJERGS CELICA/A-DUR
AMR 18 52,38 0 21,28 21,28
julie nybroe LA VITA A EGELYKKEN
2006/LU/FALCO (RACKET)/EGHOLMS DUSJKA/SUHEIL L
SLR 6 53,21 15 38,41 38,41
Emmeli Jerløv ROMEO'S HIRSE
2007/NF/RONALD/MADONNA/RICO-SØNDERMARK
BRF Udg.
Isabella Sjøquist NØRLUNDS BRUCE
2010/CO/KILPATRICK BOY/NØRLUND SHIBA ROCK/WOODSTOCK
HASP Udg.
Liva Nedergaard Madsen BØGELYS BØG
2006/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS BIRDY/RICO-SØNDERMARK
HASP Udg.
Freja Mikkelsen WANJA
1999/BL///
KTR Opg.