okt
2019
Fra 26-10-2019 til 27-10-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Halloween stævne (C)

Stævnenummer
Prop00034835
Dato for resultat d. 04-11-2019
Resultatbehandling færdig
Aagerupvej 89
4390 Vipperød

Kontakt inden stævnet

Gitte Friis
21811016
Spring@aags.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul
Dommere
Rasmus Birk, Karina Eckert, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

4. Halloween klasse, forhøjet dotering til Førstepladsen LA* metode A (C)

Spring: LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 04-11-2019
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dommere:
Jan Juul, Karina Eckert, Kristine de Lichtenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Karoline Sloth Kjær RYEHILL LADY GODIVA
2009/WD/RYEHILL RED COMET/MENAI LADY ELLEN/TREVALLION J R
SLRK 0 37,40 1
1 1
Sacha Branick LINTRUPGAARDS SPIRIT
2006/SP/ANTARIO N/ASHKA/VITA NOVA'S HANASSIE
RIH 0 38,82 1
2 2
Karoline Sloth Kjær TOUCHÉ
2013/SP/DEXTER LEAM PONDI/LAYKA/BJIRMEN'S WYTSE
SLRK 0 39,09 1
3 3
Julia Kogler EMIRA C
2007/RP/GRISU N/ELITE III/CARETINO
SIV 0 40,15 1
4 4
Caroline Østerby MITZI
2010/LU/AQUAVIT N/CIKI/
AMR 0 43,18 1
5 5
Emma Kofoed MATADOR
1998/BL///
HRK 0 44,29 1
6 6
Catharina Zenia Waterstradt ATTYRORY SHADES OF GREY
2006/IHR/DERRYMORE LAD/ROSE OF BALLINAKILL/
RIC 0 45,33 1
7 7
Ida Sylvest KILTIERNAN BELLA
2013/CO/DUNLEWEY GOSHAWK/TUBBERVALE BELLA/CORAL GOLD
EGE 0 45,43 1
8 8
Cornelie Catarine Christiansen FINN JUNIOR
2009/SR/FINN/FAVOURITE GAME/SZKOPUL
NSR 0 45,85 1
Emilia Norrbom Sams ÄNGASKOGS COOPER
2005/CO/POETIC JUSTICE/MYRENS ANITRA/NICE-N-EASY
TPRK 0 46,69 1
Frederikke Sunnborg Andreasson MAX
2009/LH///
HAS 0 47,76 1
Bettina Hansen Højris Hansen DONAR
2007/BL///
SLR 4 38,71
Selma Voergaard CECILIE
2007/LH///
NSR 4 40,63
Victor Branskær Offenberg THORNBROOK STAR
2007/CO/FORESTVIEW JJ/CASDEEL PUDDLE/TUBBER PATRICK
VIRK 4 42,77
Olivia Høyer Pedersen GLENCROFT MACHNO
2012/IPS/MACHNO CARWYN/WILDFIRE/ROBIN HOOD
HIS 4 45,32
Freja Fredslund JOSEFINE
2009/LH///
ALS 4 46,18
Emilie Sindt QUEENS DANDELION
2005/SR/MINOTAUROS (SWB)/STELLA/
SLR 4 51,53
Cecilie Busch AUGHNACLIFF BOY
2002/IHR///
HIS 4 56,00
Mie Cecilie Laungaard RUGBJERGGÅRDS WILD-WERKIBA
2002/HA/WILLIAM/RUGBJERGGÅRDS WILD-VERBENA/ARIE RUNDHØJ
ESP 8 51,03
Mie Cecilie Laungaard HALLEY MC
2009/RP/CASINO ROYALE K/HIGH LIGHT/BLACK DANCER
ESP 10 63,52
ida andersen MAGIC SKYWALKER
2012/SP/MAGIC DANCER H./HIBBUHL SIKA/NØRLUNDS CARRERAS
NVR 11 67,99
Ester Sofie Dolmer DUN 10
2008/BL///
NFRK 16 55,78
Nikoline Lehnshøj Poulsen WR BALLYLEEN LAD
2013/IHR///
ØSR 23 83,72
Olivia Rekling FIONN'S SON
2009/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/DEREEN LADY/GLENCARRIG PRINCE
EGE 24 89,30
Mathias Kofoed Larsen BELLA DONNA AF AAVANG
2010/CO/SKATHOLM THUNDER BALL/BEAUTI STEP/REBEL JUSTICE
HASP Udg.
Klara Kirstine Bendixen SPOT THE DOT
2007/BL///
OHR Udg.
Liva Nedergaard Madsen BØGELYS BØG
2006/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS BIRDY/RICO-SØNDERMARK
HASP Opg.
Cathrine Batchelor HØNSEHALSENS BALDUR
2011/CO/HOHNHORST JEREMY/HEDEGÅRDENS BELLA/TEGLSTRUP DUKE
HRK Udg.
Norah Sara Ulrich Bøge CLAREVIEW SKIP
2007/CO/TULIRA ROBUCK/CLAREVIEW BRENDA/DRIMCONG OWEN
SLRK Udg.