feb
2020
Fra 28-02-2020 til 01-03-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup indendørs (C)

Stævnenummer
Prop00035665
Dato for resultat d. 04-03-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul
Dommere
Lena Aagaard, Charlotte Petersen
Teknisk Delegerede
Claus Skov, Merete Schmidt Pedersen, Birgitte Tribler
Tilbage til klasseoversigt

20. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 04-03-2020
Antal starter:
48
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 200 6: 200
Dommere:
Lena Aagaard, Jan Juul, Birgitte Tribler
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
NVR 0 48,97 0 23,33 23,33 1
1 1
Mia Maj Kruuse Larsen KK'S UNLIMITED
2010/DV/ROCKLAND/NO LIMET J/CONCORDE
GLK 0 48,44 0 24,35 24,35 1
2 2
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 0 49,04 0 24,83 24,83 1
3 3
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 0 48,91 0 25,48 25,48 1
4 4
Aia Friis SKOVLY'S HEART MELTING
2013/DV/HEARTBEAT/COSMEA FREDENSBO/COME BACK II
VASK 0 48,95 0 25,76 25,76 1
5 5
Sofie Kruhl Jensen BYE FOR NOW
2012/IRH/LANCELOT/TIPPERARY TURKISH DELIGHT/CLOVER HILL
HRK 0 51,20 0 26,72 26,72 1
6 6
Camille Hartvig Nielsen LEVIS VD BISSCHOP
2011/BWP/BALOUBET DU ROUET/NURLYN/HOLLYWOOD
HIS 0 54,32 0 27,36 27,36 1
7 7
Kartni Nielsen NOSFERATO Z
2014/ZA/NUMERO UNO/CALTONA/CALVARO Z
RIC 0 51,32 0 27,76 27,76 1
8 8
Sofie Nørgaard-larsen LANDLYSTS VALIAN
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/EYE Q/CASH AND CARRY
SOLR 0 53,08 0 28,41 28,41 1
9 9
Silja Celeste Bjørkvin AMAROSA
2013/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HIS 0 49,73 0 29,89 29,89 1
10 10
Helena Graungaard FLORIN EMPIRE
2010/KW/CARTHINO Z/ZARINA/CANTOS
SOLR 0 48,15 0 30,07 30,07 1
11 11
Malou Houmark Hansen HOPE F
2012/KW/DAKAR VDL/SICARA/AHORN
SPR 0 51,02 0 32,45 32,45 1
12 12
Maria Thrane Jensen CORDINA Z
2014/ZA/CORDESS/CLOI/QUIRADO
RIC 0 49,15 0 33,79 33,79 1
Signe Mathilde Pedersen L' AFFECTUEUSE
2015/DV/KANNAN/STALINA SP/STAKKATO GOLD
SPR 0 50,06 0 33,83 33,83 1
Sofie Yderstræde Bucka SEDUCTEUR D'HYRENCOURT Z
2014/ZA/HUNTERS SCENDRO/LINOTTE DE SOHAN/ELANVILLE
HER 0 57,47 1 40,42 40,42
Eva Kramer GALAXY ASK
2015/DV/GIPSY D'ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
NSR 0 54,71 1 41,55 41,55
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 0 48,47 4 29,78 29,78
Rikke Gyldensted Edvardsen CAZELLO 88
2014/HO/CLARCON/ZELINA IV/CLARIMO
KRK 0 46,15 4 30,71 30,71
Julie Henriksen 4 EVER FILIPPA
2015/LU/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/QUANIK/QUARNAK DE LONGPRE
BRN 0 48,79 4 32,19 32,19
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
RIC 4 45,69
Inge Hansen GRAVERSGAARDS CHAMP. SUPREME
2010/DV/CHURCHILL/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 4 46,57
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER/DOUBLETTE/JASPER
RIC 4 47,75
Caroline Vestergaard ULTIMATE DU REVERDY
2008/SF/QUIDAM DE REVEL/HELVETII/OBERON DU MOULIN
HASP 4 48,31
Cecilie Mai Pedersen QUIANA
2013/DV/QUINTON/KROGÅRDENS CARMEN/CONSUL
SLRK 4 48,42
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
KRK 4 49,16
annalouise nielsen FIRST 8 K
2010/DV/CATOKI/GAY 8/CALIMERO
RIC 4 49,98
Helene Lasse Christensen CLAIR
2008/DV/TANNENHOF'S CONTEUR/BRUNETTE/SOLOS LANDWIND
LSP 4 50,20
Mia Maj Kruuse Larsen CASTELLO
2007/KW/WITTINGER VDL/JOY/ELMSHORN
GLK 4 50,21
Amalie Lebech Petersen ZANDOR
2004/KW/LUPICOR H/JIRENE/FRUHLING (LANDJONKER)
RIC 4 50,59
Sandra Eis NUMERO CUATRO
2009/OS/NUMERO UNO/CORIELL/CONTINUE
SYK 4 50,75
Sarah Sofie Lundgreen CALIMERO
2006/HN/CHICO'S BOY/ESPINA/ESPRI
SPR 4 51,38
Mille Andersen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 4 51,44
Monica Sørensen BACKFISCH K
2009/HO/CANTO/KATRINEBJERG SOTTO VOCE/CORIANDER
NVR 4 52,60
Pedro Gosk GRENOBLE
2014/HO/ASKARI/NIZZA VI/COROFINO I
SPR 4 54,54
Christina Kruse MILD SEVEN
2006/DV/CARSON ASK/SANDRA HØJVANG/LUCKY LIGHT
SPR 4 57,96
emma rasmussen JAYBLUE CITTY C
2014/KW/ZIROCCO BLUE/DANTE DITTY C/VINGINO
CEP 5 61,42
Astrid Kærlund Larsen GN'S LORD LANDOW
2011/LU/TAILORMADE LANCELOT/NICOLETTE/URPRINZ
HOL 8 46,08
Alberte Viktoria Hrynczuk CARAMINO
2007/HO/CARMARGUE/PARETINO/CARETINO
DSM 8 48,27
Sofie Kruhl Jensen CHESTNUT ON FIRE
2015/IRH/LANCELOT/CASTLEMORRIS JILL/EUROCOMMERCE PITTSBURG
HRK 8 52,07
Mai Wedervang CORNELIUS
2007/DV/CORRATUS/CORNELIA/CORONADO II
SLRK 8 53,15
Charlotte Kondrup UNCONDITIONALLY LOVED
2014/OS/UNTOUCHABLE/LA BELL/LANDLORD
SPR 8 54,34
Vibeke Korup LOUPACCIO
2001/HO/LOUTANO/KYRA II/CARPACCIO
SLRK 10 63,67
Therese Andersen QUINTRO E Z
2011/ZA/QUINAR/ARITE RV/C-INDOCTRO
BAL 12 48,21
Natasha Zimmerman Pedersen DIEGO
2008/KW/HEMMINGWAY/TINIA/MÉTALL
SOLR 12 50,67
Josefine Kleis-Olsen GREVE A BØRGELHUS
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LANDIA/HØJVANGS LUKAS
SAR 16 49,42
Matilde Engelhard barresø nielsen ISIDOR
2010/DV/C-INDOCTRO/QUENNEL/QUITE EASY
GEK Udg.
Rikke Svare Hansen 4 EVER LEVIS
2014/DV/LAGAVULIN/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
SLRK Opg.
Rikke Rasmussen ØSTERGAARDENS CASEN
2009/DV/LERTEVANG'S COLEIR/RISKY BUSINESS/ITS THE BUSINESS
RIC Opg.