sep
2019
Fra 28-09-2019 til 29-09-2019
  • Spring
  • Hest

FSRK Distrikt 10 holdmesterskab Hest (C)

Stævnenummer
Prop00034930
Dato for resultat d. 07-10-2019
Resultatbehandling færdig
Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Nagitha Christensen
Dommere
Jesper Dippel, Jonny Kristiansen, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Else Bjerre Dalum, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

6. LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
58
Antal placeringer:
15
Dotering:
1: 720 DKK 2: 570 DKK 3: 430 DKK 4: 280 DKK 5: 180 DKK 6: 180 DKK
Dommere:
John Nielsen, Nagitha Christensen, Else Bjerre Dalum, Jesper Dippel
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Sarah Møller Pedersen LORDANE
2010/OLD/LORDANOS/CHARITA/CALYPSO II
KLIR 0 46,82
1 1
Pernille Sørensen QUINTA BS.
2010/DV/QUINTON/VANDETTO BS/ACODETTO I
VJRK 0 47,39
2 2
Emily D. Petersen FAITHFUL'S COUNTDOWN
2010/DV/TAILORMADE COUNT ON ME/TOFTEGÅRD ATHENE/LORAN
LARK 0 49,44
3 3
Stine Almind Pedersen AK'S QUINNIE
2011/HO/QUIRADO/HYAZINTHE I/CASSINI I
BOGØ 0 50,48
4 4
Alexander Godsk BØGEGÅRDENS DOVE
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
SVRK 0 50,50
5 5
Helle Møller LOUISIANA
2006/HO/LANDOS/SALSA II/ACORADO I
MIR 0 46,56
6 6
Lars Trier Kjøller HARSKAMP
2012/KW/ELDORADO VAN DE ZESHOEK/ABRIOLITA/CONCORDE
TSC 0 53,50
7 7
Mathilde Skytte Lundsby HEARTLINE
2007/DV/HEARTBEAT/BAKKELY'S RANELL/RACOT
HRB 0 49,81
8 8
Lise Dalsgaard CANDYMAN 122
2006/ZFDP/CONDOR'S CHAMPION/MAZHA/MASTER
TAPS 0 51,73
9 9
Anne Sofie Kristensen HEBRON VB
2007/BWP/LORD Z/NALENTE VB/LYS DE DARMEN
JSK 0 50,19
10 10
Martin Neergaard SWEDISH DYNAMITE
2013/HN/SAMPRAS/QUIVIVE P/QUALITY
LYK 0 53,93
11 11
Miamaja Lundblad DYNAH
2008/KWPN/DYNAMITE VT HAZELARENHOEKJE/IFORDINA/ANIMO
TRK 0 52,39
12 12
Claus Hundebøl LANDLYST CONTRA
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
FSRK 0 56,40
13 13
Miamaja Lundblad CATMANDOO U
2012/HO/CATOO/GORLANA/CORIOLAN
TRK 0 51,15
14 14
Wiktoria Stanislawska DINAPO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/APONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
TSC 0 50,08
14 14
Martin Neergaard GØRKLINTGÅRDS LESOTHO
2009/OLD/LORDANOS/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
LYK 0 53,30
Caroline Schaarup-Kjær SIGURD
2008/HO/SINGULORD JOTER/TANITA/CALATO
AAR 0 52,57
Jannike West Schou INDEPENDENT (SWB)
2011/SWB/DIAMANT DE REVEL/SANDBURGS CARINA/CAREFUL
ROOR 0 54,78
Kasper H. Hansen KATRINELUND SATISFACTION
2014/DV/SANDRO'S ADEL/TALIDA/CRELIDO
LYK 0 54,73
Veronika Matasova KALLY FOR FASHION
2010/HO/FOR FASHION/MELODIE VII/CALGARY
SDR 0 49,76
Isabella Zitz ESSO
2005/HN/ESCUDO I/SOLEIL NOIR/SAINT CLOUD
FYR 0 48,13
Kamilla Grauff Albrektsen GRACE 472
2014/HO/CASALL/VENEZIA/LEVISTO
CSK 0 50,42
Kamilla Grauff Albrektsen HERMES FREEDOM DE LUX
2013/NV/HERMES DE LUX/EZARAH-LEEN/WIEVOT
CSK 0 50,62
Clara Emma Fliedner KAIRA
2012/OS/CATOKI/LANDORA/LORDANOS
ROOR 0 52,08
Cecilie Krogsdal Perto CARELLO 12
2011/DS/CHAP/KIMBERLY/KAISERWIND
KSRK 0 53,92
