sep
2019
Fra 28-09-2019 til 29-09-2019
  • Spring
  • Hest

FSRK Distrikt 10 holdmesterskab Hest (C)

Stævnenummer
Prop00034930
Dato for resultat d. 07-10-2019
Resultatbehandling færdig
Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Nagitha Christensen
Dommere
Jesper Dippel, Jonny Kristiansen, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Else Bjerre Dalum, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

4. LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
59
Antal placeringer:
16
Dotering:
1: 540 2: 430 3: 320 4: 210 5: 180 6: 180
Dommere:
John Nielsen, Nagitha Christensen, Carina Fuglsbjerg Overgaard, Jonny Kristiansen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Claus Hundebøl CASHMERE LADY
2007/HN/CONTENDRO I/STAKKATA/STAKKATO
FSRK 0 44,38 0 21,77 21,77 1
1 1
Clara Roesgaard Kristensen CAPPUCINO PR
2012/HO/CORMINT/ARMEE/CASSINI II
BÆK 0 38,51 0 22,06 22,06 1
2 2
Cecilie Krog Sørensen SYVHØJEGÅRDS FAVORIT ROYAL
2011/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
BÆK 0 42,40 0 22,13 22,13 1
3 3
Freja Bjerregaard CLAIRE
2010/HO/CLARIMO/WANOU/QUO VADOS I
SKÅR 0 39,50 0 22,29 22,29 1
4 4
Rasmine Laudrup HAPPY THOUGHTS
2013/OLD/MESSENGER/CORDINA/CORDIAL MEDOC
CSC 0 41,95 0 23,38 23,38 1
5 5
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen CATNISS 7
2012/HO/CANSTAKKO/PENNYLANE/LACROS
CSK 0 43,44 0 23,48 23,48 1
6 6
Thalia Skovgård Jensen CHATEUR CORNETT
1998/LU/Cornetto/Dixie Cornett/
BSR 0 39,28 0 23,80 23,8 1
7 7
Stinne Nielsen DON DOMINGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/KARI KILDEMARK/COME BACK II
TRK 0 43,73 0 24,21 24,21 1
8 8
Morten Bennetsen MB CAMILLA
2014/DV/CAVALL ASK/QUEEN/QUIDAM DE REVEL
NDRK 0 43,16 0 24,39 24,39 1
9 9
Stine Almind Pedersen COVER GIRL
2011/DV/CHELLYS Z/SKOVGAARDENS CHLOE'/FRIDERICUS REX
BOGØ 0 43,87 0 24,73 24,73 1
10 10
Sarah Elise Grovn RINGSGAARDS CAMILLA
2007/DV/LORDANOS/CAMILLA/CHAMP OF CLASS
LLRK 0 43,84 0 24,84 24,84 1
11 11
Cecilie Berthelsen AB'S LASANT
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/L. CASANDRA/CARANO
BIS 0 44,63 0 24,87 24,87 1
12 12
Maja Bjerregård CHILLI
2010/LU/CHURCHILL/GAIA/CROWN'S CHOICE
HDR 0 45,50 0 25,17 25,17 1
13 13
Julie Syskind EMERALDA AX
2014/IRH/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/TISARA/CRUISING
LYK 0 44,74 0 25,28 25,28 1
14 14
Nanna Josephine Grovn AB'S QUALITY BLUE
2014/DV/ZIROCCO BLUE/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 0 44,01 0 25,92 25,92 1
15 15
Mathilde Lind Skjøtt SAN PEDRO 15
2014/HN/STAKKATO/CASSANDRA/CONTENDRO I
LYK 0 46,33 0 25,94 25,94 1
16 16
Laura Kristine Thorup DIJLANDO
2008/KWPN/SYDNEY/TOMLOW/KENNEDY
KOR 0 43,50 0 26,07 26,07 1
Josefine De Mille Büsing Larsen-Petersen MR. HEAT
2011/LU/HEARTBEAT/CELINE K./CAJUS
KONG 0 38,23 0 27,04 27,04 1
Katrine mikkelsen GINSARA
2011/KW/ARIZONA/WINSAARA/KRUNCH DE BREVE
BOR 0 48,00 0 27,20 27,2 1
Lars Trier Kjøller UNBREAKABLE
2014/DV/UNTOUCHABLE/U-CARMEN/COLMAN
TSC 0 45,79 0 27,41 27,41 1
Isabella Zitz LAJGÅRDENS CHANTALL
2013/DV/CAVALL ASK/ORLANDA/ALCATRAZ
FYR 0 42,15 0 27,73 27,73 1
Stine Almind Pedersen SMILLA
2008/HN/STENOGRAPH/NIGHTFEVER/NOBLE CHAMPION
BOGØ 0 43,77 0 27,84 27,84 1
Rikke Licht Bøtcher SCOTT
2008/OS/SANDRO BOY/INTRA/COR DE LA BRYÈRE
EGR 0 42,37 0 28,08 28,08 1
Dennis Noes Michaelsen SØLBECKS AMARETT
2009/DV/AMARONE/SCHANTANA/STOLZENBERG
LYK 0 43,30 0 28,09 28,09 1
Lise-Lotte Holst Andersen FOR FUN
