okt
2019
Fra 26-10-2019 til 27-10-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Halloween stævne (C)

Stævnenummer
Prop00034835
Dato for resultat d. 04-11-2019
Resultatbehandling færdig
Aagerupvej 89
4390 Vipperød

Kontakt inden stævnet

Gitte Friis
21811016
Spring@aags.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul
Dommere
Rasmus Birk, Karina Eckert, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg, Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

11. Halloween klasse, forhøjet dotering til Førstepladsen LA* metode A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 04-11-2019
Antal starter:
36
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 1500 2: 360 3: 270 4: 180 5: 150
Dommere:
Jan Juul, Lena Aagaard, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Anna Victoria Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 0 48,46 1
1 1
Josefine Voss Madsen HONEY DE´LUXE
2009/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SAR 0 49,41 1
2 2
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 0 50,75 1
3 3
Sofie Møller Ellegaard CATWOMAN XS
2005/BL/AROMATS/FINANSE/FANS
SLR 0 52,94 1
4 4
Emilie Louise Weilsby GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
NSR 0 53,25 1
5 5
Lilianna Sørensen JOHNNY CASH
2008/HO/CARMARGUE/GISELA I/CARTHAGO
NVR 0 53,34 1
6 6
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
MBRK 0 53,36 1
7 7
Marie Ida Hocke ZATORI
2008/OS/LORDANOS/LA LUNA II/CARTHAGO
MBRK 0 53,63 1
8 8
Pernille Christiansen GREDSTEDGAARDS FATAST
2012/DV/FAVORIT ASK/GREDSTEDGÅRDS QIUSELL/QUINTERO
SLR 0 53,65 1
9 9
Liv Rahbek Kamp BAKKEGÅRDENS LA CILLA
2011/DV/CONNOR/BAKKEGÅRDENS LAICA/CAPE TOWN S.
KRK 0 53,88 1
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 0 53,96 1
Pernille Stribolt LANCINO
2011/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 0 54,98 1
Julie Friis ØSTERHEDENS HAPPYFEET
2008/LU/HEARTBEAT/VANESSA-B/A JUNGLE PRINCE
RIC 0 55,93 1
Frederikke Langetoft QUICK STEEP K
2009/HN/QUAID I/EGINA/ESCUDO II
HIS 0 57,09 1
Kiah Andersen VALENTINA
2012/DV/ACOLINO/HYGGEBO´S DONNA/CASTRO
MSR 0 57,26 1
Vicky Nielsen I ADORE YOU
2008/GHH/ARTANI/I MISS YOU/I NEED YOU
OHR 0 59,06 1
Nanna Lehani Neergaard KANNIKHUS CALINA
1999/DR/Calido I/Cindy/Calimero
NVR 0 59,14 1
Sisse Pedersen Mylin BUGS BUNNY D'YSENBEECK Z
2012/ZA/BALOU DU ROUET/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 0 60,97 1
Katja Riberholdt LANDLYST VOY CONTIGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
SPR 0 63,45 1
Sofie Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
ALS 4 50,68
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
MBRK 4 52,23
Freja Høyer Pedersen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
HIS 4 52,35
Mikka Lund HYSOPES DIAMANT
2010/LU/DIAMANT DE REVEL/HYSOPE DU SAULCY/ULMOS DU SAULCY
DVRK 4 53,61
Oliver Skjøt CLEMENS 56
2007/HO/COULTHARD TOP/I-CASH FLEUR/CALANDO I
OHR 4 56,16
Cecilie May Lauridsen CONTENDRA 4
2013/HN/CONTENDRO I/FOR CHANEL/FOR PLEASURE
NSPR 4 56,41
Cecillie Stensnæs FERRARI (SWB)
2010/SWB/FETCHER N (SWB)/GHUBERTA/JOOST
AAGS 4 61,12
Nanna Ellefsen HOELGAARD'S TAKE QUANDO
2008/OLD/QUANDO-QUANDO/ATTIKA/ASTEK
SPR 8 50,25
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
RIC 8 55,45
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
RIC 12 56,42
Katja Riberholdt CARAT
2012/BAY/CADOR/FINE HERA/HERALDIK XX (CZE)
SPR 13 70,48
Luna Hasselbalch Larsen LL. THORSAGER RONALDINHO
2010/LU/ROCKLAND/EGELY´S INZAGHI/CORONADO II
NVR 14 73,89
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 14 73,99
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 15 77,09
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR Opg.
Pernille Christiansen FARMAND'S CAVALLERO
2014/DV/CAVALL ASK/LUCILLA ASK/CASIR ASK
SLR Udg.
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC Udg.