sep
2020
Fra 23-09-2020 til 27-09-2020
  • Spring
  • Hest

RIC's B-stævne med C-klasser og Finalen i DRF Mesterskab klubhold 2020 + Pavo og DRF champ (B)

Stævnenummer
Prop00035492
Dato for resultat d. 10-11-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Christian Eilschou Holm, Bo Gejl
Dommere
Lis Mølholm Juul, Lena Aagaard, Charlotte Petersen
Teknisk Delegerede
Marianne Bech Ipsen, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

21. MB2** Springning Heste (130 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 10-11-2020
Antal starter:
51
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 1500 2: 1200 3: 900 4: 600 5: 450 6: 450
Dommere:
Christian Eilschou Holm, Bo Gejl, Lena Aagaard, Marianne Bech Ipsen, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Martin Neergaard HELIOS
2012/KW/SPARTACUS/DARANTA/HEARTBREAKER
BÆK 0 63,80 1
1 1
Sara Spåbæk Johansen RAABJERGS GAZELLA
2011/DV/FAVORIT ASK/GAJALUNA/GOODMAN
PSR 0 63,92 1
2 2
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
PSR 0 65,24 1
3 3
Adam Sparlund Olesen ENGERUPGAARDS CASHETT
2013/DV/CLICK AND CASH/CONCETT/CORONADO
DDHS 0 66,73 1
4 4
Tine Krog Jensen FAMOUS CHOICE
2012/DV/FAVORIT ASK/SIKITA CATNIC/HESLEGÅRD'S STAR LIGHT
BSR 0 69,22 1
5 5
Riccardo Onori LYKKEHØJS CASSANDER
2009/DV/CASIR ASK/LYKKEHØJS CARISMA/CARANO
PSR 0 69,85 1
6 6
Benjamin Saurugg CUPIDO ALFARVAD Z
2013/ZA/CROWN Z/CERISE Z/CAROLUS II
SRI 0 70,75 1
7 7
Sandra Thinggaard Byrgesen QUALITY SOLUTION V.
2011/DV/QUATTRO B/RUNDBJERG´S KILINGA/CAJUS
BSR 0 71,77 1
8 8
Mie Mundberg Hansen BØGEGÅRDENS DOVE
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
ØSR 0 72,09 1
9 9
Lærke Isabel Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
FSRK 0 72,73 1
10 10
Astrid Lund Wisholm GUARDIOLA 4
2013/HN/GREY TOP/GINGER/GROSSO Z
BÆK 0 73,06 1
11 11
Tina Lund CARACHO
2013/HO/CASCADELLO I/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 0 73,89 1
12 12
Matilde Ertmann Skov CADOS L
2009/WP/CAYETANO L/CAT PENNY L/CORNET OBOLENSKY
RIC 0 74,25 1
13 13
Malene Lykke Nielsen NEW STAR V/H RUSSELTVELD
2013/BWP/ECHO VAN 'T SPIEVELD/KUSIJGE V/H RUSSELTVELD/SANDRO BOY
RIC 0 78,14 1
Julie Voldgaard Hansen CLEVER CASH Z
2012/ZA/CLINTO Z/BALUGA/ZIWAGO
LYK 0 79,03 1
Eva Kramer BOLIBOMPA KS (71) (SWB)
2014/SWB/BALOU DU ROUET/K'S ELLEN (71) (SWB)/ELECTRO
NSR 0 80,52 1
Martin Neergaard CARPE DIEM VAN DE GEENEINDE Z
2014/ZA/CONNOR/MERLINA/CASSINI I
BÆK 0 80,70 1
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OS/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HRB 4 71,29
Christel May-worre CABALLERO 80
2000/WP/CHAMPION DU LYS/ACONDA/ACORD II
SPR 4 71,48
Marc Christensen ONE 4 CAMILLA K
2013/DV/REGINO ADELHEID/PARIDA-A BASIC POSSESSION K/PARTY DANCE