Lars Trier Kjøller CALVIN JESSEN
2012/HO/CHEPETTO/PETUNIE (CANDELA 23)/CANDILLO
TSC 0 56,07
Kasper H. Hansen ZERO K
2014/DV/KANNAN/RONETT-K/ROBIN Z II
LYK 0 55,51
Kim Aarøe Rasmussen HANKEY BANNISTER M
2006/OLD/C-SON OF SEXY EYES/LIONNE/FAIR PLAY
GLAR 0 47,59
Morten Bennetsen MB CAMILLA
2014/DV/CAVALL ASK/QUEEN/QUIDAM DE REVEL
NDRK 0 56,90
Michelle Østergaard Tovgaard STORÅENS BELONDO
2005/DV/RICHMAN/DULA SALVADHUS/ATLANTIC
HDR 0 52,09
Kamilla Grauff Albrektsen BREDVIG FALLULAH
2013/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
CSK 0 55,56
Martin Bundgaard TELLO SAN
2012/LU/DIAMANT DE REVEL/COCO SAN/CARSON ASK
HER Udg.
Stine Almind Pedersen SELMA B
2008/HN/SALITO/GROSSO'S GALA/GROSSO Z
BOGØ 4 46,59
Kim Aarøe Rasmussen CAPERO
2012/HN/CAPIROS-STAR/LILLY-S/LITAS-STAR
GLAR 4 47,94
Louise Deleuran NO DOUBT KDW Z
2011/ZA/NUMERO UNO/ANJALA/KANNAN
FSRK 4 48,66
Marie Knudsen SURVIVOR
2009/HN/CARTANI/P.M. TIME TO REMEMBER/TIROLER XX
LYK 4 48,77
Ditte Hedegaard SCHNELL'S COLOR MYSTERY O.
2012/DV/CARRICO/RED DEVELL Á SCHNELL/A-DUR
SRA 4 50,27
Morten Bennetsen M.B. HUMMELS ACDC
2009/DV/SIR SHUTTERFLY/HUMMELS AICHA/ASTON
NDRK 4 52,37
Stine Holm ARIA DE MIRAUMONT
2010/SF/NORTON D'EOLE/FARA DE MIRAMOUNT/MONT BLANC
BÆK 4 53,72
Josefine Qviisgaard Petersen ZENITH PP Z
2013/ZA/ZIROCCO BLUE/CALINE/CLAUDIO'S SON
LYK 4 55,21
Martin Mose Knudsen FANTH'S FOCUS
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/PRIMULA/LANDO
LYK 4 56,76
Caroline Schaarup-Kjær JEAN DARC (NWB)
2007/NV/DARCO/WADERMIE/HEARTBREAKER
AAR 6 62,59
Laura Dahl Pedersen WALDEU
2013/DV/WARRANT/MA DIEU/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
NÅR 8 47,27
Michelle Østergaard Tovgaard BØGEGÅRDENS LANSING
2012/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
HDR 8 49,22
Jeanne Keller CONTRA-AS
2006/OS/CONTENDRO I/PRAERIE II/FEINBRAND
RKH 8 49,24
Christine Krogh Frausing MONTANA -S
2005/DV/CARSON ASK/CÉST SI BON/CHURCHILL
KER 8 49,94
Georgia Timmermann STUKA 3
2012/HN/STAKKATO/GRANATE/GRAF GRANNUS
SVRK 8 52,58
Martin Bundgaard BENTHLEY B.
2012/HO/CASSILANO/GISELLE II/CALANDO I
HER 8 53,44
Allan Blomgreen AB'S CLASSIC BLUE
2014/DV/ZIROCCO BLUE/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
BIS 8 53,52
Louise Jorsal KIARA
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/FIANCÉ KIRA/DIADEM
KER 8 70,15
Marie Dresler VOLSTRUPS CARLA
2005/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS CARTIA/CALATO
FSRK 12 50,37
Miamaja Lundblad GRAZIE MILLE
2011/KW/PLOT-BLUE/SO LOVELY/HEARTBREAKER
TRK 12 71,17
Christina Madsen ZILVER ZAZU
2013/DV/ZILVERSTAR T/WINNY THE BLUE D'IVE/MR. BLUE
CSK 13 75,92
Miamaja Lundblad CORRADINA
2013/HO/LENTINI/ZINA I/CORRADO II
TRK 15 67,24
Mille Albinus Hjermitslev MARTI VD BISSCHOP
2012/BWP/PRESIDENT/JELLA VD BISSCHOP/OGANO SITTE (E.T.)
SKÅR 19 85,32
Heidi Sørensen QUEEN OF COOL LADY BS
2011/DV/QUINTON/COOL LADY BS/COLMAN
VJRK 37 75,99
Lejla Muminovic QUALITY OF LIFE
2007/OLD/QUALITY/CALANDIA/LANDOR S
HRB Udg.
Kasper H. Hansen CATJA - K
2012/DV/CLINTON/RONETT-K/ROBIN Z II
LYK Opg.