nov
2019
Fra 23-11-2019 til 24-11-2019
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Julestævne m. julehold-cup (D)

Stævnenummer
Prop00034998
Dato for resultat d. 26-11-2019
Resultatbehandling færdig
ØstSjællands Rideklub (Distrikt D03)
Himlingøje Bygade 11
4652 Hårlev

Kontakt inden stævnet

Sarah Fjellerad
xxxxxx
oesr-rideklub@live.dk

Officials

Banedesigner
Tine Vejlstrup
Dommere
Karina Eckert
Tilbage til klasseoversigt

4. ØSR lav juleholdcup 40-50 cm. - Hest & Pony B1 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 26-11-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dommere:
Tine Vejlstrup, Karina Eckert
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Freja Sørensen TOFTEGAARD'S AMANDA
2001/SP/TAI TANANGA/TINGERUPS BARDOT/HOLMGAARDS BENJAMIN
HKR 0 43,30 0 29,80 29,8 0 29,80
1 1
Ida Moesby Pedersen CADIZ
2003/BL///
HKR 0 43,90 0 33,70 33,7 0 33,70
2 2
Katharina Cerqueira SKOUSBOE ROXY
1997/CO/SKOUSBOE MORNING ROCK/SKOUSBOE AMAZING GRACE/MUNKHOLM COBBERGATE
ØSR 0 47,10 0 34,60 34,6 0 34,60
3 3
Matilde Daniella Hammarkvist HAURUMS ALFA
2013/PI/ALLICAT/NYMARKENS FREJA/TOKER-T
NSR 0 55,50 0 35,30 35,3 0 35,30
4 4
Floria Mølbak Sønderris OLIVER
2001/LH///
ØSR 0 48,90 0 36,80 36,8 0 36,80
5 5
Emilie Øberg STEGSTEDGÅRDS DUSTY
2003/NF/FIRFOD FRIGEAR/STEGSTEDGÅRDS DUCHESS/MALIBU II
NSR 4 54,40 0 37,00 37 0 37,00
7 7
Philippa Victoria Tillegreen SKOUSBOE CANDYFLOSS
1996/CO/Skousboe Morning Rock/Cheery Af Ellebrud/Øxenholm Chess
ØSR 0 43,40 0 37,10 37,1 0 37,10
Nicoline Bohn Jacobsen GLENWOOD MARINE ONE
2008/NF/POLSBURY POWER POINT/HORSEMOSENS MANNA/MARLINO
HKR 0 49,00 0 37,60 37,6 0 37,60
Malou Dyhr Ottesen COBY
2003/BL///
HKR 0 49,30 0 38,90 38,9 0 38,90
Alberte Harding Pedersen PEGASUS
2006/LH///
HKR 0 55,00 0 41,20 41,2 0 41,20
Frederikke Marstrand Dahl LADY BLACK
1998/BL///
NSR 0 50,20 0 44,90 44,9 0 44,90
Maja Jepsen Schultz BØLLE BOB
2007/LH///
ØSR 0 44,30 4 31,30 31,3 0 31,30
Maja Rysholt Sandgaard RICHIE
2004/IHR///
HKR 0 43,30 Opg.
Laura Dyhr Ottesen KATRINEDALS BALDIAMO
2007/FJ/CITRUS KLATTRUP/CLOÉ/ALADDIN
HKR 0 41,10 Opg.
Alberte Josefine Harsbo PARCYBEDW THE DISTROYER
2006/WC/PARVADEAN DOUBLE-U-JAY/PARCYBEDW FIONA/MENAI FURIOUS
ØSR 0 53,30
Eva-Sofie Kvist PALMA SØBLINK
2010/LU/ELMHOLTS RAKET/JESIKA SØBLINK/BOHØJGAARD´S MIRAGE
NSR 0 46,60
Emma Kjeldal WISH ME LUCK
1994/DR///
HKR 0 51,00
Sophia-Grace Zachau Efferbach CHANELL
2004/LH///
NSR 0 47,10
Wilma Frederikke Bohnstedt WHEELAGOWER PALMO
2001/IHR///
CSC 4 45,70
Wigga Anker Ahlberg TEXAS
2012/LH///
NSR 4 53,50
Mie Mundberg ENGTOFT'S ASTON MARVIN
2014/LU/ASTON MARTIN/ENGTOFT'S GONILLA/GORM SØTTRUPGÅRD
ØSR 8 52,40
Astrid Holmgaard Bjerring FIRFOD JEZABEL
2008/NF/GAY COUNT SHETAN/FIRFOD JALOUX/FIRFOD FACON
HKR 12 60,00