RIH 4 72,59
Catrine Vith Hansen CASEY
2013/DV/CAVALL ASK/CASIRA/CASINO
KONG 4 73,92
Christian Vang-lauridsen JE M' APPELLE DE MUZE
2009/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/FARFELU DE LA POMME/VIGO D´ARSOUILLES
SPR 4 77,35
Lærke Isabel Godsk CHILA R
2010/DV/CATOKI/CHANTELL R/CASSINI II
FSRK 4 78,33
Konstantin Deeken Künnemann I KNOW
2013/KW/AREZZO VDL/TONIA/HORS LA LOI II
BÆK 4 79,03
Nadia Siesbye Suhr MR. GRAY
2014/HN/ZIROCCO BLUE/CAPRIC/CALETTO I
SPR 4 81,02
Ida Mundberg Hansen MUNDBERG'S SANDRINO BOY
2013/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 4 81,04
Nanna Møller Ellegaard CINDERELLA
2006/DV/CRELIDO/RAVENNA/RAGAZZO
SLR 4 81,61
Renee Ulvsbjerg LAST MINUTE DB
2013/ME/LYCON/GAJA/GRABENSEE
NÅR 4 82,77
Dennis Noes Michaelsen EYE CATCHER B
2009/KW/QUIDAM DE REVEL/ZARIENA/EUROCOMMERCE BERLIN
LYK 5 85,36
Mille Bisgaard-Maarup HAVANA
2012/AES//EMAILLE/WARRANT
HIS 8 71,42
Kristian Skovrider VITTORIANO
2014/SIT/NADIR DI SAN PATRIGNANO/NATUZZA/COME ON
PSR 8 71,81
Robin Grauff Jacobsen CREDIT
2012/DV/CRELIDO/FLEUR ASK/EQUEST CARNUTE
JSK 8 72,76
Maria Nørregaard Langhoff QUENZA BLUE
2011/OLD/QUINTENDER/CHAMELLE/CHACCO-BLUE
BAR 8 73,62
Cecilie May Lauridsen CONTENDRA 4
2013/HN/CONTENDRO I/FOR CHANEL/FOR PLEASURE
NSPR 8 75,74
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
SPR 8 76,88
Anastazia Hoffmann CRISTOBAL S
2009/HO/CATOKI/CASABLANCA S/CASSINI I
SPR 8 78,49
Mille Bisgaard-Maarup CANDELA VERITAS
2013/DV/COSMEO/WINCETT/LADAS
HIS 8 81,27
Tina Lund BALOU'S CENTO Z
2013/DV/BALOU DU ROUET/CENTINA 10/CENTO
RIC 8 82,87
Inge Ulvsbjerg Toft IFERO DU ST. GEORGES
2008/BWP/BUFERO VAN HET PANISHOF/BERNICE DE HACCO/MILLE-RAMIRO
HHH 12 71,87
Mette Askham Jensen ARUBA
2005/KW/EUROCOMMERCE BERLIN/RELUSIENA/CONCORDE
DDHS 12 72,56
Anee Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
KONG 12 77,86
Konstantin Deeken Künnemann KATY PERRY
2014/DV/FAVORIT ASK/ASHLEY/ASTON
BÆK 12 82,65
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 16 76,56
Ingrid Rose Gasmann NOTORIOUS VAN DE VLIERBEEK
2013/BWP/ADORADO/DELICE V.H. MOLENEIND/CLINTON
RIC 16 97,53
Sidsel Broch Frederiksen GAMMELBYS LAIKA
2006/DV/CORONADO/LA LUNA (CHICA)/LAGANO
LYK 20 79,00
Nanna Møller Ellegaard CHILE U
2010/DV/COLMAN/STENAGERS CONTESSA/CONTINUE
SLR 21 101,06
Konstantin Deeken Künnemann UCKLAND DE BEAUFOUR
2008/SF/DIAMANT DE SEMILLY/LEDINIA/DAMIRO
BÆK Udg.
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC Udg.
Mathias Bernt Sørensen HEART-QUEEN
2009/DV/HEARTBEAT/PAULA/CHURCHILL
HRB Opg.
Julie Skjeldborg LIBAK'S LAMENTOS
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/PINOT/A'KHAN Z
CSC Udg.
Alexia Tsangaratos DIADON
2011/DV/DIARADO/DONJA X/DORPAS X
DDHS Opg.