jan
2020
Fra 17-01-2020 til 19-01-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

ØSR's Nytårsspring (C)

Stævnenummer
Prop00034999
Dato for resultat d. 27-01-2020
Resultatbehandling færdig
ØstSjællands Rideklub (Distrikt D03)
Himlingøje Bygade 11
4652 Hårlev

Kontakt inden stævnet

Heidi Lundsteen
xxxxxx
oesr-rideklub@live.dk

Officials

Banedesigner
Tania Seierø
Dommere
Niels True, Karina Eckert
Teknisk Delegerede
Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

11. DL Horses LB1* Springning Heste (105 cm) B4 - med forhøjede doteringer (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 27-01-2020
Antal starter:
36
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 1500 2: 750 3: 360 4: 240 5: 150 6: 150
Dommere:
Tania Seierø, Elisabeth Østergaard, Niels True
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Nadja Hegnbo FJORDVANGENS LA SANTA
2014/LU/LAGAVULIN/LESLEI/LA ZARRAS
HHR 0 45,30
1 1
Louise Hededam Ottenheim FREEDOM
2011/LH///
HKR 0 42,70
2 2
Caroline Broch PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
HSK 0 45,00
3 3
Mille Lykke Jørgensen BELLE AMOUR
2011/DV/BALOUBET DU ROUET/STALINA SP/STAKKATO GOLD
FKR 0 46,00
4 4
Mie Mundberg FUGAZY
2014/LH///
ØSR 0 47,50
5 5
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS SAMIRA
2014/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 0 45,80
6 6
Cecillie Stensnæs LE CLAIRE
2009/DS/LEVISTANO/COSINA/CONVOI
AAGS 0 47,80
7 7
Camille Hartvig Nielsen LEVIS VD BISSCHOP
2011/BWP/BALOUBET DU ROUET/NURLYN/HOLLYWOOD
HIS 0 49,00
8 8
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 0 47,10
9 9
Sofie Nørgaard-larsen LANDLYSTS VALIAN
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/EYE Q/CASH AND CARRY
SOLR 0 49,20
Sine V. Lyng Frandsen CONTENDRO
2007/KWPN/WENDER R/OMEGA/SILVIO II
EGE 0 46,60
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 0 47,70
Petra Wittendorff GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE-II
2015/DV/FAVORIT ASK/COMTWO/COME BACK II
RIC 0 50,00
Lykke Andersen GREDSTEDGAARDS CHEVALIER
2013/DV/CAVALL ASK/N-CASSIOPEIA/CONCERTO II
RIC 0 51,60
Lykke Andersen DIOR Z
2013/ZA/DIAMANT DE SEMILLY/COMTESSE Z/CHELLANO Z
RIC 0 51,60
Anna Palm Kokholm BLUNA
2003/DS/BORITAS/DRINS II/DRAKO
DSM 0 41,10
Jeppe Gobert Lorentzen BLIXENKRONES LIFE OF LOTUS
2015/DV/LAGAVULIN/BENTE N/NEKTON
AAGS 0 42,70
Victoria Suzette Kahr FALI UTOPIA
2010/KW/WARRANT/BALI-UTOPIA/SANDREO
CEP 0 48,30
Sanne Sejer Lindeløv BOUNTY
2012/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/SANDAGERGÅRD'S CHANNE/CARANO
RIR 0 31,80
Dennis Lüth COLANDO
2014/HO/COLMAN/USCHI IX/CON AIR
ØSR 0 47,80
Rikke Friis WR GOLDEN GIGI
2012/IHR///
AAGS 0 47,10
Sofie Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
ALS 0 47,10
Mille Andersen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 4 44,50
Ingrid Rose Gasmann KAMMERHERRE GÅRDENS NASDAQ
2015/DV/NUMERO UNO/KAMMERHERRE- GÅRDENS CARINA/CHELLYS Z
RIC 4 47,50
Ida Mundberg Hansen UGLHOLM'S LOUIZZA
2015/DV/CRELIDO/STENKÆRGÅRDS L'ORÉAL/LOBSTER
ØSR 4 47,90
Sandra Busk Andersen BEYOND COMMON LOVE
2004/DV/Leandro/Beyond Compas Sion (No Mercy)/Voltaire
VOSK 4 48,70
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
SLRK 7 65,40
Cecilie Gernager Petersen BØGEGÅRDENS DARLING
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
DSM 8 44,40
jean ferdinand kluge STORLUNDS SUN-LIGHT
2008/LU/SUNSET HIT/GELSÅDALENS STARLIGHT/JAZZ
ØSR 8 47,30
Jannik Gobert Lorentzen NINA VERA Z
2014/ZA/NABAB DE REVE/LIEKE/NOTARIS
AAGS 9 58,00
Dennis Lüth ANPALA'S CONTHANA
2005/LU/HOELGAARD'S KONTRAST/ULLERUP'S COMET/
ØSR 12 52,70
Anne-Kathrine Hjorthøj BEIJING
2006/KWPN/VITTORIO/ALICANTE Z/LEUTHEN I
ØSR Udg.
Ditte Moesgaard BJERGLUNDS VOLANTE
2013/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
NSPR Udg.
Bjørn Bille Madsen LORDANOS ASK
2009/OLD/LUDWIG VON BAYERN/LOUISA/LORDANOS
HGS Udg.
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS MACHO MAN
2014/DV/MESSENGER/MØNSTEDS PRICELESS/CAJUS
SPR Udg.
Laura Lundtorp Olsen LILLEVANGS CHRISTO
2010/DV/CHELLYS Z/LILLEVANGS GALINA/QUIDAM'S RUBIN
BRN Udg.