nov
2019
Fra 23-11-2019 til 24-11-2019
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Julestævne m. julehold-cup (D)

Stævnenummer
Prop00034998
Dato for resultat d. 26-11-2019
Resultatbehandling færdig
ØstSjællands Rideklub (Distrikt D03)
Himlingøje Bygade 11
4652 Hårlev

Kontakt inden stævnet

Sarah Fjellerad
xxxxxx
oesr-rideklub@live.dk

Officials

Banedesigner
Tine Vejlstrup
Dommere
Karina Eckert
Tilbage til klasseoversigt

5. 60-70-80 cm. - Hest & Pony B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 26-11-2019
Antal starter:
24
Antal placeringer:
10
Dommere:
Tine Vejlstrup, Karina Eckert
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Viola Alberte Bohnstedt WHEELAGOWER PALMO
2001/IHR///
CSC 0 53,40
3 3
Wilma Frederikke Bohnstedt PLET
2011/LH///
CSC 0 48,90
3 3
Linda Sandø Simonsen ALEXIS I
2008/HO/ARMAND XX (GER)/RONDA/LORENTIN I
BRN 0 70,00
3 3
Lærke Vinther SOLDALS OLYMPIA ATLANTIS
2002/NF/Stegstedgårds Figaro/Artemis Hippios/Poseidon Hippios
RVV 0 46,10
3 3
Wilma Frederikke Bohnstedt PLET
2011/LH///
CSC 0 50,10
3 3
Edith Paludan Seedorff MOSEBO'S SIMON
2009/WB/MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS)/MOSEBO'S JULIE/LLANARTH SHELLEY
RSR4 0 48,50
3 3
Emilie Øberg STEGSTEDGÅRDS DUSTY
2003/NF/FIRFOD FRIGEAR/STEGSTEDGÅRDS DUCHESS/MALIBU II
NSR 0 49,20
3 3
Dicte Lundsteen-Berg WR BLACK MAGIC
2012/IHR///
ØSR 0 49,90
3 3
jean ferdinand kluge CAPPAGH ZOE
2014/CO/GERRY GOT TALENT/HAPPY PRINCE/GLENCARRIG PRINCE
ØSR 0 46,00
3 3
Sophia-Grace Zachau Efferbach CHANELL
2004/LH///
NSR 0 47,70
3 3
Jennifer Jørgensen TOFTEGAARDENS FRØKEN HIMELBLÅ
2012/NF/SOLDALS CHAMPAGNE/LUNDEMARKSGÅRDS SILJE/BAVIAN
RIR 4 48,00
Diana Holm Johansen TARA TYBJERGLILLE
2009/FR/THOR BREGNEBJERG/SKOVBÆKKENS FRIDA/SARPO VEJLEBY
RIR 4 45,90
Viola Torp Frederiksen VIKTOR
2004/OS/VIVALDI/DSCHINA/GRISELDO XX (GER)
RVV 4 54,00
Clara Ryom WONDER LIGHT
2006/LH///
ØSR 4 43,30
Josephine Rytter jakobsen MAGNUS
2006/LH///
VER 4 47,90
Caroline Eggert Jordan MALONEYS ERROR
2014/IHR///
ØSR 4 48,60
Clara Ryom WONDER LIGHT
2006/LH///
ØSR 4 42,80
Ida Bysøe Hansen GREDSTEDGAARDS FANTASTIKO
2015/DV/FAVORIT ASK/GREDSTEDGAARDS QIUNTERA/QUINTERO
RVV 4 57,00
Sissel Isabel Gødvad Børgesen SOMMER
2012/LH///
ØSR 8 43,40
Lars Frederiksen OSAGERS TIBACCO
2007/DV/Baccarat Xx/Tirana/Carano
RVV 8 48,40
Matilde Daniella Hammarkvist HAURUMS ALFA
2013/PI/ALLICAT/NYMARKENS FREJA/TOKER-T
NSR 12 70,00
Philippa Victoria Tillegreen SKOUSBOE CANDYFLOSS
1996/CO/Skousboe Morning Rock/Cheery Af Ellebrud/Øxenholm Chess
ØSR Udg.
Sissel Isabel Gødvad Børgesen SOMMER
2012/LH///
ØSR Udg.
Ester Paludan Seedorff KOKKEDAL'S INITIAL B
2002/WE/RYTTERBJERGETS INFINITY/DE BUSIES BLACK BESS OF ZEALAND/CALERUX BLACK PRINCE
RSR4 Opg.