jan
2020
Fra 17-01-2020 til 19-01-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

ØSR's Nytårsspring (C)

Stævnenummer
Prop00034999
Dato for resultat d. 27-01-2020
Resultatbehandling færdig
ØstSjællands Rideklub (Distrikt D03)
Himlingøje Bygade 11
4652 Hårlev

Kontakt inden stævnet

Heidi Lundsteen
xxxxxx
oesr-rideklub@live.dk

Officials

Banedesigner
Tania Seierø
Dommere
Niels True, Karina Eckert
Teknisk Delegerede
Elisabeth Østergaard
Tilbage til klasseoversigt

12. Engtoft Enterprise -2000 kr- LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 27-01-2020
Antal starter:
39
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 2000 2: 360 3: 270 4: 180 5: 150 6: 150
Dommere:
Tania Seierø, Elisabeth Østergaard, Karina Eckert
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Nadja Hegnbo FJORDVANGENS LA SANTA
2014/LU/LAGAVULIN/LESLEI/LA ZARRAS
HHR 0 49,52 0 22,45 22,45 1
1 1
Caroline Broch PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
HSK 0 45,36 0 22,94 22,94 1
2 2
Matilde Ertmann Skov SARTORS TIAMO
2008/DV/BALOU DU ROUET/CINDY SARTOR/CASTRO
RIC 0 47,42 0 24,44 24,44 1
3 3
Sofie Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
ALS 0 46,38 0 24,76 24,76 1
4 4
Anne-Kathrine Hjorthøj LUCKY STAR
2007/DV/LIBERTYMAN/TIENNA/LEONCE
ØSR 0 48,93 0 24,98 24,98 1
5 5
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 0 48,41 0 26,23 26,23 1
6 6
Mille Lykke Jørgensen BELLE AMOUR
2011/DV/BALOUBET DU ROUET/STALINA SP/STAKKATO GOLD
FKR 0 44,25 0 26,69 26,69 1
7 7
Louise Hededam Ottenheim FREEDOM
2011/LH///
HKR 0 43,37 0 26,86 26,86 1
8 8
Julie Skjeldborg LIBAK'S LAMENTOS
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/PINOT/A'KHAN Z
BAR 0 50,33 0 27,18 27,18 1
9 9
Rikke Rasmussen ØSTERGAARDENS CASEN
2009/DV/LERTEVANG'S COLEIR/RISKY BUSINESS/ITS THE BUSINESS
RKV 0 47,63 0 27,43 27,43 1
10 10
Rasmine Laudrup NADAL M
2013/BWP/DEL PERIO P&B/MARANDA M/CANTUS
ØSR 0 52,58 0 27,52 27,52 1
Rikke Friis APPI-S
2005/KW/OKLUND/KIKI/OLYMPIC FERRO
AAGS 0 50,19 0 28,50 28,5 1
Oliver Skjøt CLEMENS 56
2007/HO/COULTHARD TOP/I-CASH FLEUR/CALANDO I
OHR 0 53,09 0 28,98 28,98 1
Cecilie Gernager Petersen BØGEGÅRDENS DARLING
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
DSM 0 44,40 0 29,21 29,21 1
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 0 51,47 0 30,48 30,48 1
Nadia Siesbye Suhr MR. GRAY
2014/HN/ZIROCCO BLUE/CAPRIC/CALETTO I
SPR 0 51,26 0 31,72 31,72 1
Camilla Eriksen UNION JACK Z
2013/ZA/ULOVE DES CHARMES/SALLY XX/SONGLINE XX (SWE)
HKR 0 49,91 0 32,49 32,49 1
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS BAILANDO
2015/DV/BALOU DU ROUET/SOURIS/LORAN
ØSR 0 48,52 0 32,54 32,54 1
Camille Hartvig Nielsen LEVIS VD BISSCHOP
2011/BWP/BALOUBET DU ROUET/NURLYN/HOLLYWOOD
HIS 0 47,85 4 27,55 27,55
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
SLRK 0 46,09 4 34,10 34,1
Lykke Andersen DIOR Z
2013/ZA/DIAMANT DE SEMILLY/COMTESSE Z/CHELLANO Z
RIC 0 54,75 4 36,23 36,23
Sandra Busk Andersen BEYOND COMMON LOVE
2004/DV/Leandro/Beyond Compas Sion (No Mercy)/Voltaire
VOSK 0 51,88 5 43,47 43,47
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR 0 49,14 8 54,46 54,46
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER/DOUBLETTE/JASPER
RIC 4 42,47
Mille Andersen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 4 44,67
Mie Mundberg FUGAZY
2014/LH/Favorit Ask/Roxanne/
ØSR 4 46,64
Emil Christiansen CURACAO SB Z
2007/ZA/CASINO/KNICK KNACK XX/SOVEREIGN WATER XX (FR)
CEP 4 48,99
Lars Birkedal PRÆSTEGÅRDENS CI CI
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/COSTA RICA/CORLANDO
BRN 4 50,23
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 4 50,88
Anna Palm Kokholm BLUNA
2003/DS/BORITAS/DRINS II/DRAKO
DSM 4 50,99
Mie Mundberg VALLØS HANDSOME
2009/DV/HEARTBEAT/CORONNA/CASTRO
ØSR 5 59,97
Victoria Suzette Kahr FALI UTOPIA
2010/KW/WARRANT/BALI-UTOPIA/SANDREO
CEP 8 50,51
Dennis Lüth COLANDO
2014/HO/COLMAN/USCHI IX/CON AIR
ØSR 8 52,76
Sanne Sejer Lindeløv BOUNTY
2012/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/SANDAGERGÅRD'S CHANNE/CARANO
RIR 8 56,31
Michael Ertmann Skov IVO
2013/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/DORINE/TENERIFE VDL
VRCL 10 79,13
Rasmine Laudrup CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
ØSR 13 90,55
Petra Wittendorff GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE-II
2015/DV/FAVORIT ASK/COMTWO/COME BACK II
RIC 18 80,40
Laura Lundtorp Olsen LILLEVANGS CHRISTO
2010/DV/CHELLYS Z/LILLEVANGS GALINA/QUIDAM'S RUBIN
BRN Opg.
Bjørn Bille Madsen LORDANOS ASK
2009/OLD/LUDWIG VON BAYERN/LOUISA/LORDANOS
HGS Udg.