nov
2019
Fra 02-11-2019 til 03-11-2019
  • Dressur
  • Hest/Pony

Dalumgård Rideklub Dressur for heste og ponyer med U25DM for Pararyttere (C)

Stævnenummer
Prop00035137
Dato for resultat d. 06-11-2019
Resultatbehandling færdig
Dalumgård Rideklub (Distrikt D07)
Dalumgårds Allé 35 F
5250 Odense SV

Kontakt inden stævnet

Bente Lønfeldt
61740352
pbsnk41@hotmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Torben Nybo
Tilbage til klasseoversigt

2. PRT12 Ponyer holdmesterskab (C)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
13
Antal placeringer:
4
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 150 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Josefine Marie Kjær Rohmann TRAEUMER
2006/RP/TRENTINO/NATALIE/FS POUR L'AMOUR
VSRK 70,641
1 1
Stine Twisttmann FESTINA'S ARMANI
2013/SP/CHARMING-BOY SE.M./FESTINA'S ROBINA/GRANDEUR
HRS 67,051
2 2
Isabella Lindeman Lauritsen FEUERHAN KING
2005/RP/SAMBA KING/LADY ROYALE/LAMENTO III
DAR 67,051
2 2
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 66,923
4 4
Laura Gotteberg Jakobsen BLOKLAND'S HOEVE'S VITA NOVA
2002/WF/VITA NOVA'S GOLDEN BORIS/BLOKLAND'S HOEVE'S ASTRID/COELENHAGES LET 'S BE THE BEST
AAR 66,795
Cecilie Hempel Hansen BAILEY
2008/LU/KLEPHOLMS GULDFAX/EDELWEIS TANJA/BROSMI DUKE
FYR 66,41
Sine Mi Eriksen SEDONA SUNRISE
2007/LU/CORNELIUS VASESKOV/FABRIELL AF GRANDLYGÅRD/ZARIF LANGLØKKEGÅRD
AGR 65,769
Ditte Gerlev Hansen THE BEST
2012/LH///
ØBR 65,385
Victoria Andersen NØRLUNDS BREEZE
2010/SP/ANTARIO N/NØRLUNDS BREE/RØGILD´S KIDOGO
GRK 64,103
Mathilde Kjeldahl SØNDERLYNGS BALLERINA
2009/WE/AASTRUPGAARDS GOLDEN FLYING/MERLYN LA LUNA/LABURNUM MAGIC
FKR 64,103
Sophia Isabella Grymer Tholstrup NØRLUNDS DON NINTENDO
2008/SP/MELLI'S DORNIK/VEENSTRA'S ISABEL/BENTLEY ELEGANT VANT KLEINE BOS
HRS 63,205
Mia Rosa Bloch CLASSIC GRAND CRU
2011/SP/FS CONCORDE/BEAUJOLAIS/BROADWAY
SAM 62,308
Cecilie Maria Schrøder Dreymann KLEPHOLMS SKINFAKSE
2007/PA/KINGSETTLE SOLIDUS/BORDESLEY GOLDEN HEIGHTS/ELDYR OX
LSR 58,846