feb
2020
Fra 28-02-2020 til 01-03-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup indendørs (C)

Stævnenummer
Prop00035665
Dato for resultat d. 04-03-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul
Dommere
Lena Aagaard, Charlotte Petersen
Teknisk Delegerede
Claus Skov, Merete Schmidt Pedersen, Birgitte Tribler
Tilbage til klasseoversigt

21. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 04-03-2020
Antal starter:
35
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 800 2: 640 3: 480 4: 320 5: 200 6: 200
Dommere:
Lena Aagaard, Jan Juul, Birgitte Tribler
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Helena Graungaard LA DIVA
2012/LU/PARTY DANCE/TWINLIGHT/LIMBUS
SOLR 0 54,44 1
1 1
Melissa Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
SPR 0 55,28 1
2 2
Marina Boss Hagedorn HAMILTON F. DAMGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/CASSIOPEIA/CASIR ASK
HRK 0 58,65 1
3 3
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 0 60,13 1
4 4
Rasmine Laudrup CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
GGS 0 61,88 1
5 5
Aia Friis BANKGÅRDS CÈLESTE
2014/DV/CRELIDO/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
VASK 0 64,16 1
6 6
Jessica Toelstang CON CARA
2007/HO/CON AIR/NOBILITAS/FRANKLIN
SPR 0 65,44 1
7 7
Simone Vinther ABILDGAARDS SYNERGI
2014/DV/CAPE TOWN S./ABILDGAARDS SAVANHA/LORENTIN I
HESK 0 66,25 1
8 8
Amalie Lebech Petersen ZANDOR
2004/KW/LUPICOR H/JIRENE/FRUHLING (LANDJONKER)
RIC 0 66,78 1
9 9
Simone Bøgelund Nielsen LAJGÅRDENS CHICO P
2011/DV/CHICO´S BOY/HOT LINE/COME BACK II
CEP 0 68,40 1
Maria Thrane Jensen GRETA II
2014/HO/CORMINT/GARTENROSE/LESOTHO
RIC 0 68,78 1
Cecilie Nathalie Schack Lord ROSELLINE
2013/LH///
STRK 0 69,01 1
Signe Mathilde Pedersen DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
SPR 4 59,15
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 4 60,59
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
RIC 4 62,96
Ida Katrine Færk GERSHWIN DU BOIS PINCHET
2007/HN/QUIDAM DE REVEL/WINDINA II/DOMINO
VASK 4 63,26
Dina Hansen KALISTO VAN HET BERNARDSHOF
2010/BWP/NONSTOP/TOSCANA/CEVIN
SPR 4 65,06
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 4 65,13
Caroline Andrea Herschend PS CONAMOR
2011/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 4 65,58
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 4 70,56
Camille Hartvig Nielsen LEVIS VD BISSCHOP
2011/BWP/BALOUBET DU ROUET/NURLYN/HOLLYWOOD
HIS 4 70,98
Sarah Sofie Lundgreen CALIMERO
2006/HN/CHICO'S BOY/ESPINA/ESPRI
SPR 4 71,14
Melissa Fobian EDSON W Z
2013/ZA/EMILION/KHARTOUM.PP/NABAB DE REVE
SPR 4 73,39
Pedro Gosk NON CORONA
2013/HO/NONSTOP/P-CORONA/CARTHAGO
SPR 4 75,47
Jessica Vinther Jensen JULIUS - N
2014/KW/KANNAN/BURGLOMA/PADINUS
SAS 4 75,74
Aia Friis SKOVLY'S HEART MELTING
2013/DV/HEARTBEAT/COSMEA FREDENSBO/COME BACK II
VASK 8 58,42
Mille Andersen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 8 60,58
Amanda Schandel Dahlerup CLINTY Z
2009/ZA/CLINTISSIMO/CELERITY Z/CARETANO
CSC 8 63,82
Maria Thrane Jensen NULLER Z
2014/ZA/NUMERO UNO/CALTONA/CALVARO Z
RIC 8 67,05
Olivia Strøm BREDVIG CHERIF
2011/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
HRK 8 71,48
Alma Alberte Greiffenberg CARA MIA
2007/SWB/CAREFUL/NOLLY/GOLDEN GRANNUS
NSR 12 63,82
Monica Sørensen BACKFISCH K
2009/HO/CANTO/KATRINEBJERG SOTTO VOCE/CORIANDER
NVR 12 72,79
Tina Andersen AK'S NOBEL WINE
2007/DS/NOBLE SIRE/CERRIE/CALYPSO I
ØSR 17 78,18
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
KRK 17 79,61
Pernille Stribolt FLEUR
2013/HO/DIARADO/VARONESS/CON AIR
SPR 20 71,95