sep
2019
Fra 28-09-2019 til 29-09-2019
  • Spring
  • Hest

FSRK Distrikt 10 holdmesterskab Hest (C)

Stævnenummer
Prop00034930
Dato for resultat d. 07-10-2019
Resultatbehandling færdig
Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Nagitha Christensen
Dommere
Jesper Dippel, Jonny Kristiansen, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Else Bjerre Dalum, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

7. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
54
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 900 DKK 2: 720 DKK 3: 540 DKK 4: 360 DKK 5: 180 DKK 6: 180 DKK
Dommere:
John Nielsen, Nagitha Christensen, Else Bjerre Dalum, Jesper Dippel
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Sarah Møller Pedersen LONNI ASK
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/LUCY ASK/CASIR ASK
KLIR 0 60,87
1 1
Sabine Karlskov Lange FOR JOY
2011/HO/FOR FASHION/RIANA/COLMAN
FSRK 0 64,12
2 2
Pernille Tribler FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
FSRK 0 67,14
3 3
Marie Lunding Hansen LICARDO
2004/HO/LIMBUS/DIANA XVIII/CARETINO
LYK 0 67,67
4 4
Kathrine Brohus TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
CSK 0 68,73
5 5
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OS/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HRB 0 68,81
6 6
Alexander Godsk BØGEGÅRDENS DOVE
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
SVRK 0 68,87
7 7
Camilla Lund-Pedersen C. CHITAL
2010/DV/CHURCHILL/ØXENHOLM GISELA/RAM-A´-JEAN
FSRK 0 69,20
8 8
Anne Sofie Kristensen CHAMPIONS LEAUGE
2010/HO/CASINO/TIFFANY II/CASH AND CARRY
JSK 0 70,27
9 9
Martin Bundgaard TELLO SAN
2012/LU/DIAMANT DE REVEL/COCO SAN/CARSON ASK
HER 0 70,60
10 10
Rune Holmgaard Mortensen HOLMGAARD'S CARONADO
2005/DV/CORONADO/CARMEN THAIS/CASINO
VRK 0 70,66
11 11
Miamaja Lundblad CATMANDOO U
2012/HO/CATOO/GORLANA/CORIOLAN
TRK 0 71,68
12 12
Georgia Timmermann STUKA 3
2012/HN/STAKKATO/GRANATE/GRAF GRANNUS
SVRK 0 71,97
13 13
Kamilla Grauff Albrektsen WEGA F. DAMGAARD
2013/DV/WARRANT/WICA F. DAMGAARD/CARANO
CSK 0 72,27
14 14
Muriel Aylim Katharina Schulze LUCILECTRIC K
2010/HO/LORDANOS/ENZIAN/LOMBARD
ABR 0 73,63
Mie Daugaard Reimer LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
SAS 0 74,39
Astrid Lund Wisholm CODIAC
2007/HO/CON AIR/SILVANA I/LANDJUNGE
ASR 0 75,96
Thomas Pihl Jensen CABA BRONS
2013/DV/CABACHON/CORELIE BRONS/CORONADO
FSRK 0 76,57
Camilla Lund-Pedersen COPPERFIELD V.D. HELD
2006/VB/CASSINI I/MARYLOU/LORD CALANDO
FSRK 0 78,30
Josefine Qviisgaard Petersen ZENITH PP Z
2013/ZA/ZIROCCO BLUE/CALINE/CLAUDIO'S SON
LYK 1 79,21
Martin Neergaard NIPPON VD ELZENAKKER
2013/BWP/ELVIS TER PUTTE/JADOTTE VD ELZENAKKER/CALVARO Z
LYK 1 81,37
Kasper H. Hansen JACK DANIELS
2009/HO/JAQUINO/VERSACE/CALIDO I
LYK 2 86,02
Nanett Larsen DINARO
2008/DV/CARDINO/CRELINA/CRELIDO
LYK 4 61,69
