okt
2019
Fra 26-10-2019 til 27-10-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Halloween stævne (C)

Stævnenummer
Prop00034835
Dato for resultat d. 04-11-2019
Resultatbehandling færdig
Aagerupvej 89
4390 Vipperød

Kontakt inden stævnet

Gitte Friis
21811016
Spring@aags.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul
Dommere
Rasmus Birk, Karina Eckert, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

5. LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 04-11-2019
Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Dommere:
Jan Juul, Karina Eckert, Kristine de Lichtenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Karoline Sloth Kjær TOUCHÉ
2013/SP/DEXTER LEAM PONDI/LAYKA/BJIRMEN'S WYTSE
SLRK 0 38,08 0 16,78 16,78 1
1 1
Emilie Nielsen ODDEN'S REPLAY
2010/NF/PEDRO/ODDEN'S DAYTONNA/STACKARPS DAYTON
SLR 0 40,28 0 17,53 17,53 1
2 2
Julia Kogler EMIRA C
2007/RP/GRISU N/ELITE III/CARETINO
SIV 0 38,53 0 19,89 19,89 1
3 3
Emilie Sindt QUEENS DANDELION
2005/SR/MINOTAUROS (SWB)/STELLA/
SLR 0 38,59 0 19,93 19,93 1
4 4
laura christiansen FRIIS MAESTRO
1999/SP/AQUAVIT N/FRIIS CASIA/ASSJUR OX
SLR 0 41,74 0 20,63 20,63 1
5 5
Catharina Zenia Waterstradt ATTYRORY SHADES OF GREY
2006/IHR/DERRYMORE LAD/ROSE OF BALLINAKILL/
RIC 0 39,10 0 20,84 20,84 1
6 6
Cornelie Catarine Christiansen FINN JUNIOR
2009/SR/FINN/FAVOURITE GAME/SZKOPUL
NSR 0 39,77 0 23,58 23,58 1
Sofie Møller Ellegaard ØRSTEDS NOUGAT
2007/LH///
SLR 0 44,92 0 23,92 23,92 1
Selma Voergaard CECILIE
2007/LH///
NSR 0 41,84 4 20,58 20,58
Ida Sylvest KILTIERNAN BELLA
2013/CO/DUNLEWEY GOSHAWK/TUBBERVALE BELLA/CORAL GOLD
EGE 0 38,33 4 24,94 24,94
Karoline Sloth Kjær RYEHILL LADY GODIVA
2009/WD/RYEHILL RED COMET/MENAI LADY ELLEN/TREVALLION J R
SLRK 0 40,76 5 31,31 31,31
Mille Hauge Grenaae KINGSTOWN REBEL
2007/CO/GURTEEN REBEL/EILEEN'S FAVOURITE/CUCHULAINN
EGE 0 41,02 5 33,99 33,99
Victor Branskær Offenberg THORNBROOK STAR
2007/CO/FORESTVIEW JJ/CASDEEL PUDDLE/TUBBER PATRICK
VIRK 4 38,70
Martine Dahl Sørensen TROJA
2004/SP///
OHR 4 38,92
Leonora Løwe Skjold KNOCKA LUCKY
2004/BL///
SPR 4 39,22
Emilia Norrbom Sams ÄNGASKOGS COOPER
2005/CO/POETIC JUSTICE/MYRENS ANITRA/NICE-N-EASY
TPRK 4 41,61
Frederikke Sunnborg Andreasson MAX
2009/LH///
HAS 4 41,87
Sacha Branick LINTRUPGAARDS SPIRIT
2006/SP/ANTARIO N/ASHKA/VITA NOVA'S HANASSIE
RIH 4 43,48
Mathias Kofoed Larsen BELLA DONNA AF AAVANG
2010/CO/SKATHOLM THUNDER BALL/BEAUTI STEP/REBEL JUSTICE
HASP Udg.
Nikoline Lehnshøj Poulsen WR BALLYLEEN LAD
2013/IHR///
ØSR Udg.
Ester Sofie Dolmer DUN 10
2008/BL///
NFRK Udg.
ida andersen MAGIC SKYWALKER
2012/SP/MAGIC DANCER H./HIBBUHL SIKA/NØRLUNDS CARRERAS
NVR Udg.
Norah Sara Ulrich Bøge CLAREVIEW SKIP
2007/CO/TULIRA ROBUCK/CLAREVIEW BRENDA/DRIMCONG OWEN
SLRK Udg.
Cathrine Batchelor HØNSEHALSENS BALDUR
2011/CO/HOHNHORST JEREMY/HEDEGÅRDENS BELLA/TEGLSTRUP DUKE
HRK Udg.