sep
2020
Fra 17-09-2020 til 20-09-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

HRV's B-stævne med C-klasser inkl. DRF Mesterskab Pony Hold 2020 (B)

Stævnenummer
Prop00035493
Propositioner godkendt
Hjallerup Rideklub (Distrikt D14)
Tryvej 13
9320 Hjallerup

Kontakt inden stævnet

Line Dahl Larsen
51171706
staevner@hrv.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul, Rasmus Rise
Dommere
Lena Aagaard, Maria Kjeldgaard, Charlotte Petersen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard, Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

16. MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) B4 (B)

Spring: MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) B4 (SVH 3)

Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dommere:
Charlotte Petersen, Jan Juul, Rasmus Rise, Dea Rockhill Lysgaard, Jette Bach, Lena Aagaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Olivia Høyer Pedersen GLENCROFT MACHNO
2012/IPS/MACHNO CARWYN/WILDFIRE/ROBIN HOOD
HRV 0 47,93 0 23,21 23,21 1
1 1
Olivia Høyer Pedersen SILVER SCOTT
2009/CO/SILVER SHADOW/ISLAND STAR/CORAL STRAND
HRV 0 49,03 0 23,32 23,32 1
2 2
Emilie Graae Bisgaard FANISK NOW OR NEVER
2012/IHR///
RESR 0 48,75 0 27,25 27,25 1
3 3
Olivia Høyer Pedersen CRAFTY BOY
2004/IHR///
HRV 0 49,66 0 27,36 27,36 1
4 4
Sofie Pørksen Conradsen BEBO COM
2003/CO/MONAGHANSTOWN FRED/SALLY ANN/CANAL MISTY FIONN
RESR 0 45,26 0 27,81 27,81 1
5 5
Marie-Louise Hensel Milling SLIEVE BLOOM HOLLY
2010/CO/MONAGHANSTOWN BOY/SLIEVE BLOOM KATIE/TULIRA ROBUCK
HIS 0 44,27 0 29,04 29,04 1
Mia Halkjær Mikkelsen AUGHNACLIFF BOY
2002/IHR///
HHH 0 44,54 4 25,09 25,09
Lærke Skaanning Ebbesen SWINFORD TOFFEY
2004/IHR///
RESR 0 44,43 5 36,11 36,11
Milla Wisti Petersen DUNLUCE TANGLED UP IN BLUE
2009/CO/BOBBY SPARROW BLUE/ATLANTIC GAL/CORAL PRINCE
HIS 0 46,67 8 26,91 26,91
Laura Sargent FOXTOWN ELDERBERRY
2007/CO/MONAGHANSTOWN BOY/MILFORD MULBERRY/ASHFIELD HUNTERS JEWEL
HSK 4 44,46
Silje Frederikke Kristoffersen WHY NOT EQUUS
2007/SWB/ALGOT (SWB)/RALMETTE (36)/RALMÉ Z
SLRK 4 45,19
Olivia Hundborg Dresler BATMAN D'ETE
2011/PSF/CLINTON/HIPIPIP DE LA MOTTE/ELVEY JARNAC
HSK 4 45,45
Cecilie Busch ORCHID'S COLYNE
2009/NR/KANSHEBBER/ORCHID'S DOLCE VITA/BRANDY XIII
HIS 4 46,94
Nicoline Bo Rasmussen KAMARO VAN ORCHID'S
2003/NR/KANSHEBBER/ORCHID'S CESTANICA/KANTJE'S CARLANDO
RESR 4 47,74
Carla Sandberg Nielsen SHANBO SALLY'S GIRL
2013/CO/ILLAUNURRA CATHAL/CASTLESTRANGE SALLY/MONAGHANSTOWN FIONN
EGE 6 62,73
Leonora Sandberg Nielsen RAGNARPS A-DUR JUNIOR
2014/SR/A-DUR/MISS RENAULT/ROLLS ROYCE
EGE 8 48,68
Karoline Amalie Uhd-Nielsen LARAGH STORM
2009/CO/LEÁG/MEG/CATAMARAN
HIS 9 58,77
Malou Kastberg KATIES GREY
2007/IHR///
KONG Udg.