Victoria Sophia Hjorth-Madsen CATWALK V
2012/DV/COSMEO/KIA V/HEARTBEAT
TSC 4 63,82
Georgia Timmermann PUGE MØLLES SIF
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HESTEHAVENS SILKE/HELENIKOS XX (IRE)
SVRK 4 65,33
Mathilde Skytte Lundsby HEARTLINE
2007/DV/HEARTBEAT/BAKKELY'S RANELL/RACOT
HRB 4 67,89
Lise Dalsgaard CANDYMAN 122
2006/ZFDP/CONDOR'S CHAMPION/MAZHA/MASTER
TAPS 4 70,33
Anne Sofie Kristensen HEBRON VB
2007/BWP/LORD Z/NALENTE VB/LYS DE DARMEN
JSK 4 70,37
Martin Mose Knudsen SØNDERVANGS LIMBO
2012/HO/LIMBUS/SØNDERVANGS MANILLA/CASSINI II
LYK 4 70,59
Emily D. Petersen FAITHFUL'S COUNTDOWN
2010/DV/TAILORMADE COUNT ON ME/TOFTEGÅRD ATHENE/LORAN
LARK 4 71,05
Isabella Zitz ESSO
2005/HN/ESCUDO I/SOLEIL NOIR/SAINT CLOUD
FYR 4 71,90
Lars Trier Kjøller HARSKAMP
2012/KW/ELDORADO VAN DE ZESHOEK/ABRIOLITA/CONCORDE
TSC 4 72,06
Clara Emma Fliedner KAIRA
2012/OS/CATOKI/LANDORA/LORDANOS
ROOR 4 74,09
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KOOR 4 74,88
Kaisa Stasia Aino CORD'S CHAMP
2012/HO/CHIN CHAMP/U-CALEFORNIA/CARETINO
LYK 4 75,72
Sönke Johanning Iwersen CANTRIS
2006/DV/CORONADO/LIRCA/LEONID
ABR 4 76,05
Caroline Schaarup-Kjær SIGURD
2008/HO/SINGULORD JOTER/TANITA/CALATO
AAR 4 77,18
Nanna Josephine Grovn AB'S QUICK AND CAREFUL
2011/DV/CAREFUL/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 4 77,72
Kamilla Grauff Albrektsen BREDVIG FALLULAH
2013/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
CSK 4 78,71
Martin Neergaard SWEDISH DYNAMITE
2013/HN/SAMPRAS/QUIVIVE P/QUALITY
LYK 5 82,79
Miamaja Lundblad DYNAH
2008/KWPN/DYNAMITE VT HAZELARENHOEKJE/IFORDINA/ANIMO
TRK 6 79,52
Martin Mose Knudsen CI BEAU ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/CILLA ASK/LAMBRUSCO ASK
LYK 6 83,83
Kasper H. Hansen COMME IL FAUT PLUS
2013/DV/COMME IL FAUT/PEPITA N.W./PONTIFEX
LYK 6 84,56
Veronika Matasova GETTINA V
2010/DV/BLUE HORS BENTLEY/GESHIA V/LONDONDERRY
SDR 8 66,58
Pernille Sørensen QUINTA BS.
2010/DV/QUINTON/VANDETTO BS/ACODETTO I
VJRK 8 67,07
Miamaja Lundblad ZIGEUNER
2004/KWPN/TIMOTEO LA SILLA/GINELLI/NATUREL
TRK 8 67,42
Marie Knudsen SURVIVOR
2009/HN/CARTANI/P.M. TIME TO REMEMBER/TIROLER XX
LYK 8 68,61
Louise Jorsal KIARA
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/FIANCÉ KIRA/DIADEM
KER 9 79,12
Claus Hundebøl LANDLYST CONTRA
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
FSRK 9 79,79
Georgia Timmermann CALIA
2013/DV/CABACHON/LADY Z/A'KHAN Z
SVRK 12 70,68
Christine Krogh Frausing MONTANA -S
2005/DV/CARSON ASK/CÉST SI BON/CHURCHILL
KER 12 72,00
Anee Keller RÆKKELUNDS CARETTA
2012/DV/CORTADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
RKH 12 75,43
Line Pagh Nielsen COPY LUCKY
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BLEJSBJERGS LUCKY/LASZLO (LOCKY-SPIET)
HRB 13 80,54
Kasper H. Hansen LAMAZE
2012/DV/LAMBRUSCO ASK/CORA/CORNETTO
LYK 14 83,64