sep
2019
Fra 28-09-2019 til 29-09-2019
  • Spring
  • Hest

FSRK Distrikt 10 holdmesterskab Hest (C)

Stævnenummer
Prop00034930
Dato for resultat d. 07-10-2019
Resultatbehandling færdig
Fredericia Sportsrideklub (Distrikt D10)
Fuglsangvej 30
7000 Fredericia

Kontakt inden stævnet

Winni Lauridsen
30635160
staevne@fredericiasportsrideklub.dk

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Nagitha Christensen
Dommere
Jesper Dippel, Jonny Kristiansen, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Else Bjerre Dalum, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Tilbage til klasseoversigt

15. Individuel resultat for dem der rider LB2** (110 cm) B12 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B12 (SVH 1)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dommere:
John Nielsen, Nagitha Christensen, Carina Fuglsbjerg Overgaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Sara Skovmøller Vorm EDELGAARD'S ATOMIC KITTEN
2008/HO/QUITE CAPITOL/EDELGAARD'S PALONA/ACOBAT II
FSRK 0 60,54 0 56,65 56,65 0 56,65 1
1 1
Ida Sofie Holden Thorsøe GUSTO VD KRANENBURG
2012/SBS/KANNAN/SWEETFOX/REMONDO
FSRK 0 61,94 0 59,65 59,65 0 59,65 1
1 1
Mathilde Lind Skjøtt SAN PEDRO 15
2014/HN/STAKKATO/CASSANDRA/CONTENDRO I
LYK 0 65,70 0 65,52 65,52 0 65,52 1
3 3
Linda Hansen CASSANDRA
2009/LH///
FSRK 0 58,10 0 61,32 61,32 0 61,32 1
4 4
Pernille Tribler KURT COBAIN
2014/DV/KANNAN/4'EVER AGAIN/QUERLYBET HERO
FSRK 1 68,36 1 68,64 68,64 0 68,64
5 5
Pernille Damgaard Andersen GOODSEND'S CHERIE
2007/DV/GODSEND DU REVERDY/SEQUINE/INDORADO
CSK 0 63,14 4 63,51 63,51 0 63,51 1
Camilla Knudsen CHURCHTOWN PITTSBURG
2009/IHR/EUROCOMMERCE PITTSBURG/ALICE DEAR/PARKMORE NIGHT
LYK 0 65,97 4 63,87 63,87 0 63,87 1
Maria B. Frederiksen EMPIRE
2009/KWPN/QUASIMODO Z/OLIVIA/HOLLAND
BOR 4 61,50 0 64,20 64,2 0 64,20
Stefanie Ultang-Berg CAVA
2012/DV/CAVALL ASK/HØGHOLM'S CAYENNE/CAJUS
KOR 0 63,81 4 63,05 63,05 0 63,05 1
Julie Syskind EMERALDA AX
2014/IRH/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/TISARA/CRUISING
LYK 4 63,73 4 65,05 65,05 0 65,05
Maria B. Jørgensen FREUND'S COCIO
2014/DV/CAVALL ASK/FACET GERSDORF/CHARMONIX V
HDR 8 62,25 0 61,26 61,26 0 61,26
Nanna Jong Villumsen TEGLVANGS CALRISSIAN JONG
2012/DV/CAJUS/WESTLANDS SILINA/SIDNEY
HDR 0 66,77 8 62,98 62,98 0 62,98 1
Mia Sloth Mølgaard CORNET'S ADEL
2006/WP/CORNET OBOLENSKY/LA NUIT/LANDOR S
PSR 9 68,51 4 65,96 65,96 0 65,96
Paulina Vinther ØSTRUPGÅRDS LUCKY LADY
2012/PS/LAMBRUSCO ASK/ØSTRUPGÅRDS BLUE BLONDIE/CROWN´S BLUE PEARL
PSR 5 68,07 9 67,10 67,1 0 67,10
Connor Langford FACETIME
2013/HO/CHIN CHAMP/ROMINA II/QUINAR
KOR 12 62,00 4 57,98 57,98 0 57,98
Astrid Møller Rand FIFTY SHADES
2009/OLD/FIFTY CENT/CARANISSIMA/TANNENHOF'S CHEENOOK
LYK 17 70,18 4 58,06 58,06 0 58,06
Amber Milner CARLA COLUMNA 24
2007/HN/CHALET/LADY/LATOURO N
CSK 22 88,57 4 62,02 62,02 0 62,02
Camilla Sæther OSTO II
2010/HO/CONNOR/SINFONIE II/CALIPPO
BOR Udg.