sep
2019
Fra 28-09-2019 til 29-09-2019
  • Spring
  • Hest

FSRK Distrikt 10 holdmesterskab Hest (C)

Stævnenummer
Prop00034930
Dato for resultat d. 07-10-2019
Resultatbehandling færdig
Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Nagitha Christensen
Dommere
Jesper Dippel, Jonny Kristiansen, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Else Bjerre Dalum, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

8. MA1* springning Heste (135 cm) B0 (C)

Spring: MA1* springning Heste (135 cm) B0 (SVH 4)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
8
Dommere:
John Nielsen, Nagitha Christensen, Else Bjerre Dalum, Jesper Dippel
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Line Pagh Nielsen COPY LUCKY
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BLEJSBJERGS LUCKY/LASZLO (LOCKY-SPIET)
HRB 0 66,68 1
3 Ingen fejl
Nanett Larsen DINARO
2008/DV/CARDINO/CRELINA/CRELIDO
LYK 0 71,94 1
3 Ingen fejl
Thomas Kolborg Johansen CHACHACHA
2009/OS/CHACCO-BLUE/HIGH FLY/CARINUE
DDHS 0 70,06 1
3 Ingen fejl
Georgia Timmermann PUGE MØLLES SIF
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HESTEHAVENS SILKE/HELENIKOS XX (IRE)
SVRK 0 65,65 1
3 Ingen fejl
Kasper H. Hansen SCHWEINSTEIGER
2010/DV/LUX Z/CELINA LYNGKÆR/CHURCHILL
LYK 0 67,63 1
3 Ingen fejl
Konstantin Deeken Künnemann AK´S CROWNEY
2008/HO/CARTANI/HYAZINTHE I/CASSINI I
LYK 0 69,21 1
3 Ingen fejl
Thomas Kolborg Johansen SECOND 8 K
2011/DV/PARTY DANCE/GAY 8/CALIMERO
DDHS 0 68,72 1
3 Ingen fejl
Kasper H. Hansen BALOU
2010/DV/BALOU DU ROUET/CA BONITA/LANDCAPITOL
LYK 0 67,84 1
3 Ingen fejl
Muriel Aylim Katharina Schulze LUCILECTRIC K
2010/HO/LORDANOS/ENZIAN/LOMBARD
ABR 1 74,27
Nanna Josephine Grovn AB'S QUICK AND CAREFUL
2011/DV/CAREFUL/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 4 70,13
Anne Sofie Kristensen CHAMPIONS LEAUGE
2010/HO/CASINO/TIFFANY II/CASH AND CARRY
JSK 4 69,03
Thomas Pihl Jensen CABA BRONS
2013/DV/CABACHON/CORELIE BRONS/CORONADO
FSRK 4 70,88
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KOOR 4 67,23
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OS/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HRB 4 64,95
Kasper H. Hansen EDESA'S CHILLANDO BLUE
2007/OS/CHACCO-BLUE/LA DONNA/SILVIO I
LYK 7 83,66
Anee Keller RÆKKELUNDS CARETTA
2012/DV/CORTADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
RKH 8 70,30
Victoria Sophia Hjorth-Madsen CATWALK V
2012/DV/COSMEO/KIA V/HEARTBEAT
TSC 8 69,07
Claus Hundebøl LANDLYST CALINA
2009/DV/CHARMING BOY/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
FSRK 8 72,58
Mie Daugaard Reimer LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
SAS 8 69,40
Camilla Lund-Pedersen C. CHITAL
2010/DV/CHURCHILL/ØXENHOLM GISELA/RAM-A´-JEAN
FSRK 12 65,96
Camilla Lund-Pedersen COPPERFIELD V.D. HELD
2006/VB/CASSINI I/MARYLOU/LORD CALANDO
FSRK 20 71,15
Nanett Larsen CLARICO 3
2011/HO/CLARIMO/ODESSA XIII/CORIANO
LYK Opg.