okt
2019
Fra 26-10-2019 til 27-10-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Halloween stævne (C)

Stævnenummer
Prop00034835
Dato for resultat d. 04-11-2019
Resultatbehandling færdig
Aagerupvej 89
4390 Vipperød

Kontakt inden stævnet

Gitte Friis
21811016
Spring@aags.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul
Dommere
Rasmus Birk, Karina Eckert, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

10. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 04-11-2019
Antal starter:
34
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 300 DKK 2: 240 DKK 3: 210 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Jan Juul, Rasmus Birk, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Lærke Jonsson HOT SHOT
2008/LH///
HKR 0 36,57 0 18,38 18,38 1
1 1
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
RIC 0 37,93 0 19,02 19,02 1
2 2
Freja Høyer Pedersen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
HIS 0 41,22 0 19,29 19,29 1
3 3
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 0 39,51 0 19,75 19,75 1
4 4
Caroline Vestergaard ULTIMATE DU REVERDY
2008/SF/QUIDAM DE REVEL/HELVETII/OBERON DU MOULIN
HASP 0 37,80 0 20,50 20,5 1
5 5
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
RIC 0 38,40 0 20,79 20,79 1
6 6
Victoria Dalsro Jørgensen CASSIOPEIA
2012/LU/URFÜRST AF HVARRE/TIFFANY/
OHR 0 39,42 0 20,82 20,82 1
7 7
Marie Schou CAVA S
2013/DV/CAVALL ASK/LUCILLE/LAMBRUSCO ASK
MBRK 0 36,82 0 20,93 20,93 1
8 8
Sofie Møller Ellegaard CATWOMAN XS
2005/BL/AROMATS/FINANSE/FANS
SLR 0 40,30 0 21,07 21,07 1
9 9
Cecilie May Lauridsen CONTENDRA 4
2013/HN/CONTENDRO I/FOR CHANEL/FOR PLEASURE
NSPR 0 40,77 0 21,74 21,74 1
Frederikke Langetoft QUICK STEEP K
2009/HN/QUAID I/EGINA/ESCUDO II
HIS 0 40,32 0 22,10 22,1 1
Sasja Mondrup Baltzar SKOVLUNDS KISS ME WHITE
2010/LU/CHIANTI´S DREAM/K - JUSTICE/LINARO
HIS 0 40,41 0 22,26 22,26 1
Monica Sørensen BACKFISCH K
2009/HO/CANTO/KATRINEBJERG SOTTO VOCE/CORIANDER
NVR 0 42,17 0 22,68 22,68 1
Louise Pedersen SANNEBO'S FIREA
2007/DV/CARSON ASK/FRIDA LANGMOSE/CORLANDO
RVV 0 37,89 4 18,62 18,62
Luna Hasselbalch Larsen LL. THORSAGER RONALDINHO
2010/LU/ROCKLAND/EGELY´S INZAGHI/CORONADO II
NVR 0 40,09 4 20,72 20,72
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR 0 38,39 4 21,90 21,9
Leonore Catrine Christiansen INDIGO
2013/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/UN/CASSINI I
NSR 0 41,06 4 24,04 24,04
Celine Hviid Espersen CASSIOPEIA
2013/DV/CARMARGUE/CATHALINA/CALATO
NSR 0 40,99 17 48,75 48,75
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 4 37,04
Cecilie Raahauge LE MANS
2010/DV/LEANDRO/TIA/QUITE-L
NSR 4 37,94
Pernille Christiansen FARMAND'S CAVALLERO
2014/DV/CAVALL ASK/LUCILLA ASK/CASIR ASK
SLR 4 38,33
Mathilde Lindorff Pedersen CARRY CONADO
2005/OS/CARRY GOLD/GLORINA/PLAISIR D 'AMOUR
RIC 4 38,77
Simone Henriksen KJÆRGAARDS JACKPOT
2003/LU/SPEEDY/MISS JAY OX/TICAN OX
MBRK 4 38,93
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
MBRK 4 39,01
Liv Rahbek Kamp BAKKEGÅRDENS LA CILLA
2011/DV/CONNOR/BAKKEGÅRDENS LAICA/CAPE TOWN S.
KRK 4 39,02
Mikka Lund HYSOPES DIAMANT
2010/LU/DIAMANT DE REVEL/HYSOPE DU SAULCY/ULMOS DU SAULCY
DVRK 4 40,17
Sofie Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
ALS 4 40,89
Victoria Suzette Kahr FALI UTOPIA
2010/KW/WARRANT/BALI-UTOPIA/SANDREO
CEP 8 37,56
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 8 39,41
Emilie Henningsen Schäfer HERMES VAN SCHUTTERSHOF
2013/SBS/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF/URSULA VAN SCHUTTERSHOF/CORRADO I
HIS 9 50,40
Celine Bundgaard LADY LUNA
2008/DV/LANDOR S/VINNIE/TEMPLE WIND XX
CSC 17 67,99
Katja Riberholdt LANDLYST VOY CONTIGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
SPR 22 73,76
Nina Gjertsen FJORDVANGENS CAMBRIDGE
2010/HO/CANNAVAROS/LESLEI/LA ZARRAS
SLR Opg.
Pernille Christiansen GREDSTEDGAARDS FATAST
2012/DV/FAVORIT ASK/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
SLR Udg.