2010/KW/CANTURANO/LORETTE/AMETHIST
SOR 0 41,72 0 29,76 29,76 1
Clara Emma Fliedner CASSIOPEIA (SWB)
2013/SWB/CASILIUS/LAURA/LARIUS W
ROOR 0 43,85 0 30,11 30,11 1
Helene Johansen WINCHESTER
2012/LH///
KSRK 0 41,56 0 30,27 30,27 1
Simone Lund Linde QUATTRO 47
2011/HO/QUADROS/ZURIANCE/CON AIR
IRK 4 41,40 0 20,82 20,82
Linda Hansen CASSANDRA
2009/LH///
FSRK 0 38,54 4 21,45 21,45
Clara Roesgaard Kristensen VIVA
2005/HO/CHILENTO/OCEAN'S CYPRES/CAROLUS I
BÆK 0 35,38 4 23,63 23,63
Christina Stansfield Bast CAROL
2006/LU/CORRATUS/ROSSI/LEENDERT
SIR 0 41,74 4 24,06 24,06
Paulina Vinther ØSTRUPGÅRDS LUCKY LADY
2012/PS/LAMBRUSCO ASK/ØSTRUPGÅRDS BLUE BLONDIE/CROWN´S BLUE PEARL
PSR 0 44,02 4 24,44 24,44
Pernille Freisleben CHICO-CHAMP HOEJGARD
2010/PI/GP DON CHICO HØJGÅRD/NIKITA HØJGÅRD/CARPACCIO
AGR 4 42,38 0 26,44 26,44
Mette Mikkelsen JORIS
2014/AES/GRAND PILOT/WISH ME LUCK Z/WISH
FMR 4 42,59 0 27,01 27,01
Line Balle SOLEA
2012/HN/STALYPSO/CASTELLA/CONTENDRO I
FSRK 4 39,61 0 27,13 27,13
Amalie Kikkenborg Hansen BONANZA
2013/DV/BONAPARTE Z/QUISINA Z/QUICK STAR
LAR 4 39,39 0 27,31 27,31
Kamilla Grauff Albrektsen GROUPIE 3
2014/HO/COLMAN/RIVIERA II/PAINTERS ROW XX
CSK 4 45,33 0 27,94 27,94
Madelen Bennetsen MB CHAMPAGNE
2014/DV/MB BIRKEGÅRDENS CHARMEUR/LINDVEDGÅRD'S COCKTAIL/RATIO
NDRK 4 41,54 0 28,04 28,04
Maja Bjerregård CHESTER
2014/HO/CATOO/FATASIE/LANDGRAF I
HDR 4 44,26 0 29,26 29,26
Amber Milner CARLA COLUMNA 24
2007/HN/CHALET/LADY/LATOURO N
CSK 4 45,62 0 29,93 29,93
Dennis Noes Michaelsen JAYBLUE CITTY C
2014/KW/ZIROCCO BLUE/DANTE DITTY C/VINGINO
LYK 4 45,31 0 30,90 30,9
Sashia Astrup Jensen F.A. CHIMA
2014/DV/CLARIMO/RUANDA I/QUINAR
AOR 5 48,90 0 28,35 28,35
Cecilie Krogsdal Perto CAVA
2012/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/WONDER WHY/WELTJUNGE
KSRK 7 57,92 0 30,61 30,61
Tina Ravn Pedersen ZENTA-HØM
2010/DV/BLUE HORS ZACK/CASTELLA-HØM/CARANO
HFR 0 40,71 7 41,66 41,66
Nathalie Frank-Jensen CONSENSO
2008/HO/CON AIR/PANDORA III/ALOUBE Z
BIS 4 41,38 4 28,84 28,84
Dennis Noes Michaelsen SKOVHØJS SIKITA
2012/DV/FAVORIT ASK/KONGSGAARD SILLE/WILLEMOES
LYK 8 46,88 1 33,37 33,37
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 4 37,39 5 34,40 34,4
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen ATREJU 102
2009/HO/ARTANI/FRISBY II/SILBERSEE
CSK 13 65,15 0 24,94 24,94
Helle Foged GRANT KANNAN
2014/LU/KANNAN/GRANT LADY/GREAT PLEASURE
DBR 9 64,50 4 30,11 30,11
Wiktoria Stanislawska GOLDWIND
2014/HO/DINKEN/WINDGOLD/CARLOS DZ
TSC 8 43,44 5 32,08 32,08
Michelle Krygermeier FIRST ROCK
2009/LH///
BIS 4 43,12 9 33,47 33,47
Nadine Wolf Holm GRAVERGAARD'S QUICKSTEP
2012/LU/SAMONDO/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
SRA 4 38,19 12 25,24 25,24
Emma Pløen Plaetner CLAUDE MONÉT
2012/RL/CLAPTON 6/INDIAN DREAM/CYBER SPACE
HERR 12 42,28 4 26,87 26,87
Alexander Godsk CON CALYPSO
2014/HO/CONTENDRO I/ATLANTA XIV/TALKATIVE XX (ARG)
SVRK 8 43,49 8 28,07 28,07
Victoria Weisbjerg MADAME HIMMELBLÅ
2012/DV/HEARTBEAT/MADAME BLUE/CAJUS
DRK 6 69,80 18 52,02 52,02
Miriam Tang Kaspersen TOFTEGAARDENS LAZISE
2014/DV/QUIDAM DE REVEL/TOFTEGÅRDENS LATINA/QUIJOTE
VIR 20 61,41 5 33,76 33,76
Emma Pløen Plaetner CASABLANCA
2011/HO/CALIDO I/VENETIA IV/CONTENDER
HERR Udg.
Nicoline Hyldahl C-TIMOKO
2014/LU/CORNETTINO ASK/FAVORIT GIRL/FAVORIT ASK
SVRK Udg.
Sofie Højris hansen ROYAL BUTTERFLY
2007/NV/TOBAJO PICEZ/ROSHANA M/JIMTOWN
TSC Udg.