sep
2019
Fra 28-09-2019 til 29-09-2019
  • Spring
  • Hest

FSRK Distrikt 10 holdmesterskab Hest (C)

Stævnenummer
Prop00034930
Dato for resultat d. 07-10-2019
Resultatbehandling færdig
Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Nagitha Christensen
Dommere
Jesper Dippel, Jonny Kristiansen, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Else Bjerre Dalum, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

11. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
34
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 540 DKK 2: 430 DKK 3: 320 DKK 4: 210 DKK 5: 180 DKK 6: 180 DKK
Dommere:
John Nielsen, Nagitha Christensen, Else Bjerre Dalum, Jonny Kristiansen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Christophe Van Geenberghe LUIGI
1998/HO/LOCATO/DARIA I/LENZ
KOOR 0 37,98 0 34,74 34,74 1
1 1
Michelle Påhlson Lauridsen CHIANTY RUFINA
2008/HN/CHACCO-BLUE/WITARA/WIENER STAR
BDR 0 38,72 0 34,86 34,86 1
2 2
Clara Krag Storm DOMINO
2008/KW/FETICHE DU PAS/PRORANIA/VOLTAIRE
KBR 0 39,12 0 35,31 35,31 1
3 3
Lærke Snitgaard Skærlund SERUPGÅRDS TEQUILA
2005/DV/TIZIANO/SERUPGÅRDS AQUA/ASTON
IRK 0 38,23 0 37,18 37,18 1
4 4
Camilla Sæther OSTO II
2010/HO/CONNOR/SINFONIE II/CALIPPO
BOR 0 38,46 0 37,53 37,53 1
5 5
Frederik Kjølholm NØRGAARDS LIDO
2007/DV/LADOGA/THY´S QUARTET/QUITE EASY
JSK 0 39,70 0 38,50 38,5 1
6 6
Rikke Hjort Lomholt TO LOVELY LL
2012/OLD/TOULOUSE/CHIANTI/PARCO
DBR 0 41,59 0 39,37 39,37 1
7 7
Bent Schultz Christensen O'CONNOR
2011/HO/CONNOR/ODESSA/ALCATRAZ
FSRK 0 41,49 0 39,71 39,71 1
8 8
Lone Marie Øglend JAVIER
2014/KW/HARLEY VDL/EFRIEDA/C-INDOCTRO
BOR 0 40,84 0 39,88 39,88 1
9 9
Lea Katrine Olesen COLIBRI TC
2010/LH///
HDR 0 40,09 0 41,19 41,19 1
Mia Vinterberg Juhl-pedersen WINNIPUH 7
2004/HN/WELTREGENT H/CASSANDRA/CARBID
EGR 0 43,83 0 41,54 41,54 1
Karina Stenmann Larsen FREYA
2005/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/WINDE/MAJOR DE LA COUR
BIS 0 43,45 0 44,37 44,37 1
Mette Birk APOLLO
2009/HO/ALJANO/SHAKIRA III/CARDENIO
LSR 0 39,37 4 35,02 35,02
Bruno Jørgensen CILAS ASK
2009/DV/CASIR ASK/QUINCY DE LANDETTA Z/QUIDAM DE REVEL
VRK 0 37,21 4 39,78 39,78
Jeanne Keller ESTRELLO
2009/KWPN/CARAMBOLE/LINEFLEUR/FURORE
RKH 0 41,80 4 41,89 41,89
Mette Serup CORDIA
2011/DV/CORLANDO/DALWHINNIE/DIADEM
BIS 0 41,43 4 43,95 43,95
Michelle Krygermeier FIRST ROCK
2009/LH///
BIS 0 43,45 4 45,32 45,32
Mathilde Skytte Lundsby RONALDO
2004/DV/RICHMAN/ROSINANTE/DOLOMIT
HRB Udg.
Katrine Wiis VELAGERGAARDS COSMEA
2008/DV/COSMEO/ALEXANDRA/LOUVRE S
NÅR Udg.
Pernille Tribler CLARA SAFE AND SOUND EW
2014/DV/KANNAN/CORONADI III M/CORONADO
FSRK 1 45,76
Regitze Wallentine CIAO BELLO V
2006/LU/COME BACK II/LOBELL/LOBSTER
LYK 4 36,18
Lina Lindbjerg WAJES QUICK-LADY
2013/DV/QUINTON/LAJKA/LIATOS
BSR 4 40,25
Anee Keller TÅRUP MØLLEGÅRD -S BUKEFALOS
2011/LU/UNION'S BIG BEN/TAMARA/
RKH 4 40,35
Emma Albertsen MISTER X.
2011/LH///
FSRK 4 42,37
Susanne Ravn KATRINELUNDS CASANDRA
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/LEONORA III/CALETTO I
SHR 4 43,99
Line Hansen EILEEN A
2012/HO/CANTO/O-PAOLO/CAROLUS I
SHS 5 46,17
Camilla Mortensen TYSONS SON Z
2014/ZA/TYSON/WALTZING MATILDE/INDORADO
BSR 5 47,37
Julie Syskind HUMMELS SHINE CRAZY DIAMOND
2005/DV/ASTON/DAMIRO/RAMIRO Z
LYK 6 52,73
Christophe Van Geenberghe WIGGINS-VITZ
2014/DV/WILLEMOES/NIRVANA-VITZ/SUNSET BOULEVARD XX (GB)
KOOR 8 42,30
Anne-Kjestine Diederichsen PS CAT
2010/HN/CATOKI/DOLCE VITA/DROSSELKLANG II
BIS 10 49,97
Cecilie Nør-jensen NATAN VAN DORPERHEIDE
2013/BWP/CAYENNE VAN DE HEFFINCK/CAMILA DE WULF SELECTION/PARCO
GRK 28 75,84
Marianne Øveraas Ellingsen BALOÚ ZON F. VEJGÅRD
2010/DV/BALOU DU ROUET/ZANDI F. VEJGÅRD/CELEBRATION F. DAMGAARD
HRB Udg.
Sofie Jensen AVANTI GP W
2012/BL///
EUR Udg.
Kia Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
RKH Udg.